Хидр.повдигачи на В3 1.6EZ

Техническа и сервизна информация за Passat
vui4o.vili
Мнения: 81
Регистриран на: Нед 30 дек 2007 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Хидр.повдигачи на В3 1.6EZ

Мнениеот vui4o.vili » Чет 02 фев 2012 8:17


След ремонт на глава и смяна на сегменти,двигателя пак пуши,като загрее и духа през гърловината на маслото.Главата ми я прави майстор.Другото сам.Не знам какви вложки ми е сложил,затова смятам да ги сменя.Повдигачите не ги беше белязал при свалянето и мисля,ако има възможност да ги накисна с коресилин и почистя.После да пробвам дали ще се подобри и ако не,тогава да ги сменя.Та въпроса ми е повдигачите разглобяват ли се?




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Хидр.повдигачи на В3 1.6EZ

Мнениеот snupeca » Чет 02 фев 2012 8:38


А защо смяташ, че проблема с пушенето е свързан с повдигачите? :roll: Повдигач е нормално да чука докато се напълни както трябва с масло, ако заради това си ги набелязал. Да речем 30-50км. Щом пуши вероятно или майстора се е престарал с шлайфа на главата, кофти сигменти, или гарнитурата е менте според мен :roll: А какво разбираш под "духа"? На какви обороти е това? Ако е на 900-1000 е нормално да духа от капачката на маслото, и вече на около 2000 да спира.


vui4o.vili
Мнения: 81
Регистриран на: Нед 30 дек 2007 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Хидр.повдигачи на В3 1.6EZ

Мнениеот vui4o.vili » Чет 02 фев 2012 9:25


Проблема с пушенето смятам,че е от вложките.А мисля,че някой повдигач не работи и клапана не затваря добре.Много отчетливо пулсира през гърловината.Какво общо има шлайфа на главата с пушенето?


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Хидр.повдигачи на В3 1.6EZ

Мнениеот snupeca » Чет 02 фев 2012 9:39


Ако главата не е шлайфана като хората, гарнитурата пак може да си пропуска антифриз. Забележи дали ти намалява.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ViceroyF16 и 53 госта