Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Нед 21 Дек 2014 11:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Изображение

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: Passat - комби или Шкода Октавия-комби Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 10:54 

Местожителство: София
Здравейте фенове,
скоро ще си купувам по-голяма кола и ми тябва съвет, дали да бъде Пасат-комби или Октавия-комби дизеларки?
Шкодарите ме съветват да бъде Шкода. Пасата давал доста дефекти, а феновете в Роувър ми казаха, че Октавия е била тясна за пасажерите и само багажника е голям.
Аз съм навит на Октравия 4x4 или Пасат-комби 2.5 ТД 4x4.
Ако имате опит моля споделете!
Предварително благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 11:51 
Аватар

Октавията е почти наполовина като цена.
Бих предпочел нея.По-рационален избор.ТДИ.
Иначе двигателите са на ФВ.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 12:48 
Аватар

Е то няма база за сравнение - Оставията е доста по-евтина от аналогичен пасат.
Това, което са ти казали за тясното купе идва от това, че Оставията е на базата на голф, а пасата е малко по-големшък. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 12:54 

А несъм съгласен. Виж в мобилето тук и в германи, че шкодака е малко по скъп...

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 12:55 
Модератор
Модератор
Аватар

Местожителство: Пловдив
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Това, което гледах като класове на обурудване, VW е поне класа отгоре. А и ако не са ми проблем парите, бих си взел оригинала, разбира се!. Но банковата сметка си е твоя. Ти решаваш!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 16:07 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Един глас за ПАСАТ от мен!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 16:11 
Аватар

Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Шкодата найстина е доста по тясна от пасата. Ако нормално българче седне от зад му е тясно на крачетата. Аз съм за пасата, а за чупенето съм си писал мението, зависи от задкормилното устройство. Успех и със здраве да си караш пасата :lol: : vw fen

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 16:37 
Аватар

Известно време карах шкода октавия 1.9ТДИ 4х4 Комби.
Бих казал прекрасен автомобил! За около 80-90 000 не даде никакъв дефект, а експлоатацията му беше зверска! Беше малкия дизел 90к.с. и да ти кажа не, че не става за каране, но бих избрал по-мощен мотор.
Еквивалента му на фолксваген /пасат/ не съм карал, но чак пък голяма разлика в купето не мисля, че има. Аз лично ако купувам в момента обаче, бих забил един пасат комби 1,9 ТДИ 131к.с. Но истина е, че шкодата ще е по-евтина. Това което предполагам си знаеш е, че задното окачване на шкодата е независимо само при модела 4х4, на останалите си е мостче. При пасата не съм запознат, но предполагам е същото.
Общо взето пак опира на лична преценка, конкретен автомобил и бюджета разбира се ;)

Същност сега се сетих, често гореше някоя от стоп светлините отзад. Не знам що ма и на фабиите беше така /дет се вика туи да му е кусура :) /.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 19:33 
Аватар

Автомобил: A4 Avant
Двигател: APT
Пасат с две ръце,но зависи какво гониш - цена или качество.. :!:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Passat - комби или Шкода Октавия-комби Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 20:25 
Аватар

Местожителство: София/Монтана
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
janissary написа:
Здравейте фенове,
скоро ще си купувам по-голяма кола и ми тябва съвет, дали да бъде Пасат-комби или Октавия-комби дизеларки?
Шкодарите ме съветват да бъде Шкода. Пасата давал доста дефекти, а феновете в Роувър ми казаха, че Октавия е била тясна за пасажерите и само багажника е голям.
Аз съм навит на Октравия 4x4 или Пасат-комби 2.5 ТД 4x4.
Ако имате опит моля споделете!
Предварително благодаря!

КОлега и двете коли са от един кажи речи производител.........така де ползват еднакви ДВГ-та,според мен частите на Шкодата са пъти по евтини,най-добре закарай и двете коли н ачитави майстори и те ще ти кажат кай в зависимост от проблемите.Шкодат акато цяло е и по-евтин а със сигурност,такаче решавай,но Шкодата е добър вариант и е за предпочитане ако е читава.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 20:27 

Местожителство: Кърджали
Не купувай 2.5TDI, много скъпа поддръжка,(над 1000 лв за смяна на ангренажа), а ако ти се наложи да правиш някакви ремонти по мотора, си направо умрял.А иначе ти Голф ли искаш да караш, или пасат, голямата кола не иска кой знае колко повече, а дава яко

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 20:58 

Шкодата е по-тесничка, все пак е на базата на Голф. Един познат караше чисто нова Октавия и след проблеми с спирачни дискове и табло заяви, че е боклук и си купи Мазда 6. По-горе видях и противоположно мнение. Не бих си взел Пасата с надлъжен двигател, защото в комбинацията с предно не ми харесва.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 21:25 
Аватар

Местожителство: Варна
Автомобил: VW Sharan
Двигател: ADY_DBU_LPG 1998
Колега защо не се огледаш по лизингови къщи и дилъри на vW .Бащата на Моя позната от Добрич миналата седмица купи от такйава къща Пасат Б5 2002г дизел на около 98ххх км за около 27000лв. Сребрист металик лимузина.Предмият собственик е спрял да плаща вноските поради затруднение.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Passat - комби или Шкода Октавия-комби Публикувано на: Вто 24 Окт 2006 21:56 
Аватар

Местожителство: Париж
КОлега и двете коли са от един кажи речи производител.........така де ползват еднакви ДВГ-та,според мен частите на Шкодата са пъти по евтини,най-добре закарай и двете коли н ачитави майстори и те ще ти кажат кай в зависимост от проблемите.Шкодат акато цяло е и по-евтин а със сигурност,такаче решавай,но Шкодата е добър вариант и е за предпочитане ако е читава.[/quote]4астите са на една и съща цена,а шкодата е само малко по тясна,избора е твои но можеш да вземеш под внимание 4е след време ако решиш да сменяш колата,пасата си държи цена и по се търси;(в момента имам пасат 1.9помпа дюза 2000г и шкода супърб2.5тди 2002г,познаи коя от двете пове4е карам,а конфорта е по4ти същия,и двете са с типтроник ама немското е по така(пасата ми е на пове4е км)вси4ко е на късмет с една кола;успех

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Пон 30 Окт 2006 15:57 
Аватар

Местожителство: Казанлък
AGS написа:
Пасат с две ръце,но зависи какво гониш - цена или качество.. :!:
Имам 2ма приятели бакшиши с шкоди 1ят като взех пасата искаше един вид да ги бартеросаме-точно поради пречината за широчината в купето!като цена за купуване и обслужване на октавията е доста по приемлива!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа