Б4 тампони на Макферсон - качествена марка ???

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Ivajlo82
Мнения: 106
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил
Контакти:

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот Ivajlo82 » Сря 26 окт 2011 22:24


zfa159 написа:Да де ама производителя казва друго,даже различно струват ;)
Пасат - един вид за всички - 357 412 331 А
Шаран - съответно - 7М0 412 331
Ако бяха еднакви,цената щеше да е еднаква и да има разлика само в началото на номера (при Пасат всичко започва с 357,при Шаран с 7M0 и т.н.),а то има разлика и в една буква накрая.За Пасат струват по 16 Евро,за Шаран са по 13 Евро.
Много марки произвеждат различни неща под едни и същи техни номера,като взаимозаменяеми и точно за това голяма част от нещата стават почти на мястото си и почти си вършат работата (примера с кашона на твоя човек).Немеца не работи на принципа с кашона,защото по оригиналния номер излизат различни неща и за разлика от други части,които са съвместими от друг модел,тук не се посочва този за Шаран да е съвместим с този за Пасат :)
Аз все пак ще си поръчам оригинални за Шаран,да видя колко ще изкарат,от любопитство,тъкмо ще видя дали е същия номер на Лемфиордер с Пасат-овия :)
:beer

Да не забравиш да се похвалиш като ги монтираш! :beer От къде ще ги купуваш - може би от Порше изток или ? Тези цени дето ги пишеш по-горе от Официален вносител на орг.части /Порше изток и т.н./?




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот zfa159 » Сря 26 окт 2011 23:08


Не, цените са от ЕТКА, което ползвам като каталог,актуализацията е от преди 2-3 години и цените не са актуални,исках да видя дали са различни,за това ги и цитирах.Възнамерявам да си ги поръчвам от Елит Кар,където оригиналния за Пасат струва около 50лв (без лагера),за Шаран нямат цена в онлайн каталога (предлагат го,но няма наличен и няма обявена цена) и трябва да си пусна запитване.Съответно за Пасат предлагат и Лемфиордер, който е с доста по-ниска цена (около 30-тина лв беше без лагера).
Скоро няма да ги сложа,защото сегашните ми са на 3000км и имам да ги покарам още,преди да заминат окончателно,после и да ги сложа,трябва да покарам поне 15 000 за да видя дали има ефект и с темповете ми на каране,ще се хваля (или оплаквам) от тях догодина по това време :)
:beer


Потребителски аватар
Ivajlo82
Мнения: 106
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил
Контакти:

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот Ivajlo82 » Сря 26 окт 2011 23:38


zfa159 написа:....ще се хваля (или оплаквам) от тях догодина по това време :)
:beer
Е колега ние не бързаме :Mr Green Fun Моите могат да се карат. А ти практикувал ли си го т.нар. побългаряване на въпросните тампони? Имаше една тема със снимков материал как режат старите и ги налагат върху новите и т.нат.?!


Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот brad4edat » Чет 27 окт 2011 21:52


А опитвали ли сте със оригинални тампони от vw сервиза в София. Вчера направих запитване за моя пасатор и ми казаха около 53-55лв. е тампона при тях.

Мисля да си поръчам от представителството си два тампона и да сменям мойте, надявам се че щом са от тях, да няма проблеми с качеството :|


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот bachest » Чет 27 окт 2011 23:29


Да, тези тампони са страшен парадокс! И аз преди се чудих, как може да са толкова слабо място в окачването?

Преди когато бях в Немско имах едно CD за кола. CD-то си свиреше - няма грешка. На връщане когато се прибирах, едва когато влезнах в Сърбия, започна да прескача от време на време, като си помислих, че се е развалило. После като се кача на магистралата пак си свиреше без да прекъсва. Като слезна от магистралата пак започва да прескача. Като влезнах в България, беше ужас - направо го спрях. И разбрах всъщност, че през цялото време когато съм бил в Германия, пътищата са толкова добри, че CD-то един път не е прескочило, за да си покаже дефекта. Със случката която описах, искам да кажа, че когато шофираме в България, усещането за нормални пътища е изкривено, спрямо пътищата в Германия. Тези тампони, които ги амортизираме за 10000-15000км, същите в Германия ще изкарат най-вероятно доста повече. Обаче ние оставаме с впечатлението, че са прекалено некачествени, което спред мен е субективно и именно от тук идва парадокса.


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот milen_1975 » Вто 01 ное 2011 0:38


И аз не знам вече, какви тампони да препоръчам! Всичко е от боклук нагоре! Пасата Б4 го взех през 2007 год. от Германия и тампоните беха заминали, но кой знае, колко време са карали там. Смениха ми ги незнам с каква куча марка, но ми изкараха прилично и чак след 2 години ги смених пак. Сложих Лемфьордер на които имаше щампа Made in Germany. Изкараха неколко месеца без проблем по наще "пефектни пътища". Май месец смених предните амортисьори при колега от форума! И пак взех тампони Лемфьордер но на тези имаше щампа Made in Brasilia. Още на втория ден десната капачка се надигна с един пръст, а сега вече след 6 месеца капачката се е отцепила с почти цели 2 пръста, а горната част на тампона се е показала с около 5 мм отгоре през дупката под капачката :banghead: .При въртене на волана нещо меля, трака, щрака отпред! Така, че колеги на нашия пазар, какво и да предложа, като марка всичко е "до доле", немам думи направо. maikomila


Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот brad4edat » Вто 01 ное 2011 8:55


Но все пак някой слагали ли е тампони от тези дето се продават във VW сервиза - представителството (porshe) в София. За Pasat b4 ABS 1.8 combi ми казаха, че цената на тампона е около 53 - 55лв. Смятам да взема два тампона направо от тях, би трябвало тези там да са качествени, поне така се предполага :Mr Green Fun


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот milen_1975 » Вто 01 ное 2011 11:27


Колега, ако ще "златни" да сложиш или "стоманени", по наще пътища резултата ще е същия! След 4 - 5 месеца в най-добрия случай тампоните ще са за :bishop Успех все пак с оригиналните VW тампони и дано да си заслужава инвестицията, която ще направиш:beer


Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот brad4edat » Пет 11 ное 2011 2:30


Привет момчета:)

И аз да помогна малко за благото на народа, след като се оръсих към 350лв :Mr Green Fun

Вчера вкарахме колата в бокса и свалихме макферсоните, бяха се споминали успешно и колата се клатеше като куца патица по завоите :lol: Майсторите им казвах 100 пъти да ги "погледнат" и нищо и нямаше според тях, а аз от година и половина я усещах, че няма никой :Mr Green Fun. Карал съм само на пружини, буквално. Интересното е че въпреки това колата си беше сравнително стабилна на пътя :screwy
Макферсони ми докараха в сервиза по бързата процедура, някави KYB, по японски лиценз, ама сделкани в Испания, кой знае как се минах с качеството. Олекнах с 109лв на парче, направо ме е яд че нямаше как да изчакам да ми пратят от VW софия оригинални си макферсони, ама здраве да е :)
Та:
Покрай новите макферсони, взех та боднах и новите "оригинални" тампони, който ми изпратиха от VW _ PORSHE от Сфия. Дано тези тампони да са наистина качествени, дано:)))
Пролета мених единия тампон и ми сложиха оригинално магазинско менте, от тези 7-8 марки дето ги има по магазините масово, изкара едвам 15 000км и се разклопа, като каруца с дървени колела :shock
Другия тампон, който се предполага че си е фабричния оригинален до вчера беше предрусал 320 000км :wink:

Ако има заинтересовани хора да ми пишат след година време, да ме подсетят да дам инфо. До тогава ще съм изминал поне 25 000км. и ще има надеждни резултати.


Да вметна че чашките на оригиналния тампон и новия се напълно еднакви!!! На ментето, чашката е със около 1.5мм по тънка!!!


Ето и снимков материал на тампоните -
Изображение
:beer
Изображение
:beer
Изображение
:beer
Изображение
:beer
Изображение
:beer
Изображение
:beer
Изображение
:beer
Изображение
:beer
Изображение
:beer
Изображение
:beer
Изображение


Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот brad4edat » Пет 11 ное 2011 2:58


Да вметна, че хората от VW-PORSHE ми поискаха номера на рамата на колата (купето). По това дали е комби, година и мотор и други глупости не ставало!!! Това ме навежда на мисълта, че това дето говорят насам-натам, че били еднакви тампоните между различните модели и нямало значение еди какво си е пълна Българска си му щуротия. Ще покарам, ще видим :Mr Green Fun

И ако сменяте макферсоните и аксиалните лагерчета са чисти ( да не са блокирали) ги промийте внимателно и смажете (ако не са надрали и да "пресецват"), и ги слагайте обратно. Новите са едни черни и изглеждат нещо много кекави, или си вземете от VW-PORSHE нови, че да няма джас-прас пружините, като завивате:)

Аксиален лагер с такива размери, такава форма и за такова усилие за 8лв с надценката на търговеца и "оригинален", е па нема такова животно :lol:


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Тампони на Макферсон - качествена марка ???

Мнениеот MITKO_DVD » Пет 11 ное 2011 8:21


zfa159 написа:Те толкова си изкарват.Максималния им живот по нашите пътища е 10-15 000км,което ако караш нормално,се изминава за макс.година. Пробвал съм Febi,Lemfiorder,SWAG,MOOG,Boge,Kayaba сигурно и други,всичките имат горе-долу еднакъв живот.


Аз само ще вметна че мойте ги сменях като купих колата преди повече от 100к(някъде около 110к. в момента) км. до сега не са мръднали като марка не си спомням но беше нещо от рода на Сваг,маг и тем подобни mhihi


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот vpetrovbg » Пет 11 ное 2011 16:50


Аз вече около 7000 км са с SKF от представителите Техно Трейд и нямам никакви проблеми. Цената им беше около 45,00 лева за брой.


shimbi
Мнения: 101
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 7:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: центъра на Славовци
Контакти:

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот shimbi » Пет 11 ное 2011 21:27


аз сьм ги побългарил както е указано във форума от по-активни и стабилни колеги(аз не се причислявам към тях,немога редовно да вземам участие а и не сам толкова в час).от пролета сам изминал 6000 км.не са мръднали и не чукат а и предницата се подигна с 3 см. Говорим за пасат в4.


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот bachest » Пет 11 ное 2011 21:51


brad4edat написа:



Колега, относно разновидностите на опорните тампоните на амортисьора - грешиш. Оригиналният им каталожен номер е 357412331A.
Тампони с такъв каталожен номер се слагат на: кади, сироко, корадо, голф3, пасат, поло, венто. Тампона е абсолютно един и същ за всичките автомобили. Няма значение дали е VR6, дали е синхро, дали е комби/седан. Няма дори и версия на тампона за heavy-duty (издръжливото) окачването на фолксваген. Опорния тампон и за двата им вида окачване е един и същ. Издръжлива версия на тампона има на фирмата Meyle. Но тази му версия, не е обвързана по никакъв начин с производителя фолксваген.

Ето го "усиленото" изпълнение на тампона на (Meyle):

ИзображениеИзображение

Предстои ми смяна и на мен и ако успея да си намеря такива, ще ударя и аз няколко снимки.

Освен видимото сплескване на тампоните след като се амортизират, също така и центъра (основата) им се измества нагоре от набиванията (тук съм го нарисувал, за да е по-ясно):

Изображение

Дясната част е на нов тампон, лявата е на износен.

И последно - колега, след като ги сложиш, замери луфта, който се получава между чашката/шапката на амортисьора и бомбето. Виж нещо дебеломер, шублер, но го замери точно, преди да си почнал да ги амортизирваш.

Последна промяна от bachest на Съб 12 ное 2011 23:33, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
brad4edat
Мнения: 341
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разлог
Контакти:

Re: Тампони на Макферсон за Б4 - качествена марка ???

Мнениеот brad4edat » Съб 12 ное 2011 1:06


Ами писал бях подробно на хората в VW представителството за каква точно ама точно кола ми трябва тампон, а те ми потърсиха категорично номера на купето. Това ме навежда на мисълта, че явно си има някакви разлики в окачванията, за да ми поискат номера въпреки подробното описание на колата, едва ли е случайно.
Ще покарам и ще видиме какъв ще е резултата след година :wink:

Иначе за луфта който казваш, преди да сменя тампоните, като мушнех лост под гумата и разклатех нагоре надолу колелото, се усещаше усезаемо едно такова приятно свободно тропане :Mr Green Fun
След смяната тропането изчезна напълно, а луфта за който говориш, ако не се бъркам е няколко милиметра, по спомен е може би около5-8мм. Но то това не е луфт, ами си е ход на самия амортесиор и пружината, при напъването на гумата с лост отдоло. Дефакто няма абсолютно никакъв луфт, а преди имаше и то огромен.

Много е важно при смяната на тампоните, да навиете до край долната гайка, тази която натяга пружината, а не тази за тампона.

п.с. вече съм ги сложил.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 157 госта