Б4 модул за централно с дистанционно

Техническа и сервизна информация за Passat
stankovraca
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 03 юни 2012 16:02
Автомобил: VW Passat B4 Variant
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: BG

Б4 модул за централно с дистанционно

Мнениеот stankovraca » Пет 22 фев 2013 13:43


Здравейте колеги. Имам намерение да закупя модул с дистанционно за моя Passat B4 и за целта реших да поразуча пазара и възможностите за монтаж. Мисълта ми е някой ако си е монтирал сам подобна джаджа може ли да обясни подробно как става и къде се поставя антената. Четох че някой я поставяли във вратата, други под таблото, трети под жабката в краката на пътника и още какви ли не варианти, колкото до подвързването имало някакви схеми в кутията на всеки модул, но тия при бушоните ли се връзват. Като цяло чух отзиви че не било сложно връзването а тук ми искат над 20лв само за тая услуга а то целия модул дето мисля да го взема струва толкова.




stankovraca
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 03 юни 2012 16:02
Автомобил: VW Passat B4 Variant
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: BG

Re: Б4 модул за централно с дистанционно

Мнениеот stankovraca » Вто 26 фев 2013 12:40


Егати никой ли нее монтирал сам, или няма интерес да каже.


Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: Б4 модул за централно с дистанционно

Мнениеот Presli82 » Вто 26 фев 2013 13:30


Монтирал съм няколко такива аларми. В комплекта има ясна и подробна схема с картинки
кой кабел от модула за къде се свързва.Антената "виси" от модула(майката) ,и си остава там където е и модула. Модула и останалите неща се монтират някъде под таблото ,където има място и където сметнеш за добре.Сирената (ако има) трябва да я
поставиш някъде около мотора ,и съответно да и прекараш кабелите.Основната трудност е "разкостването" на таблото и намирането на точките от инсталацията на колата към
които трябва да се свържат кабелите от алармата.Ако нямаш основни познания по електричарство ще ти е много трудно да се справиш.Дори за специалист цялата операция
може да отнеме 3, 4, 5, часа.

п.п. Който ми монтира такава аларма както трябва от начало до край за 20мин. ,го черпя сериозно. :drunk
Само механичната работа като сваляне и слагане на кори , табло и т.н. е повече от 20мин.

Последна промяна от Presli82 на Сря 27 фев 2013 1:10, променено общо 2 пъти.


stankovraca
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 03 юни 2012 16:02
Автомобил: VW Passat B4 Variant
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: BG

Re: Б4 модул за централно с дистанционно

Мнениеот stankovraca » Вто 26 фев 2013 16:39


Честно казано един приятел ходи преди месец да му монтират подобен модул за да си заключва с дистанционно и каза че цялата процедура била не повече от 20 минути, но не можа да ми обясни никакви подробности и за това питам тук, защото мислех че някой има представа!


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Б4 модул за централно с дистанционно

Мнениеот Namesata » Вто 26 фев 2013 16:44


20 мин.ако zнаеш какво правиш и кое къде отива!!!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milench0, pac_man и 55 госта