Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Техническа и сервизна информация за Passat
diqn_bs
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 136
Регистриран на: Сря 08 апр 2009 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот diqn_bs » Пет 03 май 2013 14:33


Здравейте колеги така днеска направих тази интервенция с багажника.Всичко заспа свалих кората свалих моторчето разглобих го,почистих го,напръсках го с почистващ спрей сглобих и чудо багажника започна отново да се отваря отзад от бутона :) обаче така и неиска да се отваря от бутона на шофьорската врата моля ви който е имал същия проблем нека сподели как го е оправил.....




dido.vw
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 03 май 2013 15:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот dido.vw » Пет 03 май 2013 15:39


аз колеги имам абсолютно същия проблем :cry


Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот VeselinTsonev » Чет 09 май 2013 16:03


VeselinTsonev написа:A при мен от бутона във шофьорската врата се отваря петата врата, но веднага трябва да отида да я дръпна, иначе остава в такова средно положение ( да хлопа) хем е отключена, но не мога да я отворя!
Дали според Вас е отново в механизма проблема?


Колеги вече не бягам до багажника си! Проблема се оказа в самия механизъм на 5-тата врата! Целия беше се окислил и въобще не се движеше, съответно не можеше да натисне реленцето което трябва да подаде ток за отваряне на багажника! Свалихме го, почистване солидно със спрей против окисляване, сглобяване и щастие :)


diqn_bs
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 136
Регистриран на: Сря 08 апр 2009 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот diqn_bs » Нед 12 май 2013 17:17


аз колеги не мога да си отварям багажника от копчето на вратата на какво може да се дължи това...? :banghead


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 07 юни 2013 11:28


вкарай ключа в ключалката до копчето на вратата и го завърти в различно от сегашното положение и пробвай пак


Taskina
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 мар 2013 8:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот Taskina » Нед 16 фев 2014 15:46


Това са трите положения на ключа, дано да са от ползва на някой....
Прикачени файлове
Режими_отваряне_багажник_В5.5.jpg
Това са трите положения на ключа, дано да са от ползва на някой....


Потребителски аватар
dimitarpetrov
Мнения: 794
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 14:05
Автомобил: HONDA CR-V 2003
Двигател: K20 i-VTEC - 150 hp
Местоположение: София / Зверино

Re: Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Мнениеот dimitarpetrov » Сря 30 апр 2014 23:14


Радвам се че картинката и превода които правих преди време в друга тема са били от полза :mhihi


go6o_lud
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 12 мар 2012 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pirdop

Re: Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Мнениеот go6o_lud » Сря 17 дек 2014 8:50


Момчета прочетох темата, ама на мен не ми отваря само от ключа? От копчето на вратата и ръчно от багажника се отваря, но от ключа не иска, и от резервния също?


Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Мнениеот sim_ex » Вто 13 яну 2015 22:50


на мен кората ми се опъва точно в двете крайчета (болтчетата в краищата са развити), където е прехода от черно в бяло. Виси на тези две крайчета и няма откачане. остана само да я изкъртя(счупя) или има някакъв трик?


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Мнениеот jrc2 » Сря 14 яну 2015 21:37


dimitarpetrov написа:Радвам се че картинката и превода които правих преди време в друга тема са били от полза :mhihi


Колега, да разбирам ли , че няма позиция при която да се отваря и от дръжката на багажника, и от бутона в кората на вратата? Защото на мен в момента се отваря само отзад, а бутона не работи и мислех, че е дал дефект нещо, но така описано от теб стигам до извода, че е направено, ако се отваря от бутона на вратата да не може да се отвори от дръжката отзад, и обратното? Един вид сам да си направиш избор как ти е по удобно?


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Мнениеот jrc2 » Чет 15 яну 2015 0:45


Имам бутон на дистанционното и той си работи.Демек като отключа колата от бутона за отключване на всички врати, се отваря абсолютно всичко.Ако натисна бутона на дистанц. за отключване на багажника при заключена кола, се отключва само той.Обаче като съм в колата и натисна бутона в кората на вратата, нищо не се случва, защото от схемата по-горе на колегата разбрах,че той е ДЕАКТИВИРАН, предполагам защото така му е зададено от позицията на ключа на самата задна ключалка? Въпоса ми беше дали това си е нормално /аз предполагам да, след като прочетох темата/ или е станал някъв бъг при мен?


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Мнениеот ti6ogb » Чет 15 яну 2015 7:00


Колега,когато е в позиция отворен ,ти какво искаш да се случи ,като натиснеш бутона на вратата.Само когато е заключен багажника има действие от бутоните.


Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Мнениеот sim_ex » Сря 02 мар 2016 1:19


Не е точно така. Нека разграничим понятията отворен и отключен и затворен и заключен. Отключен значи , че багажника си е затворен но всеки един момент можеш да го отвориш без да ползваш ключ или дистанционно. А отворен е когато можеш да си сложиш куфара или кучето отзад. Копчето на шоф.врата прави същото което става при натискане на бутона за отваряне на багажника който е над номера на колата отзад. Промерно като ми клеяса копчето на багажната врата , то ползвам копчето от кората на шоф. врата. Разликата е , че едното работи с малко закъснение, но пак трябва да си много бърз за да успееш да отвориш отзад защото ако не отвориш веднага то си стои в поузатворено състояние и трака вратата


Потребителски аватар
alex-paynera
Мнения: 79
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 20:25
Автомобил: Seat Leon 1P
Двигател:
Местоположение: Pyce

Re: Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Мнениеот alex-paynera » Пон 11 юли 2016 11:42


Колеги при мен бутона на багажника се чува но петата врата не се отваря,трябва само механично с ключа.Дали пак трябва да се отваря и да се пръска или има някакъв друг проблем?Благодаря предварително на отзовалите се.


pasatnik
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 30 окт 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Мнениеот pasatnik » Нед 17 дек 2017 18:07


Здравейте, колеги!
Да споделя и аз. Пасат б5.5, 1.9 TDI, 131 к.с., 2001г., комби. Преди седмица с петата врата всичко беше наред. Отваряше се от дистанционноното и от бутона на шофьорската врата. Ключалката върху вратата ремонтирах преди по-малко от година при ключар, като и там беше всичко беше ОК. Сега след първия сняг и то без колата да е карана две седмици от бутона на самата пета врата въобще не се отваря, от копчето на шофьорската врата частично се отключва, т.е. вратата се освобождава и започва да хлопа, но не се отваря, от дистанционното на контактният не съм пробвал. При опит да отключа с ключа директно в ключалката на петата врата констатирах, че ключа не иска да се върти в нито една посока. А, както казах само преди по-малко от година го правих при ключар. Ще пробвам утре отново дано отнякъде се отвори изцяло петата врата. не знам, ако пръсна със смазка вътре в ключалката на багажника дали ще има някакъв ефект.
Дайте съвет, първо от какво може да е проблема и второ, как да отворя изцяло петата врата и препоръка за свестен майстор в София или около София за да решим проблема.
Благодаря!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта