Пасат B5 проблем с акумулатор или утечка

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот Peteff » Нед 18 дек 2011 11:54


благодаря , после ще сляза да замеря коректно




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот tdi fen » Нед 18 дек 2011 12:02


vulkana написа:Колеги вече съм сигурен ,че нещо ми дърпа тока от акумулатора .В момента съм изключил алармата и комфорт модула.Оставих колата два дни без да я карам и акумулатора беше паднал.Ще търся майстори ...
за какво са ти майстори вадиш бушоните един по един и мериш и те така правят


Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот vulkana » Нед 18 дек 2011 14:35


колега това с бушоните е ясно,ако видимо имам утечка и така свалям един по един докато стане ясно от къде е ,но нали казвам,че замервам с мултицет и показва 0,02 как да търся нещо което го няма....? Вероятно това с падането на акумулатора става след по -продължително седене без да се кара и тогава се появява и утечката...


Потребителски аватар
ittso
Мнения: 154
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 23:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот ittso » Пон 19 дек 2011 18:20


Peteff написа:благодаря , после ще сляза да замеря коректно

Ако в режим ампермер и кабели включени правилно като за тоя режим, си мерим директно на клемите на акумулатора, няма да можеш да направиш "коректно измерване". Като минимум предпазителят в уреда е изгорял. Като максимум - уредът е за нов...

Тия неща най-добре се измерват с амперклещи за постоянен ток. При измерване с мултицет, дори и при коректно включване е възможно на уреда пак да му "прилошее" заради големите пикови токове протичащи при затваряне на веригата.
И за тая болка има лечение, но пак е рисковано...


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот Peteff » Чет 22 дек 2011 17:34


ми незнам брат :) ще купувам нов така или иначе и чак като го сменям ще пробвам да замеря. само дето тука обадиха едни цени ... да си е*е майката :)


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот dlug » Съб 24 дек 2011 8:04


vulkana написа:колега това с бушоните е ясно,ако видимо имам утечка и така свалям един по един докато стане ясно от къде е ,но нали казвам,че замервам с мултицет и показва 0,02 как да търся нещо което го няма....? Вероятно това с падането на акумулатора става след по -продължително седене без да се кара и тогава се появява и утечката...

Колега, направи ли теста за който те посъветва колегата по-горе-да свалиш акумулатора от колата и да го оставиш за седмица и после да пробваш. Да не се окаже дефектен акумулатор, а ти да търсиш под вола теле...


Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот vulkana » Съб 24 дек 2011 9:55


Да колега,проверих акумулатора,заредих свалих и така една седмица....сложих го колата запали все едно е работила цял ден,НЕ Е АКУМУЛАТОРА проблема...в момента колата е при майстор електричар,той също не намери утечка,но като я оставихме два дена без да се кара и акумулатора падна до 6 волта,това показва ,че утечката не е постоянна а се появява по някое време,сега майстора каза ,че ще монтират някаква крушка(не съм запознат какво точно)и в момента когато НЕЩОТО почне да дърпа ток от акумулатора крушката ще светне и ще почнат да проверяват наново...какво да ви кажа направо мисля да го продавам и да не се занимавам повече...поздрави на всички и весели празници


Потребителски аватар
su6an
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 18 яну 2010 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот su6an » Съб 24 дек 2011 11:15


Ами то не остава много за проверка. Ако искате с майстора ти пробвайте да заключите колата с аларма и централно (каквото има), като предварително оставиш шофьорската врата отворена, но и заключиш езичето на бравата, за да имитираш затворена врата. Тогава мерете утечка при предпазителите. Може да излезе дефектна аларма или машинка, а дори и дефектен канал на модула. Успех!


Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот vulkana » Пон 26 дек 2011 17:42


колега,аларма в момента няма...остава да проверим централното


viktoras
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 03 мар 2009 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sandanski

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот viktoras » Пон 26 дек 2011 21:57


Колега провери си плафона на жапката.Аз така си купих нов акумулатор.


Потребителски аватар
vulkana
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 21:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот vulkana » Пон 26 дек 2011 22:02


колега,по-горе съм писал,че съм разкачил комфорт модула...а той командва и всички плафони...благодаря за съвета


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот Peteff » Сря 28 дек 2011 17:53


ittso написа:
Peteff написа:благодаря , после ще сляза да замеря коректно

Ако в режим ампермер и кабели включени правилно като за тоя режим, си мерим директно на клемите на акумулатора, няма да можеш да направиш "коректно измерване". Като минимум предпазителят в уреда е изгорял. Като максимум - уредът е за нов...

Тия неща най-добре се измерват с амперклещи за постоянен ток. При измерване с мултицет, дори и при коректно включване е възможно на уреда пак да му "прилошее" заради големите пикови токове протичащи при затваряне на веригата.
И за тая болка има лечение, но пак е рисковано...


днес откачих - а на акумулатора и мерих последователно между кабела за - и -нусовата клема . отново показанията на мултицедчето показваха 0

някой има ли идейка как да си премеря консумацията ? или просто мултицета ми е сгънал нещо чадъра


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот gancho » Сря 28 дек 2011 18:06


Няма такъв вариант "0" на тези коли."0" е на старите руски коли,без аларма и свалено радио.
Не си преместил червената букса на кабела на горната дупка на мултицета,най-вероятно.
Слагаш на 10 А,затвяряш вратите,всичко изгасено и тогава мериш.Иначе ще изгориш бушончето.
Трябва да ти покаже мах. 0,05А-това ти е консумацията на алармата,паметта на таблото,паметта на радиото и евентуално паметта на климатроника.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот Peteff » Сря 28 дек 2011 18:45


там е работата че нямам горна дупка на мултицета - с 2 е само :) отделно има дупка за температурен датчик , явно не меря като хората . тези дни пак ще опитам , без това поръчах нов акумулатор и трябва да видя има ли утечки . а ако ми е изгорял бушона на мултицета няма да може да мери нищо нали -защото си мери напрежение ,съпротивление ... ? с дисплей е мултицета ако има значение .


s_y_n_c
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 30 окт 2011 17:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SEVLIEVO

Re: Проблем с акумулатор или утечка Пасат B5

Мнениеот s_y_n_c » Пет 03 фев 2012 16:37


Аз имам същия проблем и си мисля ако се монтира ключ маса ще има ли проблем.Понеже при откачане на минусовата клема колата после пали без проблем.Притеснява ме само да не тръпа нещо грешки или нз и аз :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта