Странно износени предни спирачни маркучи ПасатВ5.5

Техническа и сервизна информация за Passat
fenddrik
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 23 ное 2009 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Странно износени предни спирачни маркучи ПасатВ5.5

Мнениеот fenddrik » Нед 13 май 2012 18:51


Здравейте,при смяна на предните накладки забелязах, че двата предни маркуча на спирачките са износени по един и същи начин само в основата си от към спирачния апарат(отдолу).Иначе маркучите са здрави не са напукани и не мога да си обясня от какво се е получило това износване което е около 1см.Ако някой има обяснение нека пише.Колата е Пасат В5.5 1,9тди 2001г.




Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Странно износени предни спирачни маркучи ПасатВ5.5

Мнениеот vladtod® » Нед 13 май 2012 19:56


Цъкни една снимка да видим за да ни стане ясно.


Потребителски аватар
vladko33
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 15 окт 2008 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странно износени предни спирачни маркучи ПасатВ5.5

Мнениеот vladko33 » Пон 14 май 2012 8:13


при ГТП забелязаха, че моите са с леко срязан външен пласт, откъм колелото почти към края. Явно при завиване до край опират.... чудя се с каква марка да ги сменя ? Дай снимки да видим при теб как са износени !


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Странно износени предни спирачни маркучи ПасатВ5.5

Мнениеот zfa159 » Пон 14 май 2012 8:25


Нормално не се износват,само се нацепват от старост.Обикновено се цепят при апарата и горе при тръбичката,защото само там се движат основно.Ако е изяден т.е. наранен,значи опира в нещо и трябва да се види в какво.За да опира в гумата/джантата при крайно положение,трябва или да е по-дълъг от колкото трябва или да не е закрепен добре или да е усукан,иначе е помислено да не може да опира :)
Като марки може да ползваш оригинални на VW,по-евтин вариант са на Делфи,никак не са лоши и най-евтин са LPR,уж италиански.И с Делфи и с LPR нямам проблеми досега за 4 години слагане на какви ли не коли,ама все пак Делфи си остава по-добрия избор (на двойна цена обаче).
:beer


fenddrik
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 23 ное 2009 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Странно износени предни спирачни маркучи ПасатВ5.5

Мнениеот fenddrik » Вто 15 май 2012 21:59


Съжалявам но днес ми смениха маркучите и забравих да си ги взема /поне единият/ и да го снимам.От това което видях и преди това ви писах и двата маркуча все едно че са дялкани с нож на 1см.от към страна на спирачния апарат.Това износване може да се усети и като се прокара с пръст по маркуча,просто няма начин да не го усетите.Майстора не изказа някакво предположение от какво може да се е получило износването.Това нараняване е от долния край на маркучите!!!Благодаря ви за отзивчивостта!


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Странно износени предни спирачни маркучи ПасатВ5.5

Мнениеот dlug » Вто 15 май 2012 22:13


Ти хубаво си ги сменил, но да не се получи и на новите ако случайно има някакъв механичен контакт. Майсторът би трябвало според мен да изкаже дори и бегло предположение


fenddrik
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 23 ное 2009 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Странно износени предни спирачни маркучи ПасатВ5.5

Мнениеот fenddrik » Сря 16 май 2012 18:19


Колата я имам от 4 години, така че се надявам известно време /2-3 години/ да нямам проблеми.


Потребителски аватар
kondzhagyulo
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 10 авг 2008 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Балчик

Re: Странно износени предни спирачни маркучи ПасатВ5.5

Мнениеот kondzhagyulo » Чет 17 май 2012 21:42


На мен ми се случи следното: карайки в най-лявото платно по магистралата със 100 и кусур, един колега пред мен реши, че тябва да изпревари и влезе в моята лента без да погледне на огледалото си. Естествено трябваше да натисна педала на спирачките малко по-рязко. В момента на натискането се чу едно "поууум" и педала на спирачките потъна. Спрях след едно стометрово танцуване от крайно ляво до крайно дясно платно. След като огледах се оказа спукан преден ляв мъркуч на спирачките. Добре че е на два кръга, че... :bishop Купих си комплект предни мъркучи от "Ауто+" и започнах подмяната. Бях ШОКИРАН от видяното!!! До сега колата е била с заводските, които нямаха и милиметър в повече дължина. Смея да го твърдя от единствения останал здрав, който също се бе закъсал вече. Значи при въртенето на гумите поради липса на дължина се е образувало едно усукване в захващането при връзката на мъркуча с металната му част. Новите бяха с 4-5 сантиметра по-дълги. Колеги, ако не сте си подменяли спирачните мъркучи, моля ви прегледайте си ги, докато не е станало твърде късно!!!


Потребителски аватар
ventostz
Мнения: 197
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 21:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Странно износени предни спирачни маркучи ПасатВ5.5

Мнениеот ventostz » Пон 21 май 2012 19:50


vladko33 написа:при ГТП забелязаха, че моите са с леко срязан външен пласт, откъм колелото почти към края. Явно при завиване до край опират.... чудя се с каква марка да ги сменя ? Дай снимки да видим при теб как са износени !


моите са абсолютно по същия начин - от към страната на апаратите, външния слой е нацяло срязан, така е и от двете страни, мислих си, че само при мен е станало така, но явно си е проблем при б5. сега ще ги сменям и двете маркучлета, че без спирачки - лоша работа death . гледах ги в тех-ко по 25 лева бройката.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта