Бензинова помпа

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Бензинова помпа

Мнениеот Danny boy » Чет 06 мар 2008 10:54


Колеги ,
вчера забелязах нещо странно.Като карам на бензин, от шофьорското място се чува как бензиновата помпа работи,чува се едно жужене ,ама слабо.В момента в който премина на газ ,това жужене спира все едно е изключена помпата.Преди не помня да съм чувал това нормално ли е?, как е при вас.Дали на газ газаджиите са направили помпата да се изключва,ама доколкото знам това не е практика и се прилага когато искаш.Газовата е слагана когато съм купил колата,тоест преди 3г.
Аиде моля някой с читава помпа да се ослуша и да каже дали при него е така,че да си знам ако ще е помпа да я чакам




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Чет 06 мар 2008 11:06


Тръгнала е да си ходи :evil: но при теб проблема е никакъв нали имаш и газ :wink: :wink:


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Danny boy » Чет 06 мар 2008 11:11


да де,да си имам едно на ум,щото често ми свършва газта и се затътрям до бензиностанциите на бензинец.


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинова помпа

Мнениеот Lisho » Чет 06 мар 2008 16:21


Danny boy написа:....от шофьорското място се чува как бензиновата помпа работи,чува се едно жужене ,ама слабо.В момента в който премина на газ ,това жужене спира все едно е изключена помпата....

Отвори резервоара, извади помпата, внимателно почисти цедката която се намира отдолу на помпата. Може и да се отървеш само с почистване без да сменяш цяла помпа.При мен беше така с първата помпа: първо жужеше после се усили накрая виеше на умряло, всеки който е чуеше ми даваше съвет да долея бензин, че май била на сухо и аз все доливах, доливах докато накрая изгоря.Като я свалих отдолу по цедката имаше един фин слой утайка която я беше запушила.
С втората помпа започна същото, но този път овреме я свалих и почистих.Прецедих през филтърна хартия всичкия бензин който източих от резервоара.Почистих резервоара.Разликата преди и след почистването е огромна въобще не се чува като работи.
Сега ще кажеш, че много работа се отваря. Да така е. Но залога е голям. При мен 1-вата бензиновата помпа спря да функционира в неподходящ момент малко след като бях свършил газта та се наложи да ме дърпат приятели защото при Пътна помощ цените са death.
Успех


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Danny boy » Чет 06 мар 2008 17:10


мерси само да се постопли малко и тогава,аз за сега джиткам на газ,иначе е играчка щото газовата бутилка е сложена точно отгоре и и трябва да я демонтирам първо нея.


Потребителски аватар
Radoslav_Radev
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 20 авг 2005 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

помпата

Мнениеот Radoslav_Radev » Чет 06 мар 2008 18:33


здравеи колега,не се занимаваи с глупости а иди при добър газаджия и го попитаи-Маисторе,моята кола има ли СИМУЛАТОР на газта/това е чудото дето лъже бубуто че е на бензин и помпата се спира от него----това важи само ако колата е моно или пълна инжекция,иначе казано ако и типопадаш в тази група с инжекциите само направи консултация с газаджията----------за твое успокоение-успех :P


Потребителски аватар
iceto73
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Мнениеот iceto73 » Чет 06 мар 2008 18:59


Имах подобен проблем,бензиновата помпа направо беше отказала.Бях се приготвил да я сменям,но когато я извадих видях че цетката е затлачена и маркучите разядени.Смених маркучите,изчистих цетката,изгорих стария бензин и нещата се оправиха.Съветвам те да направиш същото и да караш минимум два дни в месеца на бензин,така ще прочистваш не само резорвара,но и инжекторите,които се подпушват и струват скъпо!Според мен си сложи прекъсвач докато караш помпата да не върти!


A_P_O_C_K
Мнения: 33
Регистриран на: Пет 04 май 2007 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот A_P_O_C_K » Чет 13 мар 2008 12:10


Дано не ти е изгоряла помпата. Аз скоро правих упражнението смяна на помпа с втора ръка от морга. За пълно окомплектована помпа ми взеха 100 лв. Само че не филтрирах бенза, предположих че така е добре. Сега трябва задължително да прекъсна помпата, когато работи на газ. Това може ли да ми обясни някой как става?


Потребителски аватар
Plarol
Мнения: 298
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: s.Dobroslavci-Sofiisko

Мнениеот Plarol » Чет 13 мар 2008 16:05


Понеже и на мен ми предстой смяна на помпата, ако мога да попитам: Как е захваната за дъното за резервоара и как се сваля от там

за колата от гаража питам


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Чет 13 мар 2008 16:24


Отваряш багажника и вдигаш всичко!
Ще видиш едно капаче, захванато с 3 рапидки.
След като го развиеш стигаш до помпата. Разкачаш кабелчетата на самата помпа и на нивомера и развиваш гривната.
Не помня самата помпа със завъртане ли се вадеше или просто си вдигаш нагоре ;)


Потребителски аватар
proxy
Мнения: 259
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 11:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот proxy » Чет 13 мар 2008 17:57


Със завъртане. Доколкото помня обратно на часовниковата стрелка. Около 1/5 оборот се завърта и си излиза.


stratcross
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 8:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Мнениеот stratcross » Пет 28 мар 2008 11:49


Понеже и мене ме чака сваляне на помпа, да питам - нужно ли е да се маха резервоара, или мога да сваля помпата без да бутам резервоара?

P.S. Сори ако въпроса е тъп ама не всеки е майстор нали?


Потребителски аватар
Mustang GT-R
Мнения: 462
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Mustang GT-R » Пет 28 мар 2008 11:53


stratcross написа:Понеже и мене ме чака сваляне на помпа, да питам - нужно ли е да се маха резервоара, или мога да сваля помпата без да бутам резервоара?

P.S. Сори ако въпроса е тъп ама не всеки е майстор нали?

Не, не се сваля резервоара! От багажника, вдясно от дупката за резервната гума, имаш достъп до помпата.


stratcross
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 8:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Мнениеот stratcross » Пет 28 мар 2008 12:35


Mustang GT-R написа:
stratcross написа:Понеже и мене ме чака сваляне на помпа, да питам - нужно ли е да се маха резервоара, или мога да сваля помпата без да бутам резервоара?

P.S. Сори ако въпроса е тъп ама не всеки е майстор нали?

Не, не се сваля резервоара! От багажника, вдясно от дупката за резервната гума, имаш достъп до помпата.


Пропуснах да кажа че пасата е комби - има ли някаква разлика в разположението на помпата?


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: помпата

Мнениеот mafiota » Пет 28 мар 2008 13:42


Radoslav_Radev написа:здравеи колега,не се занимаваи с глупости а иди при добър газаджия и го попитаи-Маисторе,моята кола има ли СИМУЛАТОР на газта/това е чудото дето лъже бубуто че е на бензин и помпата се спира от него----това важи само ако колата е моно или пълна инжекция,иначе казано ако и типопадаш в тази група с инжекциите само направи консултация с газаджията----------за твое успокоение-успех :P


Колега объркваш само аудиторията с това си мнение, чул си от тук там това онова, по добре седни и почети повечко за какво служат емулаторите , симулаторите и т.н.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772, milenski_77 и 47 госта