Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Техническа и сервизна информация за Passat
Ivan Semov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 14:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: велико търново

Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот Ivan Semov » Вто 14 фев 2012 16:13


Здравейте,

През лятото на 2010г. ми се случваше изключително рядко колата да запали и като се помъча да я изфорсирам губи обороти и изгасва, така беше и през 2011г. Случваше се много рядко и само когато е много горещо мислех, че е датчика за температура изваждах буксата му и чаках някакъв период от време, но тя отново не палеше, след известно време 8-12 запалвания палеше. От може би половин година започна да се случва много по често и го прави когато си иска един път пали три пъти не пали, особено ако я оставя през нощта навън и сега както беше -25 само припалваше задържаше 4-5 секунди на 1100 оборота и пак изгасва, като подам леко газ пак изгасваше. Също така понякога оборотите варират между 600-800, но е когато си иска тя не е постоянно, дори и при когато е загряла вече. Но онзи ден колата беше в гаража и извадих маркуча на дросел клапа, имаше лек нагар по стените и я напръсках с WD40 за да я почистя, но отново го направи това веднъж да запали три не, веднъж пали два пъти след това не. На другата сутрин запали без никакъв проблем, докато се предвижвах към работа освобождавах от скорост около 10 пъти и оборотите си стояха на 900-950 без никаква промяна, след като паркирах я изгасих и запалих последователно 6-7 пъти без никакъв проблем палеше. Цял ден стоя на открито на около -8--15 градуса вечерта около 18часа докато завъртя ключа запали без никакви проблеми. Всички консумативи са ми сменени преди 2000км. даже преди 2 седмици смених и свещите с нови(НЖК) защото си мислех, че от тях не пали на студа. Закачал съм я на компютър, но майсторът казва, че не излиза никаква грешка. Забелязах когато сменях свещите, че едната от бубините ми явно някой голям майстор като я е завивал и я е стегнал прекалено много защото където влизат болтовете е пукната, но колата работи нормално и върви добре. Обърнах се към още около 4-5 майстора и им обяснявам проблема, но никой не може да даде точен отговор всеки казва, че може да е бензинова помпа, но ако е тя оборотите ще се менят постоянно а не когато си иска, температурен датчик, вакумният регулатор за гориво, моторчен за празен ход, даже някой ми твърдяха, че може да е от дросел клапата, дебитомера и температурния датчик, но други казват че е или от регулатора за гориво или бензиновата помпа да не подава постоянно правилно горивото. За тези 5 години от когато я карам може би съм я оставял без бензин около 10-15 пъти. Колата е работила само на бензин няма газови уредби!

ЩЕ СЪМ АДСКИ БЛАГОДАРЕН НА НЯКОЙ АКО МИ ДАДЕ ПОНЕ НЯКАКВА НАСОКА ИЛИ ОТГОВОР!!! [b][b][/b][/b]




Потребителски аватар
Alex_Heat
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 06 сеп 2009 22:16
Автомобил: Audi TT
Двигател: 1.8T
Местоположение: V. Tyrnovo

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот Alex_Heat » Сря 15 фев 2012 23:45


Значи преди имах много големи проблеми като теб с дебитомера. Паля и започват да играят оборотите, след което гасне. Смених го с друг, но оборотите от време на време играеха, когато е на място. На мен ми прави също номера, когато е жега и понякога не иска да ми задържи обороти и гасне. Намерих му цаката и тя е, че докато давам на контакт и двигателя запали, в следващия момент натискам педала на газта (леко) и оборотите се задържат и колата не гасне. Ако не стане тогава вече трябва погледнеш дебитомера и дроселовата клапа. Това са слабите места на този мотор и най-често от там идва проблема. Моята клапа е чистена точно преди една една година и от тогава оборотите се държат доста по-стабилно отпреди. Дано да съм ти помогнал и да си оправиш проблема, защото знам колко досадно беше преди и при мен.

П.С. Сега видях, че си от Велико Търново. Не знам дали си ходил при един майстор, който му казват "Мозъка". Според мен той прави най-добрите диагностики и може да ти помогне доста по въпроса. Намира се на бензиностанцията на "City Invest". Отиди при него и пробвайте да ти изчисти дросел клапата хубаво.


Ivan Semov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 14:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: велико търново

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот Ivan Semov » Чет 16 фев 2012 8:55


Благодаря много за съвета.....Вчера разговарях с него по телефона и ще ходя след 11часа там. Ако и той не може да ми помогне не знам вече кой ще може.
Но проблема е там, че него прави постоянно а само когато си иска тя.....ето там е цялата работа, ако го прави постоянно ще се хване лесно проблема :(


Потребителски аватар
siko2
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:27
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот siko2 » Чет 16 фев 2012 9:36


Колега и аз имах подобен на твоя проблем... Хубавото нещо е, че на колата и нямаше нищо!Майстора я разкости цялата и пустата кола не иска и не иска да пали нормално. 1път запали ли, нямам проблеми цял ден с нея! Но престой ли 24 часа - всичко на ново.Колата беше проверена от А до Я. Дори и катализатора махнах - но нищо! Проблема се оказа в някаква гнус в резервоара! След като е източил всичко и е сипал пресен бензин, колицата палеше без проблеми. Така че ако искаш пробвай го този вариант! И и сипи по-високо октанов бензин да видиш как е! Успех!


