Пасат б3 амортисьори

Техническа и сервизна информация за Passat
bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот bachest » Сря 19 окт 2011 12:36


Първоначално вгражданите амортисьори за пасата с щампата на производителя са 7-8 вида. Освен по вида на двигателя, се различават още от това дали има фабрично слаган теглич, дали е варианта с "издръжливото" окачване, VR6-цата е с нейни си амортисьори, синхрото и то. От различните гореизброени комбинации, съответно повече варианти на амортисьорите. Но на 15-20 годишния пасат да му гласиш ОПТИМАЛНИТЕ амортисьори е несериозно. Ако искаш да разбереш ТОЧНИТЕ амортисьори за твоя пасат, вин кода + кода на лепенката в габажника и ще си изпее.




lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Чет 20 окт 2011 8:58


Колега къде мога да проверя точния модел на амортисьорите по вин номера и по лепенката?П.С Колата е с фабрично вграден теглич.Аз не търся оптималния вариант но просото не всички амортесьори от пасат комби стават за това май ще трябва да е точни модел-сигурно само той ще пасне.


Потребителски аватар
ohdan
Мнения: 218
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 20:28
Автомобил: vw Polo 1.4
Двигател: AEX 1996
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот ohdan » Чет 20 окт 2011 10:29


Извинете ме колеги че се възползвам от темата и да попитам как стоят нещата с пружините? На мен амортисьорите ми са в добро състояние но имам проблем с пружините особено предната едната /дясна/, която е доста омекнала и при каране с по високи гуми на дупките опира в калника. :banghead: Наясно съм че ще трябва да се сменят и двете но до колкото разбрах от написаното тук са с различни дължини, и след като на тях няма код като на амортисьорите , как да се ориентирам какви да търся , колко трябва да е дължината им и по възможност колко биха стрували ?
Благодаря!!


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот altanivan » Чет 20 окт 2011 13:30


Сваляш твойте и мериш ... няма друг начин да ги уцелиш същите.
Иначе при мен съм сложил в момента подложки на чашката отзад (4см) и доста са се изпънали амортисъорите.. нищо чудно в някоя дупка да скъса,защото се чува чукане от време на време.Но за момента нямам пари да си купя 2 нови и така ще карам зимата..


lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Чет 20 окт 2011 14:32


Не съм предполагал че може да има толкова видове амортисьори за един и същ модел кола.Твоите които в момвнта са с подложка за пасат ли са,щото аз тия дето ги взех са за пасат комби ама на моето комби не стават.


Потребителски аватар
ohdan
Мнения: 218
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 20:28
Автомобил: vw Polo 1.4
Двигател: AEX 1996
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот ohdan » Чет 20 окт 2011 17:50


altanivan написа:Сваляш твойте и мериш ... няма друг начин да ги уцелиш същите.
Иначе при мен съм сложил в момента подложки на чашката отзад (4см) и доста са се изпънали амортисъорите.. нищо чудно в някоя дупка да скъса,защото се чува чукане от време на време.Но за момента нямам пари да си купя 2 нови и така ще карам зимата..


Точно така смятах да подходя но... пусти му проблем не стана малко по-рано докато беше по топло а точно сега пред зима :banghead:или може да се е появил и по-рано но понеже карах до сега с летни гуми по-малък р/р и не се е усещало? Сега се застудява и не ми се мисли и за сваляне тъй-като при такова трудно намиране на подобни които да станат със сигурност това би означавало да няма мърдане до оправянето на проблема от което се създава друг при непредвиден случай facepalm . От друга страна ми идва и редовният цикъл :D /ГТП/та направо съм :horror: И да попитам за преблизителна цена на едни нови евентуално :да:
Пак благодаря!!


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот altanivan » Чет 20 окт 2011 19:22


70лв средно маслени ... Има и по-скъпи :beer
Иначе отзад съм с гуми 195 70 14 и 4см подложки и колата ми минава навсякъде :D


Потребителски аватар
Kostadin Aleksiev
Мнения: 196
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 17:41
Автомобил: Golf MK3 GT
Двигател: AEK
Местоположение: Драгоман

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот Kostadin Aleksiev » Нед 23 окт 2011 22:46


Сравни разстоянието от дъното на амортесйора и периферията дето ляга пружината,ако там има някой и друг сантим разлика може и да са ти дали амортесиори от пасатор синхро.

