Passat Б5.5 свети лампата за ESP

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
toschomacher
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 12:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Свети лампата за ESP - Passat Б5.5

Мнениеот toschomacher » Пон 30 юни 2014 23:42


Опасенията ми за сега се опровергават. Датчикът се намира в централната част под задната седалка точно на мястото, където винаги когато седнеше някого се проявяваше проблема. Мисля, че за момента датчикът ми е технически изправен. Ето какво направих:
1. Махане на задната седалка:
Изображение
Първо се вдига предната част нагоре докато се откачи. След това задната част се бута навътре за да се откачи и отзад и вече може и задната чааст да се вдигне нагоре с което седалката се изважда.
Изображение
2. При мен датчикът стои в средата и след щателен оглед установих, че кабелите нямат видими наранявания и всичко е ОК. Това което се виждаше обаче е, че там където кабелът се извивана 180 градуса в следствие на натиска от седалката самия сноп дори беше деформиралтози по-мек слой (приличащ на нещо като антикор или подобно), с което си личеше как седалката го е притискала сериозно. Също така профилът на датчика и самия кабел се бяха отбелязали на дунапрена на седалката където са се допирали.
Изображение
3. Сега тук колегите може да падтан от смях какво решение взех за да защитя датчика от натиск от дунапрена, но в момента не разполагах с други налични материали. В бъдеще може да направя нещо по-прилично. В случаят предпочетох да използвам дърво, което да е на малко по-голяма височина от датчика и буксата за да обира натиска.
Изображение
Може да е просто и смешно, но работи поне за сега.
Изображение
Най здраво би било с метален капак, но не ми се иска да пробивам купето и да корозира след време. За това предпочетох първо да пробвам с дърво и лепила.
Интересно ако и други колеги споделят техни идеи, опити и виждания по проблема.
Поздрави от мен за сега.
Тодор Василев




Потребителски аватар
jettro
Мнения: 662
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе / Любимец
Контакти:

Re: Свети лампата за ESP - Passat Б5.5

Мнениеот jettro » Пон 17 ное 2014 20:51


Колеги, вече карам Passat B5,5 AVF и моята лампа на ESP светна след великата глупост която направих. Свързах си темпомата на черната букса по ECU-то (както на GOLF), вместо на бялата и оранжевата. Със сигурност нещо съм окъсил. Стана нещо и на спирачката, като напомпя 2 3 пъти и педала се втвърдява. Някой има ли идея след глупостта какво съм направил, какво може да е станало и как да го оправя? Благодаря Ви предварително!


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Свети лампата за ESP - Passat Б5.5

Мнениеот ti6ogb » Пон 17 ное 2014 21:04


Колега,имах подобен проблем.Педала на спирачката потъваше леко,на изгасен мотор.Помислих че е помпа,която поръчах и смених,и се почна филма.Светнаха лампите ABS и ESP.Тук съм писал доста. http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=421549&hilit=%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B0+%D0%BC%D0%B8+%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B5+ESP+%D0%B8+ABS


Потребителски аватар
jettro
Мнения: 662
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе / Любимец
Контакти:

Re: Свети лампата за ESP - Passat Б5.5

Мнениеот jettro » Сря 10 дек 2014 21:19


колеги, разреши се проблема със светенето на ESP-то. просто като съм свалял и слагал волана, за да си сложа ръчката на темпомата не съм нагласил тая джаджа дето се върти под волана. на VAGcom се гледат градусите на въртене на волана и се наглася. Благодаря на отзивчивите колеги!


Потребителски аватар
MobilLife
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 31 мар 2006 16:39
Автомобил: Wv golf 5 +
Двигател:
Местоположение: Мездра-Марс
Контакти:

Re: Passat Б5.5 свети лампата за ESP

Мнениеот MobilLife » Пон 29 апр 2019 12:45


Здравейте колеги!Ползвам темата за да не пускам нова...При мен проблема е следния - при движение направо или лек десен завой се задейства ЕСП,за момент лампата мига и после всичко е ок.Проблема е дразнещ особено ако изпреварваш.....Това става при скорост над 80 км/ч.Изключа ли ЕСП от бутона нямам никакви ядове,колата не забива.Имам и проблем с АБС - в момента преди спиране със скорост под 5 км/ч АБС се включва.Та питането ми е възможно ли е двата проблема да са свързани - т.е. скапан датчик на АБС?
И просто от любопитство какво друго може да предизвика светването на ЕСП - калпави амортесьори,нерегулирана предница,недобри гуми.... и т.н. дайте мнение...Пасата е 1.9 AVF ако има значение.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat Б5.5 свети лампата за ESP

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 29 апр 2019 13:41


Датчиците за abs на предните колела са плаващи в шенкела. Най-вероятно един от двата се е разместил. Навия десен волан, легни през колелото и натисни на ръка датчика докрай. Повтори процедурата от ляво. При завъртането на колелото датчика си застава на точното разстояние сам. Аз два месеца се чудех какво става че се пуска ЕСП и педала вибрира малко преди окончателното спиране.


Потребителски аватар
MobilLife
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 31 мар 2006 16:39
Автомобил: Wv golf 5 +
Двигател:
Местоположение: Мездра-Марс
Контакти:

Re: Passat Б5.5 свети лампата за ESP

Мнениеот MobilLife » Вто 28 май 2019 6:15


Да уточня - точно от това ми бе проблема,както каза колегата Дон Кихот.Датчиците на предните колела свалени и почистени -ЕСП не светка и проблема с АБС изчезна.Ама самото сваляне...... два дена псуване яко! :icon_lol


bundy_rs
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 21 авг 2015 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat Б5.5 свети лампата за ESP

Мнениеот bundy_rs » Вто 06 юли 2021 20:48


DoH_KuXoT написа:Датчиците за abs на предните колела са плаващи в шенкела. Най-вероятно един от двата се е разместил. Навия десен волан, легни през колелото и натисни на ръка датчика докрай. Повтори процедурата от ляво. При завъртането на колелото датчика си застава на точното разстояние сам. Аз два месеца се чудех какво става че се пуска ЕСП и педала вибрира малко преди окончателното спиране.


И аз имах този проблем след смяна на окачването, явно майсторите са бутнали датчика за ABS и ми вибрираше преди спиране и лампата на ESP светеше. Бутнах докрай датчиците вибрирането изчезна, но лампата продължава да свети, като покарам 1-2км и светва, гася-паля и угасва и пак светва след малко. Дойде един закачи пасата излезе грешка за ъгъла на въртене или нещо от сорта (и грешки на климатроника).
Кажете къде в Русе да я закарам да я видим тая лампичка ?


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: Passat Б5.5 свети лампата за ESP

Мнениеот am_am » Пет 09 юли 2021 15:26


Прилича ми на скъсан лентов кабел на волана. Провери си го, както и за слаби връзки. Дано не е той, че е $


bundy_rs
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 21 авг 2015 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat Б5.5 свети лампата за ESP

Мнениеот bundy_rs » Пет 09 юли 2021 19:13


Продължих да си играя с датчика аз, да го размествам и вадя лека полека и проблема изчезна 2 дни над 300км вече няма лампа няма нищо ;)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта