Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Техническа и сервизна информация за Passat
Taskina
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 мар 2013 8:21
Автомобил:
Двигател:

Пасат 5.5 комби 2001 г. отваряне на багажник

Мнениеот Taskina » Съб 06 апр 2013 8:07


Здравейте, от скоро имам Пасат б5.5 2001г. - 2.0 Variant. Преди дни ми се получи следния проблем: Бутона за отваряне на багажника в кората на шофьорската врата престана да работи и докато това не ме притесни особено понеже аз отключвах всички врати от дистанционното, вчера открих, че средния бутон на дистанционното в ключа ми ( за отваряне на багажника ) също вече не отключва петата врата. Днес вече основния бутон за отключване в ключа, който преди отключваше абсолютно всички врати, сега отключва само четирите без багажника. Не съм сменял положението на ключалката във вратата на багажника от както съм купил колата (отначало всичко работеше идеално).
Видях, че има доста изписано, явно тези механизми са проблемни, ако някой е имал такъв проблем, ще се радвам да ме насочи или да ми каже как се справил той.
Благодаря предварително !!




Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Отваряне на багажник Пасат 5.5 2001г.

Мнениеот Vag_activator » Съб 06 апр 2013 9:29


Сваляш отазад кората и с натискане на бутона за отваряне на багажника мериш дали стига до машинката ток.
Ако не стига,може да е начална фаза на комфорт модула.Сваляш го и проверяваш дали случайно зимата не е глътнал вода от шофьорската стелка!Така бих започнал процедурата по откриване на виновника...


diqn_bs
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 136
Регистриран на: Сря 08 апр 2009 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Отваряне на багажник Пасат 5.5 2001г.

Мнениеот diqn_bs » Съб 06 апр 2013 11:23


аз колега имам абсолютно същия проблем с 5-та врата от никаде вече не се отваря единствено с ключа от зад от ключалката много ще съм благодарен ако го решим този проблем ...


Потребителски аватар
vwtaz
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 16:02
Автомобил: Passat 3BG
Двигател: AVF
Местоположение: Varna

Re: Отваряне на багажник Пасат 5.5 2001г.

Мнениеот vwtaz » Нед 07 апр 2013 11:50


Проблема с петата врата най-често възниква от бутона за отваряне монтиран на самата врата, прониква влага между гуменото уплътнение и механизма, метала от който е направен механизма е цам, не са сложили пружина за връщане на подвижната част в изходно положение, а се разчита не пружината на микроключето, която е доста мижава и се стига до ситуация, в която при натискане на бутона няма сигнал към комфортмодула за отваряне. Разглобяването е тегаво,от гледна точка на това че си с ръце вдигнати като на арестант, после е лесно сваля се гуменото уплътнение, напръсква се подвижната част в двата края, доразглобява се , почистване и в обратния ред се събира, с мултицет се проверява дали микроключето дава верига и ако всичко е наред се монтира обратно/новото е около 46 лева/, при отворена врата се затваря бравата и се прави опит да се отвори от бутона , който току що е ремонтиран, ако всичко е наред електрическия механизъм сработва и ключалката се отваря,ако не е то се почва да се търси напред по кабелите причината, с VCDS от записаните грешки в комфортмодула може да се ориентираш къде да търсиш, а ето и самите грешки
-01141 - Luggage Compartment Unlocking Switch (E165)- повреден ключ на петата врата.
-00947 - Trunk Lid remote Control Switch (E188) - ключ на вратата на водача.
Общо взето това е , забравих да спомена че има един пласмасов капак, които много трудно се вади, но с малко упоритост се оправа, процедурата я описвам защото вчера 05.04.2013г. я приложих успешно на моята пета врата на Пасат 5.5 AVF 2002г. комби.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отваряне на багажник Пасат 5.5 2001г.

Мнениеот Milanov » Нед 07 апр 2013 17:07


Колега описал си го перфектно.
Само да добавя, че кората на задната врата се държи с два скрити болта в отворите на дръжките, под малки капачета.
При мен се решаваше проблема с раздвижване на въпросният бутон, така да се каже с намачкване на гумата.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Отваряне на багажник Пасат 5.5 2001г.

Мнениеот dlug » Пон 08 апр 2013 9:30


И аз имах подобен проблем. В началото се решаваше временно с лек удар около емблемата и се освобождаваше механизма. Проблема се реши с разглобяване и смазване на механизма и вече няма проблем


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отваряне на багажник Пасат 5.5 2001г.

Мнениеот RadoShopa » Пон 08 апр 2013 18:13


Хе хе да,така е,това с удара ми беше като тик-преди да натисна,тупвам с ръка под емблемата-бутона освобождава и спокойно си отварям :icon_lol Това обаче продължи малко време-2 пъти разглобявам,изчиствам и смазвам механизъма,държи по една година и после пак СМАЗКА :)


Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот VeselinTsonev » Вто 09 апр 2013 22:01


A при мен от бутона във шофьорската врата се отваря петата врата, но веднага трябва да отида да я дръпна, иначе остава в такова средно положение ( да хлопа) хем е отключена, но не мога да я отворя!
Дали според Вас е отново в механизма проблема?


Потребителски аватар
bobar
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 14:26
Автомобил: Passat B6 2.0 TDI
Двигател:
Местоположение: Wiesbaden / Germany

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот bobar » Вто 09 апр 2013 23:04


И аз съм като колегата Цонев. Някакви идеи?


Потребителски аватар
vwtaz
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 16:02
Автомобил: Passat 3BG
Двигател: AVF
Местоположение: Varna

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот vwtaz » Сря 10 апр 2013 7:24


Колеги ако не ви се занимава с разглобяване на самия механизъм поръчвате нов, а ето и номера му: 3В9 827 566 C, след 2007 година са заменили буква C с буква D. И при мен се получи същата работа отваряш с бутона на вратата и тичаш да дръпнеш вратата щото иначе оставаш на шпагат, за това се принудих да разглобявам, защото отказа и от двата бутона да сътрудничи, а и не винаги съм с друг пътник за да отвори вратата.


diqn_bs
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 136
Регистриран на: Сря 08 апр 2009 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот diqn_bs » Сря 17 апр 2013 16:48


добре колеги а как се маха кората развих двата болта които са скрити в дружките напъвах напъвах ама неможах да махна кората да няма някви други болтове или има щипки


Потребителски аватар
vwtaz
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 16:02
Автомобил: Passat 3BG
Двигател: AVF
Местоположение: Varna

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот vwtaz » Чет 18 апр 2013 11:43


Дърпа се здраво и това е има само щипки, които са метални, естествено след като си развил двата винта в дръжките и двата винта на прехода от черно към бяло в горния край под стъклото.


diqn_bs
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 136
Регистриран на: Сря 08 апр 2009 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот diqn_bs » Сря 01 май 2013 11:46


пак ще пробвам да я махна голямо напъване беше миналия път и неможах да я махна и се отказах ,тези дни пак ще пробвам а другия ми въпрос е защо неще и от бутона на вратата


h.dim
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: хасково

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот h.dim » Сря 01 май 2013 13:05


като разглобиш бравата точно тази цамена пластина под гумата има нужда от добавяне на пружина която се монтира п предварително изработен жлеб на лявата панта.. сигурно звучи доста неясно ,но при разглобен механизъм ще се изясни - ще си решиш проблема дългосрочно.


diqn_bs
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 136
Регистриран на: Сря 08 апр 2009 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Пасат 5.5 2001г. отваряне на багажник

Мнениеот diqn_bs » Чет 02 май 2013 7:45


много неясно ми стана от поста ти колега но ще го пробвам неска да сваля кората и да оправя тази дружка че вече ми писна да отварям с ключа



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта