Пасат B5 проблем с акумулатор или утечка

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Пасат B5 проблем с акумулатор или утечка

Мнениеот vulkana » Нед 11 дек 2011 12:29


Здравейте колеги,ще започна малко от далеко...Миналата година септември 2010 си купих нов акумулатор VARTA SILVER 74Ah ,колата е Пасат дизел 2000г.След около 2месеца експлоатация започна да пада за два дена,след консултация с майстори установихме ,че модула на задна лава врата черпи тока и го изолирахме.Всичко се оправи и така до преди месец и половина.Бях командировка за два дни и като се върнах акумулатора няма ток,никакъв.Заредих акумулатора и така две седмици без проблем докато един ден отново няма никой.Отново го заредих ,но този път ходих на майстор да проверят и за отечка.Оказа се ,че нямам такава т.е. показваше 0,03А.И така отново около две седмици безгрижие до следващия път.Този път отидох в магазина от който си купих акумулатора и го оставих за проверка.На следващия ден бяха заредили акумулатора и пред мен го провериха с една машинария(извинявам се но не съм запознат)като ми обясниха ,че в момента все едно въртят на стартер около 10мин.Оказа се ,че акумулатора според тях е ОК и проблема е в колата ми.Отново на майстор за проверка и така смених трима като всеки по отделно каза че няма отечка колата.За сега освен това е проверен генератора ,зарежда 14,2 ток.колеги дано да е станало ясно ,че малко стана дълга темата,благодаря предварително за съветите.




Потребителски аватар
su6an
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 18 яну 2010 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проблем с акумулатор или отечка Пасат B5

Мнениеот su6an » Нед 11 дек 2011 14:57


Лошото в случая е, че са ти го заредили и след това са направили демонстрация колко е мощен. При горепосочените обстоятелства не ти остава нищо друго, освен да го оставиш да си почива за около седмица поне, но при заредено състояние, а междувременно да караш с друг. Ако след изтичането на този период го монтираш и пак има проблем, тогава отиваш и им го връщаш, тъй като активната маса се е свлякла на дъното. Един добър акумулатор трябва да гарантира безпроблемно запалване на двигателя при престой от един месец, при напълно заредено състояние, разбира се и без никаква консумация. Надявам се да съм ти бил полезен.


Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с акумулатор или отечка Пасат B5

Мнениеот vulkana » Нед 11 дек 2011 16:18


Благодаря колега,това е вариант който ще пробвам,благодаря за съвета...


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Проблем с акумулатор или отечка Пасат B5

Мнениеот tdi fen » Нед 11 дек 2011 16:44


най-добре да си вземеш един мултицет и да го мериш 100% ще го хванеш откъде идва


Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с акумулатор или отечка Пасат B5

Мнениеот vulkana » Нед 11 дек 2011 16:55


как точно колега,кое по скоро да меря....замервали сме с мултицет като съм откачвал минусовата клема на акумулатора и е показвало 0,03-4а което показва според мен ,че няма отечка...


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Проблем с акумулатор или отечка Пасат B5

Мнениеот tdi fen » Нед 11 дек 2011 17:05


доколкото знам утечка до 0,05 е нормална аз клоня към акумулатора с няколко измервания ще го хванеш


Потребителски аватар
su6an
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 18 яну 2010 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот su6an » Пон 12 дек 2011 22:01


Това, което сте измерили 0,03-0,04 е горната граница на нормалната утечка (40мА), а тя се получава от консуматорите на автомобила. Всяко едно показание над тази граница е ненормално и продавача на акумулатора няма да уважи гаранцията. Тъй като при теб е в нормите, не те накарах да издирваш нещо ненормално, а просто да направиш горепосочената от мен процедура. Успех.


Потребителски аватар
slavi13
Мнения: 103
Регистриран на: Нед 08 май 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: irlandia

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот slavi13 » Пон 12 дек 2011 22:15


колега не ми е силната част токовете, но му закачи един волт,мер на акомулатора и го гледай докато въртиш да палиш, ако ти падне под 9 волта при стартиране, ти е акомулатора, А ако неможеш да засечеш изтичане на ток като пробваш със сваляне на предпазителите, вероятноста е от постоянно включените източници, генератор и стартер, може и там да имаш оттечка. Дано го откриеш какво е, понякога и на мен такива работи ми късат нервите, късмет.


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот kr1s0 » Вто 13 дек 2011 2:13


аз знам за 10волта колега.до 9 ако стигне са си цели 3волта падане надолу ..тази акумулаторна батерия ще е сдала багажа много вече :roll:


Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот vulkana » Сря 14 дек 2011 10:43


колеги,днес откачих алармата и комфортмодула ....ще покарам така да видя дали ще падне акумулатора,ако не значи ги изключвам тези две неща за отечка...


Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот vulkana » Нед 18 дек 2011 9:52


Колеги вече съм сигурен ,че нещо ми дърпа тока от акумулатора .В момента съм изключил алармата и комфорт модула.Оставих колата два дни без да я карам и акумулатора беше паднал.Ще търся майстори ...


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот gancho » Нед 18 дек 2011 10:37


vulkana написа:Колеги вече съм сигурен ,че нещо ми дърпа тока от акумулатора .В момента съм изключил алармата и комфорт модула.Оставих колата два дни без да я карам и акумулатора беше паднал.Ще търся майстори ...

Какво ти е радиото,ако не е оригиналното-99% е от него.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот Peteff » Нед 18 дек 2011 11:02


Да не пускам нови теми - между другото как замервате консумацията в покой ? Преди малко мерих моя акумулатор с мултицед - на милиампери но показваше 0.00 . Меря го на самите клеми на акумулатора . Така ли се мери и нормално ли е да показва че няма консумация при положение че фабричната аларма си е активирана и хич да не е дърпа някакъв ток.
Просто исках да видя дали имам утечка че акумулатора ми даде фира и след 2 седмици престой на колата няма грам ток - ама грам . 4 години го карам и чак тази зима го отворих да видя какво е дереджето ... долях около 600-700 грама дестилирана вода .След това покарах около 700 км да се зареди, но уви явно е тоталка :)


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот myrshavija » Нед 18 дек 2011 11:12


За да мериш ток, свързваш уреда последователно - трябва да откачиш поне едната клема.


Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот vulkana » Нед 18 дек 2011 11:17


аз откачвам минусовата клема на акумулатора и така я замервам...а на колегата където ме попита за радиото -радиото е оригинално



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта