Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Техническа и сервизна информация за Passat
POLBORD
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 18 яну 2012 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот POLBORD » Сря 18 яну 2012 11:29


Още съм нов тук,а и с автомобила също.Пасат Б3, 92 г. с климатроник.Може и да ви се стори смешно но не се орентирам когато натисна стрелката за пускане на въздух(за парното става въпрос)ми светват индикаторите за силата на вентилатора като червени точки съответно една,две,три и т.н.Над този дисплей има дисплей с температура която като стигне 32 ми изписва HI и това е последната степен.Въпроса ми е за да духа максимално топло трябва ли да е на последната степен HI?И другия въпрос(може би смешен)така пуснат климатроника работи или не?

Последна промяна от gr_kanev на Сря 18 яну 2012 18:30, променено общо 1 път.
Причина: моделите Пасат - http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=38785




Потребителски аватар
gataneca
Мнения: 39
Регистриран на: Съб 04 сеп 2010 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот gataneca » Пон 23 яну 2012 23:39


Като чета как си описал климатроника, би трябвало да си с Италиански но това не е много важно. Климатроника се пуска с AUTO тогава би трябвало под дисплея да ти светват всички точки тоест вентилатора върти на макс. Дисплея показва на каква температура е настроен да потдържа вътре в купето, HI означава че независимо каква е температурата в купето климатроника ще духа все топло(тук е местото да поясня без да се обиждаш)Разликата между климатик и климатроник е че при климатика ти определяш каква температура де е въздуха който се вкарва в купето както и с каква сила и къде да духа, докато при климатроника ти избираш каква да е температурата в купето и ако си в режим AUTO климатроника си решава къде да духа и колко силно докато се достигне зададената му температура. След като пуснеш климатроника като натиснеш което и да е копче след това излизаш от режим AUTO и вече ти дърпаш конците. Там където са точките от двете им страни има стрелки с тях намаляваш и увеличаваш оборотите на вентилатора. Трябва да имаш и бутон EKO той изключва компресора когато искаш да ти духа на студено с външна температура.А на въпроса дали ти работи климатроника сигурно имаш предвид дали ти работи компресора, по разбиращи от мен са го написали под 5 градуса външна температура не се включва, а над 5 не постоянно и то зависи каква е външната температура и каква си му задал вътрешна. Накратко климатроника е много умна машинка казваш и колко градуса да ти е вътре и той си смята как да го направи а ти :closed: :closed: е недей да ми вярваш напълно, трябва и да караш.


Потребителски аватар
gataneca
Мнения: 39
Регистриран на: Съб 04 сеп 2010 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот gataneca » Пон 23 яну 2012 23:45


Емотиконите не са намясто :019: май трябваше деа е.


POLBORD
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 18 яну 2012 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот POLBORD » Сря 25 яну 2012 19:32


Благодаря колега за инфото.А сега през зимата като го пусна на вентилатор да духа топло ,компресора работи ли или просто вентилатора вкарва топъл въздух,като обикновенно парно имаем предвид,защото малко или много работата на компресора вдига и разхода предполагам.


Потребителски аватар
gataneca
Мнения: 39
Регистриран на: Съб 04 сеп 2010 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот gataneca » Сря 25 яну 2012 23:15


Ако всичко е наред с климатроника, при външна температура под 5 градуса не се включва, а над 5 се включва от време на време(това не съм го наблюдавал дали е така) но така съм чел.


POLBORD
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 18 яну 2012 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот POLBORD » Чет 26 яну 2012 14:40


Имам и друго питане.Като пусна парното клапите под таблото са нагласени така че да духа само напред към водача.Ако реша да го обърна да духа в краката не става.Впоследствие разбрах че е/са повредени моторчето или моторчетата които обръщат клапите-съответно да духа към стъклото,към краката,към водача или в комбинация с някои от изредените.Та въпроса ми е колко са тези моторчета- 1 или повече(дето обръщат клапите)и скъпи ли са като консуматив,намират ли се лесно втора употреба?Благодаря предварително за инфо.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот zfa159 » Чет 26 яну 2012 15:26


Предвид,че са допълнително монтирани т.е. климатроника не е завдоски,не могат да се намерят изобщо.Монтират се различни типове моторчета и никога не съм успявал да намеря същото,когато ми е трябвало за смяна...Едно време в Импас 56 продаваха резервни части за Диавия (климатроника ти е такъв,италиански),но наличността е доста слаба и цените са :screwy
Моторчетата са :
-едно за топло/студено
-едно за определяне да духа през централните отвори или към стъкло/крака
-едно,което определя дали на стъклото,дали на краката
-едно,което отваря и затваря вътрешната циркулация на въздуха в купето.
Намирането на резервни части за този климатроник е почти невъзможно...аз съм махнал над 10 такива (преправяне на климатик,с жила,оригинално) и на нито един,моторчетата не са били както на другите...все имат някакви разлики.
Общо взето най-удачния вариант е да се преправи на климатик и да не се занимаваш.
:beer


Потребителски аватар
gataneca
Мнения: 39
Регистриран на: Съб 04 сеп 2010 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот gataneca » Чет 26 яну 2012 20:49


Колега zfa159 както винаги си прав за климатроника, аз ако го бях прочел по-рано това че от климатроник правиш климатик да съм с такъв вече но, за съжаление минах през триста мъки докато го накарам да работи както трябва и пак не ми работи клапата за циркулация на въздуха. Аз изглежда съм извадил голям късмет щото почти от втория път си намерих като мойте моторчета. Климатроника не е заводски но не е и Диавия тршти моторчета барабар с планката за
40лв от Сеат Толедо и работещи даже. Късмет колега с ремонта но, послушай zfa159 и го направи климатик та поне ще ти работи както искаш.


POLBORD
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 18 яну 2012 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот POLBORD » Чет 26 яну 2012 20:56


Благодаря за информацията.А това преправяне от климатроник на климатик лесно ли става и какво общо взето може да ми струва(като труд и материали имам предвид)


Потребителски аватар
gataneca
Мнения: 39
Регистриран на: Съб 04 сеп 2010 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот gataneca » Пет 27 яну 2012 12:21


За преправянето от климатроник на климатик се обръщаш към zfa159 примерно, той ще те светне. facepalm


cakata85
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот cakata85 » Съб 28 яну 2012 11:07


Здравейте.Аз също имам пасатБ3 с климатроник ДИАВИЯ.Проблемите при мен бяха с лостовата система свързваща моторчетата с клапите,а и самите клапи чиито уплътнения липсваха благодарение на времето.След като разглобих цялото арматурно табло,уплътних клапите,възтанових връзките на лостовите системи към моторчетата всичко заработи перфектно.Но беше много гърч.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот zfa159 » Съб 28 яну 2012 13:07


Лошото е,че е заработило ама никой не знае до кога...един ден някое моторче ще изгори и тогава става сложно,защото нямат намиране.
По повод преправянето от климатроник на климатик,не трябва кой знае какво.Трябва да си намериш Пасат на части,за да си вземеш от него врътките и жилата,останалото е електро и механична работа.Трябва да се източи фреона на колата,както и да се разглоби цялото табло,за да имаш достъп до кожуха за парното и да можеш да си навържеш жилата на мястото на ел. моторите.После трябва да се спретне някаква ел. схема,за да може все пак да си пускаш и спираш компресора,защото в момента това става от климатроника,а за в бъдеще това трябва да се случва от някакво копче.
Не е кой знае колко сложно,определено има смисъл,ако няма оправия с климатроника.Ако има проблеми и по фреоновата част (прецакан компресор,течаща система и т.н.),по-добре да се преправи направо на обикновено парно,без опцията да може да охлажда,защото нещата по фреоновата част са си цифра (и ест. нищо не става 1:1,трябва да се преправя,защото климатика не е оригинален).
Нй-добре е да се изрине цялата климатична система,която са сложили и всичко да се преправи заводски (климатик или климатроник),но там цената става леко космическа,защото трябва да се смени всичко под таблото и всичко по фреоновата част на системата,ама пък забравяш за ядовете с климатика...
:beer


cakata85
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот cakata85 » Съб 28 яну 2012 17:07


Да работи до когато си иска.Аз съм доволен че успях да се справя сам с не леката задача.Е разбира се 90% от успеха си го дължа на ХОРАТА които подробно бяха описали в форума цялата операция стъпка по стъпка,за което много благодаря.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот zfa159 » Съб 28 яну 2012 19:06


То точно това е проблема при тези допълнителните,че си работи когато си поиска и до когато си поиска,а не когато ти искаш и ти трябва mhihi .Дано да си работи де,работил е 15 години,защо да не изкара още толкова 8)
:beer


POLBORD
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 18 яну 2012 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за работата на климатроника Б3 92 г.

Мнениеот POLBORD » Чет 02 фев 2012 1:55


Благодаря за инфото колеги.Ще опитам и аз като cakata85 пък каквото сабя покаже.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта