Passat B5.5 перката на климатроника върти постоянно

Техническа и сервизна информация за Passat
ivanyosifov
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 12 юли 2011 12:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Passat B5.5 перката на климатроника върти постоянно

Мнениеот ivanyosifov » Сря 13 юни 2012 15:18


Здравейте, искам да попитам дали някой се е сблъсквал със следния проблем. Климатроника не охлаждаше когато колата работеше на място, и се оказа перката, смених я сложих нова перка но в момента в който дам на контакт тя започва да върти, гледах из форума и други теми следователно смених релето - продължи; смених датчика за температурата - в момента в който го махнах и перката спря, реших че е от него, купх нов датчик сложих го всичко ОК до момента в които не се прибрах и проверих че перката отново работи без да е пуснат компресора на климатроника - когато е на ECON. След това установих че няма значение дали съм пускал климатроника или дали е на ECON или не след като запаля колата след 10 15 секунди почва да върти и перката за охлаждане на фреона. Та възможно ли е тази перка да си върти постоянно или да върти заради жегите сега на вън? Също така забравих да спомена че направих пълна профилактика на климатроника беше зареден с фреон и напънен с масло от колегата zfa159 за което искам да му благодаря за коректното отношение и професионалната работа :applause: сега вътре е студ, но се притеснявам че ако тази перка се върти постоянно може пак да изгори.
Колата е Passat B 5.5 1.9 TDI Highline 2003г.




Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоянно

Мнениеот paaco » Чет 21 юни 2012 12:15


Колега някъде бях чел ама не съм на 100% сигурен, че е възможно заради големите жеги тази перка да помага на основната. Ама пак казвам не съм много сигурен. Щом си ходил при колегата защо не му звъннеш да го питаш.


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоянно

Мнениеот kambone » Нед 24 юни 2012 21:32


Имам същия проблем, с една допълнителна особеност на 5.5 1.8Т - на ECON или на AUTO все духа яко студено и не усещам разлика в оборотите. Перката ми не спира на място, общо взето от минута след като запаля колата.


ivanyosifov
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 12 юли 2011 12:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоянно

Мнениеот ivanyosifov » Пон 25 юни 2012 11:08


Ами обадих му се говорихме, но и той каза, че неможе повече да помогне за съжаление, каза и че няма смисъл да я закачаме за диагностика, защото няма да я хване. Упъти ме че може да е някаде другаде проблема и да отида до Герман мисля че каза там имало също доверен сервиз, но не съм ходил все още. Мислех си на есен да я ивадя от буксата което е доста груб вариант и да не върти поне зимата, а и се надявам наистина да е от жегите тези дни, въпреки че го пробвах и на една ибиза 1.9 130hp и неправеше така, също и на октавия пак си се включваше когато се пусн и компресора.

Ами сранното при мен е че като пусна ECON и спира да духа студено ,както трябва да е, но пък перката продължава, на първа степен, при теб от кога е така колега, питам за да знам горе долу колко може да издържи така :(


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоянно

Мнениеот kambone » Пон 25 юни 2012 12:30


Хаха, откога. Купих я зимата тази и откакто се е затоплило си е така :) Незнам дали е нормално или може да е нейна особеност, но като седя по светофарите не чувам другите коли да вият толкова.

В Герман са Никси и Мишо, доверени хора, аз само при тях ходя за всичко.


ivanyosifov
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 12 юли 2011 12:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоянно

Мнениеот ivanyosifov » Пон 25 юни 2012 13:01


Да точно за тях ми каза и той. Ще трябва да намеря време и да ги посетя, да както казваш неможе да е нормално, и аз не чувам други коли да бучат така по улицата освен ако не са с пуснат климатик. И трети вариант чакаме есента да видим дали и тогава положението ще е същото на по-ниска външна температура :lol:
и ако тогава спре, значи просто са в помощ на другата перка за охаждането. Което е малко вероятно но не невъзможно.


korado80
Мнения: 57
Регистриран на: Пет 18 сеп 2009 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gabrovo

