Автоматично включване на дневните светлини

Техническа и сервизна информация за Passat
lacezarasia
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Божурище

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот lacezarasia » Чет 23 авг 2012 15:51


mtm_golf написа:Ето една идея от мен... Много лесна схема и работи. Аз си направих това, като я монтирах само с рязане на 2 жици на ключа за включване на фаровете. Направих да светят само късите, без габарити.

здравей колега, а колко е времезакъснението?




mtm_golf
Мнения: 271
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот mtm_golf » Чет 23 авг 2012 18:28


Времезакъснението е колкото си го направиш. Когато слагаш резистор с по-високо съпротивление, кондензатора се зарежда по-бавно, т.е. времезакъснението е по-голямо. Аз мисля, че сложих 22к или 27к на мястото на 10к и се получи закъснение от 12сек. Направих го толкова голямо, защото не ми се занимаваше да тегля кабел от алтернатора и по този начин си гарантирам, че зимата ще запаля без да товаря акумулатора с фаровете. Иначе ако не се лъжа закъснението при 10к беше около 6сек.


Vancho laifa
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 07 окт 2009 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот Vancho laifa » Пон 04 фев 2013 23:25


Дали някой е точно запознат какво е изискването по закон (рабирай при проверка от КАТ) за дневните светлини. Става въпрос за допълнително сложени такива.

Обезателно ли трябва да имат щемпел Е4?
Когато те светят трябва ли да светят и габаритните крушки във фара?
Когато се включат късите светлини те трябва ли да загаснат?

и за каквото се сетите още при което могат да се заядат с вас милювците на пътя?


Потребителски аватар
Lonely-Wolf
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот Lonely-Wolf » Вто 05 фев 2013 10:11


И най-евтиният и лесен вариант си остава уголваш двете жълти жици съединяваш и изолираш здраво :).Мен лично ме устройва светят само късите и нищо друго :thup


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот Hustle » Вто 19 мар 2013 13:06


Vancho laifa написа:Дали някой е точно запознат какво е изискването по закон (рабирай при проверка от КАТ) за дневните светлини. Става въпрос за допълнително сложени такива.

Обезателно ли трябва да имат щемпел Е4?
Когато те светят трябва ли да светят и габаритните крушки във фара?
Когато се включат късите светлини те трябва ли да загаснат?

и за каквото се сетите още при което могат да се заядат с вас милювците на пътя?



Колеги може ли някой наистина да обясни - не може ли да се кара просто на габарит през светлата част на деня ?
И като съм с би-ксенон какво се променя ако си активирам тези дневни светлини ?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот kris11 » Сря 20 мар 2013 11:07


Hustle написа:
Vancho laifa написа:Дали някой е точно запознат какво е изискването по закон (рабирай при проверка от КАТ) за дневните светлини. Става въпрос за допълнително сложени такива.
Обезателно ли трябва да имат щемпел Е4?
Когато те светят трябва ли да светят и габаритните крушки във фара?
Когато се включат късите светлини те трябва ли да загаснат?
и за каквото се сетите още при което могат да се заядат с вас милювците на пътя?

Колеги може ли някой наистина да обясни - не може ли да се кара просто на габарит през светлата част на деня ?
И като съм с би-ксенон какво се променя ако си активирам тези дневни светлини ?


В ЗДП чл.70 ал.(3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г.; изм. изцяло, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.
ясно си пише . Никъде не пише на габаритни светлини.
Допълнително монтираните светят само те. При включване габарит или къси/дълги се гасят.
Не се водете по това, че на автомобили с фабрично монтирани сотават да светят или светят с намален интензитет. Това е повод за заяждане.


dmv_89
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 23 юли 2012 10:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот dmv_89 » Чет 30 окт 2014 21:53


В ЗДП чл.70 ал.(3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г.; изм. изцяло, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.
ясно си пише . Никъде не пише на габаритни светлини.
Допълнително монтираните светят само те. При включване габарит или къси/дълги се гасят.
Не се водете по това, че на автомобили с фабрично монтирани сотават да светят или светят с намален интензитет. Това е повод за заяждане.

Колега това ми хареса :) Само има една подробност, в ясния закон не пише ясно какво са "дневни светлини".... върви го разбери, т.е. може да са габарити, може и халогени... аз не съм сигурен производителя как им казва :) във всеки закон си има вратичка при нас са портали :)
Само добавям че аз карам с дневни светлини, които закачих за габаритите и се включват с тях, мися че спазвам закона и ме виждат от далече :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот kris11 » Пет 31 окт 2014 18:54


на фарове за мъгла / т.н. налогенни/ забрави - актче.Тълкува се като нарушение- пускат се при мъгла, намалена видимост от снеговалеж.../
Лятно време ,силно слънце -знаеш колко лесно се различва габарит от стоп?


dmv_89
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 23 юли 2012 10:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот dmv_89 » Сря 12 ное 2014 21:56


Да, но.... аз карам пасат б5.5 с фарове за мъгла, обаче имам една позиция на копчето която включва фаровете за мъгла (халогените) само отпред (по мое мнение е направено точно с цел дневни светлини) в такъв случаи какво става??? Виждал съм доста колеги да карат на фарове за мъгла дори когато им работи халогена и на стопа отзад, и пак се повтарям в закона не пише кое е "дневна светлина".... :) Тълкованието на закона е сложно като самия той си противоречи :) Не споря за цитата ти от закона, просто в точката за дневни светлини са оставили вратичка.... които има желание може да я използва


Потребителски аватар
shadou2
Мнения: 174
Регистриран на: Пон 07 фев 2011 22:22
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: Добрич

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот shadou2 » Пон 24 авг 2015 10:08


След като прочетох цялата тема, не ми стана ясно в крайна сметка има ли такова решение с реленце или няма. Аз имам Бора 2001 Г. автомат, мога ли да й сложа само реленце и да се реши въпроса или да мисля за други варианти, че се хващам вече втори път забравям да включа фаровете?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: plamen_gramatikov, Vw AVF и 41 госта