Автоматично включване на дневните светлини

Техническа и сервизна информация за Passat
frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот frec » Чет 16 авг 2012 11:14


тая тема е готина и тя :)
viewtopic.php?f=6&t=341268
довечера ще тествам дали ще има резултат на б6 обаче не на 5.5




Потребителски аватар
rocky
Мнения: 276
Регистриран на: Съб 02 авг 2008 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот rocky » Чет 16 авг 2012 11:50


при мойте релета има една две свободни клетки които са окабелени, но идея нямам за какво са...
Изображение
инече си мисля, че ваското1 е мн прав и ще си щрапаме копчето...


ganapati
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 19 мар 2012 0:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот ganapati » Чет 16 авг 2012 14:18


Привет колеги,

Днес сутринта посетих Порше София изток и си закупих въпросното реле, обаче се оказа, че като го монтирах светлините не се включиха след запалване на ДВ, което според Висши специалисти по VAG групата наистина се дължи на липсата на ключ за фарове, който да има позиция AUTO и тогава релето ще сработва.
Така че мисля автора на темата ми дължи 58,91лв за оригинално реленце :P

П.С. И на моя пасат повечето гнезда бяха празни но намерих по навътре гнездо с отвори които паснаха на крачетата на релето.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот vaskoto1 » Чет 16 авг 2012 19:54


ganapati написа:намерих по навътре гнездо с отвори които паснаха на крачетата на релето.

:shock
о, боже мой!
от такива смелчаци, като тебе, преживяват пожарникарите...
хора!
умолявам ви!
не пъхайте каквото и да е в каквито и да са дупки-най безобидните неща се лекуват с хапчета, ама може да си спретнете и много повече адреналин от посещение при кожения доктор...
малемалемалемале... :screwy :banghead: :drinking: :horror:


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот Ljubon » Чет 16 авг 2012 20:20


ganapati написа:Днес сутринта посетих Порше София изток и си закупих въпросното реле

Ти си излязал голям късметлия, аз проверих в Порше юг за въпросното реле, но ми казаха само с ДОСТАВКА, иначе цената беше същата. :lol:
А авторът споменава цена от 28лв., но къде е тази цена? :roll:


mtm_golf
Мнения: 271
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот mtm_golf » Чет 16 авг 2012 22:38


Ето една идея от мен... Много лесна схема и работи. Аз си направих това, като я монтирах само с рязане на 2 жици на ключа за включване на фаровете. Направих да светят само късите, без габарити.


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот deversant » Пет 17 авг 2012 21:02


ganapati написа:Привет колеги,

Днес сутринта посетих Порше София изток и си закупих въпросното реле, обаче се оказа, че като го монтирах светлините не се включиха след запалване на ДВ, което според Висши специалисти по VAG групата наистина се дължи на липсата на ключ за фарове, който да има позиция AUTO и тогава релето ще сработва.
Така че мисля автора на темата ми дължи 58,91лв за оригинално реленце :P

П.С. И на моя пасат повечето гнезда бяха празни но намерих по навътре гнездо с отвори които паснаха на крачетата на релето.

Колега ти знаеш ли разликата между такъв клюяч с функция "auto" и ключ на пасат? :Mr Green Fun
Ами единят е пълен електроника,а другият е маханичен с платисни (като на печката ти в къщи) mhihi
Трябва да си луд,да ходиш да си купуваш реле и да го бодеш къде да е и да чакаш резултат! :screwy
Добре че не си окъсил нещо по инсталацията,и да трябва да наринеш едни 50-100лв по жичкаджии! :applause:


Потребителски аватар
valentinvelchev
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 26 май 2012 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanluk

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот valentinvelchev » Съб 18 авг 2012 19:42


на моя пасат и на едно ауди а3 сложихме тези релета аудито нямаше един бушон който поставихме но кабелите до бушона си бяха прекарани и на доста още гледах кабели и дупки за релето имаха и ако видите схемата по добре това взема информация от оборотомера като запали колата да се включват късите светлини такива релета можете да намерите в оторизираните сервизи на ауди и фолксваген преди да си купите релето просто отворете капака и вижте дали е окабелена но такава без кабели до сега не съм срещал


Потребителски аватар
valentinvelchev
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 26 май 2012 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanluk

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот valentinvelchev » Съб 18 авг 2012 20:04


за това не трябва да има на ключа ауто и единствения начин да спрат фаровете е да извадиш релето.И колегата с пожарникарите това всичко минава през бушони но явно само от картинки разбираш като ти поставят допълнителни релета за включване на дневни светлини да не слагаш и ключ ауто на фаровете :063: на пасат б5 и 3б2 през ваг ком не може а на б6 може дори да си ги направиш на колко процента да светят фаровете,моят е 3б2 с оригинален ксенон има и управление и т.н. и с ваг ком не може да се включи кво да говорим за обикновения фар някои ако знае как се пускат през вага нека да пише


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот dancing_niki » Съб 18 авг 2012 22:15


Колегата със "специалните" фарове, на 3B6 няма сентръл електроникс като на 3С, затова там няма пускане на дневни светлини през борда. Има само хардуерно.


Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот paaco » Нед 19 авг 2012 17:23


При мен на буксата на ключа няма кабели. :cry: Не съм гледал за релето ама щом няма до буксата напълно е възможно и там да няма нищо.


Потребителски аватар
sambino
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 12 мар 2010 17:23
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Plovdiv

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот sambino » Нед 19 авг 2012 18:57




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот vaskoto1 » Нед 19 авг 2012 22:44


валентиневелчев.
не знам ти какви коли гледаш, не знам и колко си в час с нещата (не ти личи особено по писаниците), но аз такъв:
Изображение
свободновеещ се цокъл, без реле (17иквобешетам) в него, просто ей така-сложен от добрите самаряни във фолксваген на всички пасати 5 и 5.5, както и голф 4-нито на една кола не съм видял до момента!
повярвай ми-гледал съм под таблата на повече, отколкото можеш да преброиш...
не знам каква ти е файдата да караш хората да вярват, че има много просто заводско решение, когато такова няма?
има го, заводско е, но не е толкова просто, колкото се опитваш да го изкараш!
такова нещо в европейски автомобил не съществува!
може да има в скандинавски модификации или в американски такива-в европейските това го НЯМА!
вече един изгърмя по твоя акъл с 60 лева-халал да му е реленцето...
заблуждаваш хората с твоята категоричност!
това, че си разглобявал твоята кола и (евентуално) на един приятел А3йката-не те прави способен да се изказваш общо, с толкова "компетентна" настойчивост.

п.с. а, и да не забравя-далеч не всичко минава през бушони, електричарю мой... повечето неща-да, но далеч не всичко... отделно дето някои бушони няма да прекъснат, докато тънкото кабелче не прегори, понасяйки със себе си много неща... и ако си пъхаш... хмм... реленцето в която дупка свариш-може да изгориш... в буквалния смисъл...
можеш да ми вярваш. :kissy:


Потребителски аватар
valentinvelchev
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 26 май 2012 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanluk

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот valentinvelchev » Сря 22 авг 2012 21:54


сега аз да ти кажа нещо аз откогато се занимавам с коли и колкото китапа за тази работа имам ти незнам дали можеш да ги преброиш и този куплунг де си снимал да не е за телефон случаино,че на него си пише ама кой да чете,защото ако прочетеш малко самоуки ми майсторе с хилядито табла с този номер реле се използва при коли с автоматични ск.кутии,телефони,предно миячно на фаровете ако има или затопляне на тази система за миене на предното стъкло и още няколко места.С това слагам краи на темата просто няма смисъл....... :screwy


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автоматично включване на дневните светлини

Мнениеот Ljubon » Сря 22 авг 2012 22:21


Няма ли някой безпристрастен трети колега, който разбира, да огледа представителна извадка от няколко Б5/Б5.5 Пасата и да докладва тук каква е истината относно поставянето на въпросното реле 173 на съответното място? Защото така и не ми стана ясно, тъй като има различни мнения по този въпрос.
Дано Мишо от Герман се включи с мнение по дилемата за релето.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: petar_a, w_smith и 57 госта