Оригинално радио Б5!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Оригинално радио Б5!

Мнениеот trunner » Съб 03 мар 2007 21:15


Здравейте колеги, не си внушавам - наистина когато намаля скоростта, силата на звука на радиото намалява! Има ли такова нещо или мойта колица нещо не е ОК? :shock Радиото е оригиналното с касетка (Betta или Gamma ще излъжа).




Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Съб 03 мар 2007 22:09


А като увеличаваш скоростта усилва ли се звука ?
Ако да, много ще ме е яд че нямам такова.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Съб 03 мар 2007 22:38


и аз на няколко пасата съм срещал тоя ефект,но не е от настроиките на радиото-беше някаква серия с тая опция ,но за съжаление не знам номерата


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Съб 03 мар 2007 22:43


А гледал ли си какво се случва с напрежението в цялата ел.инсталация.Аз съм срещал такъв ефект на други коли при проблеми с алтернатора и в даден момент при високи обороти (по-висока скорост) напрежението се увеличава и се увеличава и радиото,и светлините (фарове и т.н.).Ако ти се намира уред направи едно лесно измерване - на празен ход премери какво е напрежението на клемите на акумулатора и след това задръж да кажем на 3-4000 оборота и го премери отново.Разлика ще има но зависи колко ще е.По принцип не трябва да премериш напрежение по-високо от 14.4 волта.Също така експериментирай дали радиото се влияе от оборотите (колата си седи на място а звукът му се променя като променяш оборотите).Авторадиата филтри на захранването ама се случва да се скапат и ефектът е общо взето такъв...
Успех!


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Съб 03 мар 2007 23:12


Това е от музиката(екстра е) :D аз имам такава казва се GaLa и само увеличава и намалява звука в зависимост от скороста.Трябва да имаш и регулиране с колко да увеличава,някъде в менюто е.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Съб 03 мар 2007 23:16


Е аз съм свикнал да търся проблем дори да няма такъв.Наистина странна система ще да е това ама предполагам че може някак да се изгаси (както е казал колегата някъде из меню-то).
Направо съм шашнат..... :shock


Потребителски аватар
zloqq
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 13:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Оригинално радио Б5!

Мнениеот zloqq » Нед 04 мар 2007 4:29


trunner написа:Здравейте колеги, не си внушавам - наистина когато намаля скоростта, силата на звука на радиото намалява! Има ли такова нещо или мойта колица нещо не е ОК? :shock Радиото е оригиналното с касетка (Betta или Gamma ще излъжа).


Може да си изключиш автоматичното увеличаване/намаляване от менюто на касетофона, както може и да му зададеш стъпката с която да се променя силата на звука при движение. Има доста различни настройки :) Лично аз на моята кола съм го излючил, че ме дразни...


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Нед 04 мар 2007 9:32


Всичко си зависи само и единствено от скоростта, при работа на място с различни обороти силата си остава една и съща. Но ако потегля всичко става по-различно! Значи си е екстра :dance: , а не проблем! Благодаря за отговорите, може да заключвате темата! :bowdown


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Нед 04 мар 2007 11:33


Аз съм го срещал това нещо, самоче не в зависимост от скороста а от шума, да не е и при тебе така:) има системи който се адаптират спрямо шума в околната среда
ебати яката екстра:) искам и аз


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Нед 04 мар 2007 12:16


zaro написа:Аз съм го срещал това нещо, самоче не в зависимост от скороста а от шума, да не е и при тебе така:) има системи който се адаптират спрямо шума в околната среда
ебати яката екстра:) искам и аз
Предполагам, че не е такава система, защото колата е 98г все пак. Не знам дали е спрямо шума или скоростта но със сигурност не е от оборотите на двигателя!


Потребителски аватар
dimoboy
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 11 яну 2006 12:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimoboy » Пон 05 мар 2007 9:52


Със сигурност се саморегулира от шума в купето, т.е. при по-висока скорост => по-шумно в колата => по-силна музика. Регулира се от копчето за регулиране на високите, като се издърпа към теб, копчето щраква на позиция 2 и се регулира и съответно се изключва тая екстра. Както са ти казали колегите, екстрата при ФВ се нарича ГАЛА.


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Пон 05 мар 2007 17:31


dimoboy написа:Със сигурност се саморегулира от шума в купето, т.е. при по-висока скорост => по-шумно в колата => по-силна музика. Регулира се от копчето за регулиране на високите, като се издърпа към теб, копчето щраква на позиция 2 и се регулира и съответно се изключва тая екстра. Както са ти казали колегите, екстрата при ФВ се нарича ГАЛА.

Ето това беше наистина полезна информация - благодаря :bowdown


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Layer » Вто 06 мар 2007 0:28


ох аз съм имал по голям смях,като натисна спирачката и музиката се преместваше само на предните тонколони и като я пусна се оправяше ама беше на един опел които продадох така ( развален ) :lol: :lol:


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Вто 06 мар 2007 7:45


da__buzz написа:ох аз съм имал по голям смях,като натисна спирачката и музиката се преместваше само на предните тонколони и като я пусна се оправяше ама беше на един опел които продадох така ( развален ) :lol: :lol:

:lol: Какви са тези коли дето ги купуват хората mhihi ? Днес пробвах радиото и си работи точно така както писа колегата - от бутона за високите! :dance:


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот KGL » Вто 06 мар 2007 12:57


Някои знае ли размера на задните говорители във вратите долу. Единия ми е изгорял и искам да ги сменя.А не ми се ще да разглабям да меря после да сглабям и да копувам.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта