Пасат b5.5 2.8 v6 маслото на мотора изчезва

Техническа и сервизна информация за Passat
nikst
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 11 юни 2011 12:59
Автомобил: passat b5
Двигател: ack 1998
Местоположение: jambol

Пасат b5.5 2.8 v6 маслото на мотора изчезва

Мнениеот nikst » Пон 15 окт 2012 18:05


Здравейте колеги имам колата от 5месеца като я купих смених маслото сложих Yacco 10w40 изминал съм около 4000км и ми липсва 1л масло мисля че не го гори защото не пуши през ауспусите не забелязвам и осезаеми течове ако някой има повече опит с този мотор ACK и може да помогне ще бъда благодарен




Потребителски аватар
DimitarBT
Мнения: 744
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 8:38
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 2E
Местоположение: Ловеч
Контакти:

Re: Маслото на мотора изчезва пасат b5.5 2.8 v6

Мнениеот DimitarBT » Пон 15 окт 2012 18:26


колега...няма как 1л масло да ти липсва от мотора и да не се забележи.Огледай сутрин като го запалиш,подай газ до към 2000 об./мин. и в това време отвори вратата и погледни ауспуха дали не изпушва.Качи колата на канал или подемник и огледай хубаво отдолу двигателя.Огледай м/у скоростната кутия и двигателя дали не е омаслило.Все нещо трябва да изкочи.Другия вариант е да е менте маслото и да го папа.Лично аз за това масло чувам от теб.Не се заяждам!


nikst
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 11 юни 2011 12:59
Автомобил: passat b5
Двигател: ack 1998
Местоположение: jambol

Re: Маслото на мотора изчезва пасат b5.5 2.8 v6

Мнениеот nikst » Пон 15 окт 2012 18:51


колега форсирам мотора до 5000-6000 оборота от ауспусите освен конденз друго не излиза знам как пуши кола която гори масло утре ще сваля кората под мотора за маслото мисля че е добро слагах го на старият пасат 1.8 ABS-MI 1992g.бях доволен от него


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Маслото на мотора изчезва пасат b5.5 2.8 v6

Мнениеот forski » Пон 22 окт 2012 20:09


Колега не че нещо ама ти сигурен ли си че този двигател работи с това масло, 10W40 полусинтетика :roll: :?:
Според мен разликата в двигателите на стария ти 20 годишен Пасат 1,8 моно и този 2,8 V6 е от земята до небето и обратно, за този 2,8 мотор не е ли по-подходящо някое 100% синтетично масло от рода на 5W40 или 0W40 ?
Продуктите на Yacco са много добри но не са вълшебни, на моята кола смених всички течности с YACCO и съм повече от доволен но все пак си спазвам предписанията на производителя.
За моя двигател маслото е 5W40 пълна синтетика, далеч съм от мисълта че за твоя е нещо по-различно от пълна синтетика, но съм на 100% сигурен че не е тази боза която си налял и с която караш в момента!


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Маслото на мотора изчезва пасат b5.5 2.8 v6

Мнениеот Чудомир » Пон 22 окт 2012 20:41


1. Добре дошъл!
2. Не очаквай този мотор да не хапва масълце. В кръчмата няма да си от тези, чиито коли "не го пипат до смяна" :mrgreen:
3. Заповядай: смяна на тапи, което (ако го отложиш) по-късно се превръща в подлизване на масло и капене върху колекторните тръби


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Маслото на мотора изчезва пасат b5.5 2.8 v6

Мнениеот batmit » Пон 22 окт 2012 21:01


Колега, 1.6 акл 700мл на 1000 км и като твоя не пуши, няма течове. Това при мен е много голям разход, трябва да пуши като трабант. Да се чуди човек.


Потребителски аватар
golfgt4
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 11:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: RUSE

Re: Маслото на мотора изчезва пасат b5.5 2.8 v6

Мнениеот golfgt4 » Пон 29 окт 2012 20:20


и моя пасатко имаше същите проблеми - Чудомир ти е описал най обстойно всичко. Подлизва върху колекторите и от там изгаря. Най вероятно и затова не виждаш нищо като теб на масло. Но най-добре свали кората от долу и ще разбереш истината. Друго място от където може да губи масло е гарнитурата на капака от ляво и дясно.


nikst
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 11 юни 2011 12:59
Автомобил: passat b5
Двигател: ack 1998
Местоположение: jambol

Re: Пасат b5.5 2.8 v6 маслото на мотора изчезва

Мнениеот nikst » Пон 29 окт 2012 22:20


Благодаря за съветите колеги ще сменя тапите и ще пиша какъв е резултата.За маслото колата имаше лепенка че е с масло 10W40 castrol magnatec


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Маслото на мотора изчезва пасат b5.5 2.8 v6

Мнениеот xtoni » Чет 25 апр 2013 13:12


Чудомир написа:1. Добре дошъл!
2. Не очаквай този мотор да не хапва масълце. В кръчмата няма да си от тези, чиито коли "не го пипат до смяна" :mrgreen:
3. Заповядай: смяна на тапи, което (ако го отложиш) по-късно се превръща в подлизване на масло и капене върху колекторните тръби

Здравейте колеги,
При мен се появи пушек около двигател и обръщам внимание за въпросните тапи от т.3 че се получава теч към колекторорите! Смених гарнитурите от ляво и дясно на капаците! Та ниризма на масло имаше отпреди и моля да ми помогнете кои са и какво представляват въпросните тапи? Лесен ли е демонтаж и монтаж на тапите и къде по точно се намират?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Пасат b5.5 2.8 v6 маслото на мотора изчезва

Мнениеот zografski » Чет 25 апр 2013 14:13


Аз карам голф 4 2.8 V6, аз нямам никъква загуба на масло от както съм го сменил. Аз лично мисля че си направил грешка с това 10w40, аз лично сложих това което го дават по каталог, а именно Motul 5w40 Specific. При теб проблем може да има, но въпреки всичко не бих ползвал това масло което ти си сложил.


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Маслото на мотора изчезва пасат b5.5 2.8 v6

Мнениеот xtoni » Пет 26 апр 2013 23:44


xtoni написа:
Чудомир написа:1. Добре дошъл!
2. Не очаквай този мотор да не хапва масълце. В кръчмата няма да си от тези, чиито коли "не го пипат до смяна" :mrgreen:
3. Заповядай: смяна на тапи, което (ако го отложиш) по-късно се превръща в подлизване на масло и капене върху колекторните тръби

Здравейте колеги,
При мен се появи пушек около двигател и обръщам внимание за въпросните тапи от т.3 че се получава теч към колекторорите! Смених гарнитурите от ляво и дясно на капаците! Та ниризма на масло имаше отпреди и моля да ми помогнете кои са и какво представляват въпросните тапи? Лесен ли е демонтаж и монтаж на тапите и къде по точно се намират?

Днес, след намесата и съветите на колега Чудомир успях да се справя със въпросните тапи от т.3! Наистина се оказа че има теч върху колекторите и около тапите заедно с вакуум клапи бяха в нагар вследствие явно от въпросните тапи! Ще го потвърдя след като минат 24часа след смяната им поради използвания термоустойчив уплътнител с препоръка от колегата Чудомир
Ето и неговата първоначална помощ нагледно в дадения линк:
http://www.passatworld.com/forums/61-b5-information-base/328374-v6-cam-oil-seal-replacement-diy-detailed-photos.html
Благодаря за помощта и затова, че се отзова на всички мои въпроси/а те бяха доста/ и благодарение на него не ми трябваше сервиз и майстор и излишни разходи!
Да е жив и здрав колегата!


neych
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 14:08
Автомобил: Skoda Superb 2.8 V6 30V
Двигател: AMX
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Пасат b5.5 2.8 v6 маслото на мотора изчезва

Мнениеот neych » Сря 16 апр 2014 20:57


Здравейте,
извинявам се, че пиша в чужда тема от преди 1г. но и аз ще сменям въпросните тапи и ме заинтригува последния пост
Наистина се оказа че има теч върху колекторите и около тапите заедно с вакуум клапи бяха в нагар вследствие явно от въпросните тапи!
.
Моля някой да каже кои са тези вакуум клапи и къде се намират, да им направя една проверка/профилактика докато всичко е разглобено. Благодаря предварително! Ако пък някой пусне и снимка на тези вакуум клапи ще ме улесни много. Благодаря и весели празници.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта