Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Техническа и сервизна информация за Passat
dio1
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот dio1 » Сря 15 авг 2012 21:45


Здравейте,

от известно време се заглеждам много по passat b6 и реших да направя последната стъпка и да си взема такъв. От известно време чета из форума и не само за този модел. И ми изникна питане относно конкретна обява: http://www.cars.bg/u722603
Не съм ходил да я гледам още исках първо да разбера какво по специфично да гледам.
Много ми харесва аудио системата с голям дисплей от посочената обява може ли да ми кажете каква точно е тя.

Моля да споделите какво мислите за тази кола. За мен на първо гледане колата е на не реално малко километри, по аудио системата се забелязва леко протъркване на копчетата(може и така да ми се струва).

Искам също така и да попитам относно екстрите. Знам, че най високият клас оборудване е Highline има ли къде да погледна и сравня екстрите с другите класове оборудване. Не съм го направил в официалния сайт на VW мисля, че там са почени екстрите само за B7, моля поправете ме ако греша.

П.С. извинявам се ако темата не е в правилния раздел. Реших, че не е правилно да я посна в раздел "Купува" тъй като търся мнения не само за конкретната обява, но и за самия модел кола.




Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот blade84 » Сря 15 авг 2012 22:18


Хубав е кой е кода на мотора и има ли ДПФ?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот dobrin » Чет 16 авг 2012 1:27


Най-вероятно става въпроса за RNS-500 или 510 беше - навигация, която обаче няма приложение реално у нас, защото няма карти за нея. Правиха им някакви ъпдейти, но не знам дали не бяха за по-новите версии.
Относно километрите - няма почти никакъв шанс да са такива.
Относно екстрите - независимо от това, че е Хайлайн, може много екстри да липсват - политиката на ФВ е такава, че голяма част от тях се поръчват допълнително - сензори за фарове и дъжд, парктроник, мултиволан, вграден телефон и т.н. Екстрите в сайта на официалния вносител поне могат да ти бъдат от полза като ориентир.
Иначе за автомобила има писано - двигатели и т.н.


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот frec » Чет 16 авг 2012 7:38


виж как ще запали колата и иди да я пробваш когато е възможно най студено :) ако запали без проблем и работи равномерно - вземай. иначе нищо не можеш да и видиш на тая кола, още повече ако има все още DPF. нито ще изпуши нито нищо, а това си е показателно за много неща. Че не е на тия колометри - не е . на под 300к едва ли е също :) но това не би трябвало да те притесни особенно :) просто ще налееш едни повече пари след първоначалната покупка. Иначе колата си прави кеф.


mygyl
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот mygyl » Чет 16 авг 2012 9:00


Колега само внимавай, че тея в Горубляне са едни магьосници :D
Много е малка вероятността колата да е на толкова километри
Гледай само като я запалиш да не тресе двигателя, че маховика е скъпичък
Задължително трябва да ти проверят грешките, че колата е набъкана с електроника
Ако е с DPF, провери го, че е скъп за поддръжка


K
Мнения: 1334
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот K » Чет 16 авг 2012 10:01


Автора е добре да прочете следната тема и след това да прецени дали този мотор/кола е за него. http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=23120


Quottzot
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот Quottzot » Чет 16 авг 2012 12:29


Алкантарата на седалките чак е избеляла от препаратите на горубянците и изглежда доста износена. По това съдя че колата е поне на 250 000км.


Потребителски аватар
ziatev
Мнения: 195
Регистриран на: Пон 21 сеп 2009 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот ziatev » Чет 16 авг 2012 13:43


Нека не забравяме, че колегата все пак не купува от магазина и цената е сравнителн ниска спрямо другите. Така че е нормално да има някоя и друга забележка.
Успех с покупката колега!
Ако се решиш разбира се.


dio1
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот dio1 » Чет 16 авг 2012 13:54


Първо благодаря на всички за отзивите.

K написа:Автора е добре да прочете следната тема и след това да прецени дали този мотор/кола е за него. http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=23120


Да доста изчетох за тези мотори. Всъщност той се слага на VW passat, Audi A4 и Skoda Octavia в периода 2005-2007/8, а аз съм се спрял точно на този тип коли и за това няма какво да го мисля много. Ще се наложи във времето да го сменя. Единствено не разбрах всичките номера на проблемни глави, а само част от тях:
-V125,
-V130,
-V330.

Ако има някой по запознат може да сподели за това кои са проблемните номера и кой са новите, за да знам като ходя тия дни какво да гледам.


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот frec » Чет 16 авг 2012 14:37


затова и аз писах , че на 100к не е 100% а число близо или над 300к. но те повечето са на толкоз и не би трябвало толкоз да го притеснява това. по-скоро да гледа какво купува. ако му трябва читава - или нова или от официален сервиз :) така си е 90% късмет - другото е гледане да смъкнеш цената за да ти остане за ремонта :)
като отдели и едно 1500 лв за първоначално обслужване - минимум.


J_O_E
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 20 юни 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот J_O_E » Пет 17 авг 2012 11:51


За тая сума ще си намериш по хубав с повече екстри,просто не бързай.


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот vasko__2 » Пет 17 авг 2012 22:36


Това с номера на главите не го гледай ,не е вярно! Провери за шум от маховика,че е доста скъп: заслушай се при гасене на мотора- издрънчава ако е разбит.При потегляне пробвай да включиш и изключиш няколко пъти първа скорост (задна на място).Като мине 200-250 000км износва единия корпус на кутията и първичния вал започва да се мести наляво-надясно. Не е страшно ,лекува се сравнително евтино.


K
Мнения: 1334
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот K » Пет 17 авг 2012 22:50


vasko__2, тоя дето е писал за проблема в шкода форума е пълен аматьор и не вдява нещата като хората :)


dio1
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот dio1 » Съб 18 авг 2012 18:28


Здравейте,

Благодаря за мненията.

Днес ходих да гледам 3 коли. 2 от тях бяха доста зле и тази която съм посочил в първия си пост беше от тях.

Но бях приятно изненадан от състоянието на тази кола: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Няма странни тропания при палене, спиране и т.н. Но има страннен шум в даден момент като натисна съединителя. Като някакво жулене е. Предполагам в най-лошия случай съединителя е за смяна.
Другата ми забележка е състоянието на копчетата на шофьорската врата. Няма изподрасквания, като на другите, но боята им се е вдигнала и е на дребни мехурчета. Не ме притеснява да ги сменя. Притесняваме от какво се е получило това. Проблема най-ясно се вижда от снимка номер: 13 при копчето за заключване. И последен проблем. Подобно подуване на шофьорската врата, но на самата тапицерия на вратата от към прозореца, но не е на ръба. Стои като мехур. Знам, че копчетата лесно и евтино мога да ги сменя, но за този мехур не знам как мога да го оправя. А и най-вече ме интересува от какво е.

Единствено забравих да тествам Bluetooth-а. Колата не изглежда блъскана или пребоядосвана дори не е освежавана според мен. Разбрахме се с продавача да я закарам в сервиз по мой избор да й направят диагностика, но мисля в понеделник пак да я погледна преди да направя диагностиката.

VIN номера на колата е: WVWZZZ3CZ6E110934.
Единственото което разбрах от него е, че колата е от Германия и е от 2006г.

Ако някой може да помогне за въпросите ми ще съм му много благораден.


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Покупка на passat b6 и питане по конкретна обява.

Мнениеот vasko__2 » Съб 18 авг 2012 19:16


Ай са стига сарказъм. Това колко разбира няма нищо общо с номерата на главите. Ако имаше нещо такова,щях да знам със сигурност.Не от списания аутобилд и др. а от завода.Това ти го гарантирам.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dafi, jaredharet и 40 госта