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоянно

Мнениеот korado80 » Пон 25 юни 2012 14:34


Апсолютно нормално е като ти е пуснат климатроника на ауто да ти се пусне перката на климатроника в началото се пуска на една степен а после на друга в зависимост от времето на вън


ivanyosifov
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 12 юли 2011 12:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоянно

Мнениеот ivanyosifov » Пон 25 юни 2012 14:58


Да колега нормално е ако климатика ти е пуснат на AUTO, в случая както съм написъл най-горе климатроника въобще не е пуснат на OFF е паля колата и след 10 сек. максимум започва да се върти и перката, въобще без да пускам климатроника, иначе ако е на AUTO върти и перката защото работи и компресора, на ECON не би трябвало да върти перката защото компресора на климатроника не работи постоянно. Но и на ECON при мен перката върти. Общо взето работи като другата перка - винаги на първа степен, като пусна климатгроника и в задръстванията пуска и втора степен което е нормално.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоянно

Мнениеот gancho » Пон 25 юни 2012 17:53


Без да претендирам,че разбирам,щом работи перката и когато е на OFF ,пак хубаво разгледай релето-може нещо да са разменени кабелите на командващата и работна верига,залепнало реле или има окъсили кабели някъде и има постоянно затворена верига.


s8_tdi
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград
Контакти:

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоянно

Мнениеот s8_tdi » Пон 25 юни 2012 18:10


По-нагоре си написал, че диагностиката няма да помогне - може и така да е, но поне няма да навреди.
Също си казал, че като откачиш датчика перката спира - провери ли го с мултицет? А релето му, на пиновете какво влиза и какво излиза? До колкото знам тази перка се контролира от датчика за високо налягане на климатичната система, провери дали не отчита високо налягане? Провери и датчика на перките, който е в долния ляв ъгъл на радиатора.


ivanyosifov
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 12 юли 2011 12:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоянно

Мнениеот ivanyosifov » Вто 26 юни 2012 8:41


Да ще трябва да се видят кабелите, това ми звучи най-вероятно, защото релето го смених ново е, невярвам да е развалено, датчика който е на перките също го смених, този който е отпред под радятора, като го извадих изтече антифриза - уточнявам само за да знаем че говорим за един и същи. А този датчик който казваш колега за високо налягане ми казаха, че ако отчита такова, въобще няма да позволи на компресора да се включи, за да не се повреди, съответно ако отчита ниско пак няма да включи. Иначе да това остана или самите кабели или този датчик, само може ли да ми кажеш каде се намира датчика за високо налягане за да видя какъв е и съответно да видя и колко струва, и евентуално да го сменя и него и ако не се оправи отивам някаде да проверят цялата верига и кабелите да не са окъсени както казва колегата gancho. Съответно днес е по хладно и към обяд ще проверя дали перката отново ще се включи, надеждата последна умира :D


Потребителски аватар
tdi4motion
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 8:33
Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Местоположение: София<->Правец

Re: Перката на климатроника Passat B5.5 1.9 TDI върти постоя

Мнениеот tdi4motion » Вто 14 май 2013 9:20


какво става колеги по темата...имаме ли развитие,защото и при мен се получи тоя проблем :screwy


ivanyosifov
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 12 юли 2011 12:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Passat B5.5 перката на климатроника върти постоянно

Мнениеот ivanyosifov » Пон 24 юни 2013 13:13


Ами върти си постоянно и това е. Зимата я изключих от клемата и преди 2 месеца си я пуснах пак, не съм стигнал до друго решение :no


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Passat B5.5 перката на климатроника върти постоянно

Мнениеот sportul » Пон 24 юни 2013 20:01


какви са трите букви на мотора че са три вида ,да видя поне схемата .


Потребителски аватар
tdi4motion
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 8:33
Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Местоположение: София<->Правец

Re: Passat B5.5 перката на климатроника върти постоянно

Мнениеот tdi4motion » Вто 25 юни 2013 16:32


Моят е 1,9 TDI,AVB-101 h.p 2002г. :love.vw



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bg133, chriss и 49 госта