Пасат B4 вратата не ще да се отвори

Техническа и сервизна информация за Passat
malkiq shturets
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Пасат B4 вратата не ще да се отвори

Мнениеот malkiq shturets » Пет 23 мар 2012 8:48


Някви идеи колеги как да се свали кората при затворена врата,или как да се отвори?




Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Вратата на пасат B4 не ще да се отвори

Мнениеот predat0r » Пет 23 мар 2012 8:49




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вратата на пасат B4 не ще да се отвори

Мнениеот Dpop » Пет 23 мар 2012 9:44




Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Вратата на пасат B4 не ще да се отвори

Мнениеот doktora » Пет 23 мар 2012 16:52


Често имам този проблем, ако става дума за същото де - при затворена шофьорска врата, колкото и да дърпам дръжката от вън, не може да се отвори.
Първоначално проблема го оправих, като завих една къса видийка към едно бяло чопче което натиска механизма на бравата, един вид леко го удължих.
Преди 4-5 дена, пак имах проблем - този път се оказа че се е измъкнала една малка ос, на която се държи това чопче. Набих оста обратно където трябва да си е и готово.

Ако проблема при теб е същия, не е необходимо да смъкваш кора и т.н. Проблемът ти е в дръжката, която се държи за един болт - развиваш го, вадиш леко дръжката навън, оглеждаш, ремонтираш и си готов


Потребителски аватар
ivo penkov
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 14 дек 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вратата на пасат B4 не ще да се отвори

Мнениеот ivo penkov » Пет 23 мар 2012 17:09


doktora написа:Често имам този проблем, ако става дума за същото де - при затворена шофьорска врата, колкото и да дърпам дръжката от вън, не може да се отвори.
Първоначално проблема го оправих, като завих една къса видийка към едно бяло чопче което натиска механизма на бравата, един вид леко го удължих.
Преди 4-5 дена, пак имах проблем - този път се оказа че се е измъкнала една малка ос, на която се държи това чопче. Набих оста обратно където трябва да си е и готово.

Ако проблема при теб е същия, не е необходимо да смъкваш кора и т.н. Проблемът ти е в дръжката, която се държи за един болт - развиваш го, вадиш леко дръжката навън, оглеждаш, ремонтираш и си готов

За да развие винтчето трябва вратата да е отворена.


passat92
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 01 окт 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вратата на пасат B4 не ще да се отвори

Мнениеот passat92 » Пет 23 мар 2012 17:51


Ако става въпрос за задна врата на която е активирано детското заключване отвътре, т.е. може да се отваря само отвън пак има начин да се отвори но е трудно...
Аз имах подобен проблем и успях да я отворя, но си пообелих боята. Трябва да се внимава повечко.
Има една част която трябва да се подхване като бръкнеш в процепа между вратата и задната колона. Но трябва да си направиш кука от не много дебел, но трудно огъващ се тел например. Гледаш работещата врата как се отваря за да видиш пластината която трябва да се дръпне и се опитваш да го нацелиш с куката. Играчка е но става


sniper79
Мнения: 84
Регистриран на: Пет 07 окт 2011 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Вратата на пасат B4 не ще да се отвори

Мнениеот sniper79 » Вто 27 мар 2012 16:57


Ако имаш достъп до копето на колата си свали прозореца на въпроснават врата.Вадиш уплътнението на стъклото и бъркаш с дълга отверка до чопчето за отварянето.Дано си ме разбрал.


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Вратата на пасат B4 не ще да се отвори

Мнениеот fena_vd » Вто 27 мар 2012 20:16


Отварянето е лесно, виж на отворената врата кое чопче трябва да натиснеш, след това с тънка отвертка бъркаш между гредата и вратата, внимавай да не скъсаш уплътнението. За около 5 минути си я отворил на мен ми отне 1 мин. Не разглобявай вратата чопчето се намира на бравата ще го видиш на отворена врата. Гледам са писани доста глупости като това да сваляш кората на затворена врата и др. Успех.


malkiq shturets
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Вратата на пасат B4 не ще да се отвори

Мнениеот malkiq shturets » Сря 07 ное 2012 14:01


Колеги отворихме я трудно развихме болчетата-тип еврейски звезда на кората на вратата но беше голямо залягане,после се сваля ламарината която е с болчета бръкнахме с отверка където е машинката и я отворихме.


sniper79
Мнения: 84
Регистриран на: Пет 07 окт 2011 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: Вратата на пасат B4 не ще да се отвори

Мнениеот sniper79 » Пон 20 окт 2014 20:01


защо ми прехвърляте темата като моето е съвсем др



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта