Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Пет 17 май 2013 9:13


Здравейте, колеги. Вероятно по темата е писано, но нямам възможност да проверя всички страници. Ако модераторите преценят, нека преместят или премахнат темата ми. Става въпрос за следното - от известно време, имам едно особено изпукване, което се чува само при манерва при потегляне - напред или назад без значение, с много ниска скорост. Аз го чувам от дясната страна, но лошото е, че не винаги го прави. ПРоверени са тампоните на носачите, сменени биелетки, външните карета са здрави, кормилните накрайници също. Имам съмнения за вътрешно каре или шарнир. При преминаване през любимите на всички ни дупки има едно тропане, напомнящо на нещо хлабаво или недозатегнато. Амортисьорите също са здрави, тампоните и лагерчетата горе са сменени. Всяка помощ ще ми бъде от полза, предварително благодаря.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Чукане в предно окачване на Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ

Мнениеот radotom » Пет 17 май 2013 14:14


Явно последните 5-6 месеца не си сменял тампоните на макферсона :mhihi
Тези горе, на калника, дето се виждат в двигателния отсек.
Те са виновниците и да, толкова изкарват горе-долу след смянат :no


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Чукане в предно окачване на Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ

Мнениеот Pet_rov » Пет 17 май 2013 14:22


Тампоните са сменени декември месец и са оригинални немски. И преди и след смяната им, проблемът остана.


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2078
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот vladtod® » Пет 17 май 2013 15:35


Петров, окачването е толкова елементарно, че щом си сменил тампони и разстоянието не е два пръста от бомбето, остава накрайници, шарнири или в краен случай амортисьор или рейка.


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот vpetrovbg » Съб 18 май 2013 10:31


Колега, ако всичко по окачването ти е здраво, съм сигурен, че е лагер на дясна главина. При мен всичко си беше здраво, а тампоните и лагерчетата чисто нови и продължи да изпуква! :banghead Едно момче - монтьорче ми подхвърли подобен проблем при Ауди В4 и аз смених лагера. Изпукването изчезна! :biggrin За съжаление не обърнах внимание преди демонтажа, дали имаше луфт главината, но със сигурност при завъртане с ръка нямаше шумове.
Но пък виждам, че имаш потропване по неравности, а аз това го нямах, та може и от шарнир или биалетка да е. Провери хубаво всичко по окачването!


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Съб 18 май 2013 14:49


Здравейте отново. Лагерът е сменен преди около 2 хил км с качествен. Не обичам да купувам боклуци :smile . Снощи си направих експеримент - вкарах със спринцовка течна смазка от рода на ВД 40. Изпука само веднъж вечерта. Тази сутрин изобщо не изпука - вероятно се е посмазал шарнирът. След около час ще ми се наложи да карам, така че, ще направя нова проверка. Потропването, по-скоро потупването остана, но е доста по-мек звукът. Най-вероятно шарнирът ще изтегли "късата" клечка. След като го сменя, ще споделя резултата.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 557
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот dispatch » Съб 18 май 2013 21:16


Мен ме съмнява някой тампон на заден мост. Звука лесно се предава по купето. И шарнир почти винаги започва да скърца преди да се разлопа.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Пет 31 май 2013 11:32


Привет отново. Да докладвам каква я свърших. Направо никаква - понеже се чува отдясно, смених последователно шарнир, вътрешно каре и външно. Изпукването си остава. Някой колега беше писал за лагер и тампони заден мост. Всичко е сменено. Остава ми единствено амортисьор. Накрайникът на кормилната рейка е здрав също. Борбата продължава....


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Iezekil » Пет 31 май 2013 17:55


Имам 2 жокера за проверка.
1.Супортите.Хващаш на ръка и пробваш дали имат луфт.Това съм го ял,лекува се с грес под маншончетата на водачите.Когато натиснеш спирачката диска ги увлича и изтропват.Когато са разтропани достатъчно лопат и по дупките.
2.Втулка на носач.Един "майстор" ми ги сменя и не сложил втулката,понеже"се слагала само на голф".Резултата беше единичен удар при спиране и потегляне,в резултат на което смених цялата предница та чак и пружините.800 лв.заради един неграмотник....
пп.снимката е примерна
Прикачени файлове
Авточасти за Opel Astra F - втулка, тампони на напречен носач RUVILLE 985303.jpeg
Авточасти за Opel Astra F - втулка, тампони на напречен носач RUVILLE 985303.jpeg (40.27 KиБ) Видяна 4576 пъти


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Съб 01 юни 2013 20:15


Благодаря, колега. Втулките бяха първото, което проверихме. Нямаше, сложихме и нищо. Супортите ще ги погледна утре. Много е особен звукът - все едно се чупи пружина. В завой, напред или назад с много ниска скорост и не всеки път. Това е най-лошото. Преден тампон на носача?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Пон 03 юни 2013 11:36


Здравейте. Послушах съвета на колегата Iezekil относто супортите. Обърнах внимание на десния, понеже от тази страна се чува пукането. Тъй като нямах възможност за сваляне на гумата, просто вкарах със спринцовка двигателно масло. При пробата изпука веднъж, но вече 2 дни не се чува. Дано е вярна догатката му. Във всеки случай, благодаря за мнението му. Приятен ден на всички и благодарности за тези, които се отзоваха. :beer


Потребителски аватар
univers
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот univers » Пет 21 юни 2013 16:52


Колега Pet_rov писал си но наистина ли си сменил външните карета. При мен го има същото изпукване придружено с вибрация в пружината и се съмнявам в каретата. От друга страна не чукат при стандартния тест.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Пет 21 юни 2013 19:48


Сменено е дясното външно каре. Преди 2 седмици. Писах и в руския форум. Насочиха ме към тампони на реактивната щанга. Следващата седмица ще ги проверя и сменя евентуално. Ще споделя резултата послв


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот vpetrovbg » Нед 30 юни 2013 18:19


Pet_rov написа:Сменено е дясното външно каре. Преди 2 седмици. Писах и в руския форум. Насочиха ме към тампони на реактивната щанга. Следващата седмица ще ги проверя и сменя евентуално. Ще споделя резултата послв

И сега не става ясно, реши ли си проблемът или продължаваш да търсиш? :rolleyes


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Нед 30 юни 2013 21:23


Не съм го рещил. Чука си, гадината. Може да са и амортисьори, не знам и аз вече...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], petiop и 85 госта