п.п. Тази разлика за която пиша е около 4-5 санта може би(4-5 санта по-къси са на синхрото иначе стеблото си има сигурно кажи речи същия ход).

Поздрави!


lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Пон 24 окт 2011 8:38


Не колега не са от синхро.По къси са в свито и разпънато състояние няма как да имат един и същи ход.Както казах по каталожен номер не са за синхро.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот pe6kata » Пон 24 окт 2011 9:49


айде вземи и напиши има ли разлика от ухото за захващане на амортисора до нивото на чашката и на двата амортисора

и второто- кажи има ли разлика в дължината на стеблото, разпъваш и мериш

ако няма ги ръгай смело.
дори и в стеблото да има 1-2см, пак не е проблем. На тия майстори нещо в главата ще им чука.
При неравности и то какви...трябва да си много претоварен, или амортисорите да са заминали, че да успеят да се разпънат до крайно положение

Ако има в нивото на чашката, това ще повлияе на височината на задницата и пак може да се корегира с една втулка...

Единия пасат съм го повдигнал с 40мм втулка отзад под чашката на амортисора. Макар че това е голяма промяна в хода на амортисора, пак не съм усетил да се разпъне в крайно положение!


lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Вто 25 окт 2011 8:02


От ухото до чашката има разлика от около 2-3 см,също така при разпънато състояние и на двата има разлика пак от около 2-3 см в стеблото.Ако е много претоварена колата едва ли ще се разпъват амортесьорите въпрооса е като отскочи колата и като се разпънат пружините амоортесьрите няма да могат да се разпънат достатъчно защото просто не са за тия пружини.Благодаря за отоговиорите,ше си потърся точния размер и това ще ми е обеца на ухото.Ако модераторите преценят :lock: На всички много здраве.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот pe6kata » Вто 25 окт 2011 8:30


lordzofbrooklyn написа:От ухото до чашката има разлика от около 2-3 см,също така при разпънато състояние и на двата има разлика пак от около 2-3 см в стеблото.Ако е много претоварена колата едва ли ще се разпъват амортесьорите въпрооса е като отскочи колата и като се разпънат пружините амоортесьрите няма да могат да се разпънат достатъчно защото просто не са за тия пружини.Благодаря за отоговиорите,ше си потърся точния размер и това ще ми е обеца на ухото.Ако модераторите преценят :lock: На всички много здраве.


проблема не е в клякането на задницата при претоварена кола, а при минаване през неравност при отскачането и нагоре.

предполагам, че си имал в предвид, че 2-3см идват по-къси новите и като разстояние от чашката до ухото, и с по-късо стебло, щото има вариант стеблото да е по-дълго,уточни се?!

тия амортисори с тая разлика ще станат без проблем. за да няма промяна на висоината, се слагат 2 втулки под чашката- 2-3см , колкото си отмерил и нещата заспиват...


lordzofbrooklyn
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: General Toshevo

Re: Пасат б3 амортисьори

Мнениеот lordzofbrooklyn » Вто 25 окт 2011 13:42


Колега явно не си ме разбрал,видимо тия които са на колата са по дълги от тия които съм взел за смяната.Когато колата отскочи пружината ще се рзтегне и тъй като новозакупените са по къси няма да могат да се разтегнат толкова и ще чукат.В разпънато състояние са по къси от колкот тия с които съм в момвнта просот са несъвместими.Ок ще сложа втулки но това ням да удължи хода на амортисьора,даже по тоя начин ще му се скъси още хода и при някое по серизоно скачане може да се "одължи безкрайно".да тези амортисьори ще санат ама с по къси пружини а не ми сае занимава с това щото ще ий се вирне много предницата или един вид задницата много ще клекне.То може би не напразно като си взимаш примрно спорти амортесьори с къс ход си взимаш и подходящите пружини че иначе нема как да стане.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта