Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот milen_1975 » Вто 10 яну 2012 2:51


Колега, така казано изглежда, като :D детска игра. Дали в действителност е толкова лесно и просто? :D




Потребителски аватар
пинко
Мнения: 162
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 17:54
Автомобил: passat b4
Двигател: 1.8 abs 1994
Местоположение: софия

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот пинко » Вто 10 яну 2012 19:21


milen_1975 написа:Готово! Сложих оригинален термостат и водна помпа HEPU! В момента ми държи около 95 С, ама като се има в предвид, че таблото лъже с около 4 или 5 С да кажем, че държи 90 - 92 С. Не качва повче, а и датчика за перката е на 92 С. Вече го няма чегъртането от помпата! Но имам чувство, че след смяната на помпата, като, че парното се засили, или може би си вообразявам. Оставил съм леко охлабена капачката на разширителния съд неколко дни да се дообезвъздуши, ако има какво още. Абе излезе, че целия зор, целата тумба и танания, беше за -5 градуса, ама карай :beer Нема да го пипна повече. Ще го наблюдавам няколко дни как работи и, каква температура поддържа, и ако е всичко ОК, приключвам темата. :beer За да продължа друга или отворя друга, за други проблеми по железото :Mr Green Fun

колега пиши какво е станало,че и при мене от 100гр,не мърда :banghead:


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот ktamen » Вто 10 яну 2012 20:45


milen_1975 написа:Колега, така казано изглежда, като :D детска игра. Дали в действителност е толкова лесно и просто? :D

Не съм го пробвал, като ми остане време ще си направя един експеримент да видя дали наистина е като детска игра.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот Благовест » Вто 10 яну 2012 21:13


ktamen написа:Гледах по Дискавъри как се правят термостатите. Първо всички се правят да отварят при по-висока температура от желаната, после в тенджерата и се калиброват на ръка - с клещи се стиска малко ампулата с восъка, обема и намалява и така няколко пъти и термостата започва да отваря на точната температура. На нашите термостати не съм забелязал следи от такова ръчно калибриране и може би затова дори новите термостати не винаги работят както трябва.
Ако някога имам проблем с такъв термостат, който отваря при по-висока температура ми се струва, че лесно ще си го наглася да отваря при каквато температура ми е кеф.

http://vbox7.com/play:798f7f7c&al=2&vid=2815116
От 11-тата минута започва "Как се правят термостатите" :)


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот milen_1975 » Чет 12 яну 2012 23:47


Колега пинко, какво да ти кажа? Смених термостата уж с оригинален, плюс водната помпа и стоте градуса вече не са сто, а малко под сто :Mr Green Fun .
Снимка0094.jpg

Отбелязъл съм сега, къде стой стрелката. След толкова ходене по мъките, резултата, не е кой знае какъв :D Остава да проверя по някакъв начин, капачката на разширителния съд дали е читава, и дали има запушеване някъде по охладителната система! Друго вече не се сещам? Или да оставя нещата такива каквито са :banghead: Почвай от някъде, нема начин! Моя проблем се получи след смяната на термостата! При теб, кога започна да държи 100 градуса? :mrgreen:


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на тремостат

Мнениеот nepreklonniq » Пет 13 яну 2012 8:35


milen_1975 написа:Вярно отчита стрелката! Замериха ми температурата на двигателя с тези темометри, каде са, като пистолет с дисплей отгоре! И 100 градуса, който отчете на двигателя савпадат с 100 те къде показва стрелката на таблото. Още днес-утре, ще видя и долния маркуч дали в градска среда не заграва, като при извън градско :beer

Колега, провери си свещите, дали са подходящи за твоя мотор, провери и посоката на въртене на водната помпа, защото ако си с климатик, тя се върти от клиновиден ремък, но ако си без - е от пистов и лесно можеш да го объркаш, като го сложиш отгоре на шайбата. Другото го знаеш - проверка на температурата на водата с термометър директно в казанчето, нов термостат, нов датчик на радиатора и т.н.


Zlatina
Мнения: 342
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крапец

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот Zlatina » Пет 13 яну 2012 9:29


Искам да обобщя отново за всички колеги,които ги мързи да четат цялата тема/в която съм писал доста и почвам да се повтарям/
Приемаме,че системите ви са проверени и изправни-или,че проблемите започват при смяната на термостат.
Както съм писал,тези 100 градуса са много и малко още трябва до издухване на гарнитура.Принципно това е температурата на кипене на водата и е абсурдно да се мисли,че е нормална работна температура за един двигател като нашите.И понеже проблема масово се проявява при смяна на термостат,нормално е да набедим него.Ако парното духа горещо,ако не губи вода автомобила и ако циркулира водата в казанчето-значи наистина термостата е виновника за тази температура.Както сте забелязали,има много хора дето не им свидят маса пари за оригинален такъв.Разбирам ги идеално,но така си връзвате сами ръцете.Щото като дадеш един път 60-70лв за термостат,не можеш да дадеш пак толкова просто ей така.
За пореден път ви призовавам-купувайте термостати с надпис 83 градуса.Той пак ще отваря по-късно и с това се приближава по-добре до оптималната температура.Даже и да не е така,83 е по-близо до 90 отколкото 100/а и е по-безопасно/.Все пак в нашата страна има и лято.
Аз лично ползвам евтини термостати/пак се повтарям/ и по този начин не ми свиди да ги сменям ако не съм доволен.Колата ми държи твърдо 90 градуса,в редки случаи на дълго каране при изключително ниски температури съм стигал 95.Писал съм на какво се дължи този ефект.Та всички с температура около 100 да си сменят пак термостатите за да не стават бели.Това при положение разбира се,че виновника за тази температура е самия термостат.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот pas1.8mi » Пет 13 яну 2012 9:52


Колега milen_1975 загрява ли ти се предния радиатор!?Включват ли ти се и двете степени на охлаждането коректно(1-93гр,2-102гр)?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот ktamen » Пет 13 яну 2012 10:11


Термостата в тенджерата и това е.
Какво сложно има?


petiop
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот petiop » Пет 13 яну 2012 10:17


На мен ми се случи когато я купих държеше 100гр и след обслужване на климатика при zfa159 забеляза че ми работи само втора степен на перката и смених датчика на радиатора и от тогава заспа на 90гр.


Zlatina
Мнения: 342
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крапец

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот Zlatina » Пет 13 яну 2012 10:43


На Милен проблема е ясен-термостат.При условие,че не губи вода системата.Перката няма как да се включи ако термостата не отваря.А в тези студуве...не включването нищо не говори.Включване може да има и при условие,че е отворил късно.


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на тремостат

Мнениеот angel1223 » Пет 13 яну 2012 12:03


angel1223 написа:колега не може да се сложи термостата обратно .Стените на термостата не трябва да препречват пътя от водната помпа към радиатора . Пролетта се вкарах в същия филм като тебе .Купих нов 87с пишеше на него слагам и като закова на 97-100 гр. извънградско ,градско постоянно на 100 , долния маркуч студен а стрелката почти на 100гр застана на място и след малко почне да отваря термостата .Защо влязох в тоя филм - защото стария с който и съм сега показва не 90 а 1мм под надолу :oops: .Върнах си стария и всичко си дойде на място .Иска нов то е ясно, но вземи не 87гр. а 84гр.
потвърждавам мнението на колегата Златина.


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на термостат

Мнениеот milen_1975 » Съб 14 яну 2012 0:36


Ще ида сега да ми мернат работната температура, която след смяната на термостата е с около 4 - 5 градуса по ниска на таблото. С предишния термостат, като закачваха лаптопа градусите бяха 95,4, а на таблото показваше 100 градуса. Като се включи перката на лаптопа показваше 97,5, а на таблото не мърдаше пак от 100. така, че дава 3 - 4, а може и 5 градуса отколнение в мунус от това, което е на таблото. Предполагам, че сега реалната работна температура е около 90 - 92 или най-много 93 градуса. Но диагностиката ще каже най точно! Парното е убиец, антифриза за сега не се губи никъде. Но и с този темостат, като и със стария, като, че в движение на дълъг път държи с 2 - 3 по висока температура. Ще видя диагностиката, какво ще покаже. Като се затопли времето стрелката дали ще си стой, като сега, или ще тръгне нагоре. Перката се включва само след доста работа на място в задръстване, но показанията на таблото не го отразяват с някаква съществена разлика от постоянните си показания download/file.php?id=173108&mode=view(с чено съм отбелязъл сега, къде е стрелката, след смяната на термостата)
Термостата ми го донесоха от Румъния(оригинален е), в Юнитрейд са абсолютно същите. Говорих с човек, доста навътре в нещата, който ми каза, че от Германия, пътя на голяма част от авточастите им минава през Румъния. Там термостатите са 12 Евро, а цената им в България надебелява до 69,80 лв :Mr Green Fun Далавера, а? :D


Zlatina
Мнения: 342
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крапец

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на тремостат

Мнениеот Zlatina » Съб 14 яну 2012 13:54


milen_1975 написа:Вярно отчита стрелката! Замериха ми температурата на двигателя с тези темометри, каде са, като пистолет с дисплей отгоре! И 100 градуса, който отчете на двигателя савпадат с 100 те къде показва стрелката на таблото. Още днес-утре, ще видя и долния маркуч дали в градска среда не заграва, като при извън градско :beer


Няма да се впрягам за разликите в информацията,която ни подаваш но искам да отбележа,че вярвам повече на термометъра отколкото на друга измервателна техника,още повече лаптоп....


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Б4 1,8 висока температура след смяна на тремостат

Мнениеот ktamen » Съб 14 яну 2012 14:53


Zlatina написа:
milen_1975 написа:Вярно отчита стрелката! Замериха ми температурата на двигателя с тези темометри, каде са, като пистолет с дисплей отгоре! И 100 градуса, който отчете на двигателя савпадат с 100 те къде показва стрелката на таблото. Още днес-утре, ще видя и долния маркуч дали в градска среда не заграва, като при извън градско :beer


Няма да се впрягам за разликите в информацията,която ни подаваш но искам да отбележа,че вярвам повече на термометъра отколкото на друга измервателна техника,още повече лаптоп....

:да:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 180 госта