Потребителски аватар
kiro rachnata
Мнения: 558
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 18:44
Автомобил: vw
Двигател: бензинов
Местоположение: в средата на България

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот kiro rachnata » Чет 16 фев 2012 9:49


Kато отидеш при майстора го накараи да погледне дебитомера какви данни подава(колко въздух показва че влиза в мотора)и като ти свърши бензина извади помпата(има тема за пасат 5)и почисти дъното на резервоара точно под помпата!

Последна промяна от kiro rachnata на Чет 16 фев 2012 12:22, променено общо 1 път.


Ivan Semov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 14:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: велико търново

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот Ivan Semov » Чет 16 фев 2012 19:02


Може и да има боклуци в резервоара ама тя колата не стои в гаража само нали я карам постоянно.
Оставил съм я на майстора и тия дни се надявам да изплува проблема.
Има много голяма вероятност да е от имобилайзера на колата, но само гадаем все още.

Благодаря все пак за адекватните отговори.....


Потребителски аватар
siko2
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:27
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот siko2 » Пет 17 фев 2012 8:45


Колега драсни някой ред ако решиш проблема! Успех!


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот angel1223 » Пон 20 фев 2012 18:36


Реле № 30 т.е релето за компа погледнал ли си го?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот Iezekil » Пон 27 фев 2012 12:57


да се включа и аз с предположение-дроселова клапа и тоците до нея включая....


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот genov1 » Пон 27 фев 2012 13:39


Така както го обясняваш май ти се губят тоците някъде. Вземи напръкай буксата на компютъра с контактен спрей и виж това реле за което споменава колегата


Потребителски аватар
plambata13
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 09 ное 2009 15:20
Автомобил: Passat B6 TDI
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот plambata13 » Пон 05 мар 2012 20:39


Бенз. регулатор,ако му е спукана мембраната,капе в дросела и дави и не пали.Пробвай като изгасиш двигателя,махни тънкото маркучле от регулатора,поизчакай и ако прокапе....познай.Или темп.датчик,ако дава лъжливи стойности на компа,с ВАГ КОМ,се хваща ако е тотал.


vasil_1st
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 15 мар 2012 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Г. Оряховица

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот vasil_1st » Чет 15 мар 2012 14:13


Alex_Heat написа:П.С. Сега видях, че си от Велико Търново. Не знам дали си ходил при един майстор, който му казват "Мозъка". Според мен той прави най-добрите диагностики и може да ти помогне доста по въпроса. Намира се на бензиностанцията на "City Invest". Отиди при него и пробвайте да ти изчисти дросел клапата хубаво.



alex_heat можеш ли да ми дадеш телефон или някакво по точно описание като адрес например за този симпатяга "Мозъка"? Защото каде ли не ходих и проблема си остава?


Потребителски аватар
Alex_Heat
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 06 сеп 2009 22:16
Автомобил: Audi TT
Двигател: 1.8T
Местоположение: V. Tyrnovo

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот Alex_Heat » Чет 15 мар 2012 21:06


vasil_1st написа:
Alex_Heat написа:П.С. Сега видях, че си от Велико Търново. Не знам дали си ходил при един майстор, който му казват "Мозъка". Според мен той прави най-добрите диагностики и може да ти помогне доста по въпроса. Намира се на бензиностанцията на "City Invest". Отиди при него и пробвайте да ти изчисти дросел клапата хубаво.



alex_heat можеш ли да ми дадеш телефон или някакво по точно описание като адрес например за този симпатяга "Мозъка"? Защото каде ли не ходих и проблема си остава?


Отговорил съм ти в темата, която пусна.


iga77
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Yambol

Re: Audi A4 1.8T 150hp 95g - Проблем при палене

Мнениеот iga77 » Съб 30 ное 2013 23:40


Здравейте колеги! Виждам, че темата не е приключена с решение на проблема. Искам да допълня, че аз го имам същия проблем на пасат б4,95г.,2.0, 115 коня. Карам на бензин и на газ. Колата е с газов инжекцион и пали задължително на бензин. Проблема се появявава и при суден и при топъл двигател. Както е описъл колегата, проявява се когато си поиска. Може да запали от първия път, а може и от 101-вия. Двигателя пали след което гасне, независмо колко газ подавам. Просто се изфорсирва и гасне. Забелязах, че когато се появи проблема, на индигатора за газ/бензин му изгасват лампичките, което ме навява на мисълта, че проблема е по токовете. Водил съм я къде ли не и при какви ли не майстори, досега не съм разрешил този досаден проблем. Адски е неприятно да бързаш за работа и да се прояви номера с паленето. Закачал съм я и на компютър, но майстора казва, че не се вижда да има някакъв проблем. Моля, ако някой е имал този проблем и го е разрешил да сподели. Благодаря предварително.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 136 госта