Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Вто 02 юли 2013 13:28


Последно с приятелчето в сервиза проверихме тампоните на стабилизиращата щанга. Съвсем здрави!!!! Напъвахме с голямата щанга за което се сетим. Отникъде нищо не мърда - направо бетон. А изпукването си остава. Прави го, когато си поиска. Напред, назад, само при завой при потегляне (маневра), с ниска скорост, напълно навит волан или непълно, няма значение. Пука си и това е. Като последен вариант май ми остава смяна на амортисьори, но нема кинти...Втора употреба не ми се слага, щото такива вече си имам... :mhihi




axeon
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 21 май 2009 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Harmanli

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот axeon » Пет 05 юли 2013 7:01


Колега лагер на предна главина сменял ли си?И ако си кога?На няколко пъти ми се случва в сервиза да разглобявам коли с монтирани нови лагери които обаче премърдват в шенкела/личи си като се избие лагера/.Сменям шенкел с лагер и нещата са ОК .Чува се едно пукане особенно при тръгване и пукането го няма всеки път


axeon
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 21 май 2009 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Harmanli

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот axeon » Пет 05 юли 2013 7:15


Pet_rov написа:Здравейте отново. Лагерът е сменен преди около 2 хил км с качествен. Не обичам да купувам боклуци :smile ..

А майстора който го е монтирал дали е качествен/не целя да се заяждам/Доста пъти ми се случва в сервиза да идват коли с сменени нови лагери но премърдващи в шенкела/вижда се като се избие лагера/.Сменям комплкект шенкел с главина /втора ръка /и проблема се решава.Чува се пукане особенно при тръгване,пукането не го прави всеки път.Доста блъскане на главата имаше докато разбера от къде идва това пукане при перфекно, при диагностика окачване


axeon
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 21 май 2009 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Harmanli

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот axeon » Пет 05 юли 2013 7:19


univers написа:Колега Pet_rov писал си но наистина ли си сменил външните карета. При мен го има същото изпукване придружено с вибрация в пружината и се съмнявам в каретата. От друга страна не чукат при стандартния тест.

Обърни внимание на вътрешните карета обаче :th_up


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Пет 05 юли 2013 8:04


Сменял съм преден лагер. Избит и набит на преса. Никакъв луфт никъде. Смених и вътрешно каре - дясно. Ефектът си остава. Вече се съмнявам дали амортисьорът не е за смяна, защото като минавам през неравности, отдясно се чува едно меко тупкане, все едно топкаш топка.


cvetli_m
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 22:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kyustendil

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот cvetli_m » Съб 03 авг 2013 10:48


колега качи колата на канал и слез в него.вземи си някой друг човек, който да застане странично на колата и да я залюлее силно като я хване за багажника на тавана.като я залюлее ти гледай където ти свършват стабилизиращите щанги.те са в тампон захванати нещо като скоби. там ако са ти прецакани ще чуваш тропането и ще видиш луфта.на мен от там ми тропа при неравностите по пътя и ще ги сменям.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Нед 04 авг 2013 21:30


Тампоните на стабилизиращата щанга са здрави. Работата клони към амортисьори, особено преден десен :eek


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Winner25 » Нед 04 авг 2013 22:27


Обърни внимание на спирачките. Ако не се движат свободно апаратите може накладките да остават под напрежение. При мен имаше подобно изпукване, оправи се след смяна на амортисьори, тампоните на амортисьорите и спирачките(дискове, накладки и апарати). Кое точно обаче е било причината за пукането не знам :smile


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Пон 05 авг 2013 7:51


Пробвах всичко по ред на номерата. Най-вероятно е преден десен амортисьор. Предложиха ми Билщайн на добра цена, но в момента събирам "сили" :mhihi


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Съб 24 авг 2013 14:41


Амортисьорите са сменени. С Билщайн. Регулирана предница. Тупкането остана, изпукването също, макар и много по-рядко. Идеите ми се изчерпиха.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Iezekil » Съб 24 авг 2013 20:53


Я пробвай пак хватката със спринцовката,нали беше спряло за 2 дни...


Потребителски аватар
plamen000000
Мнения: 985
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 19:22
Автомобил: Passat B3 Arriva-Variant-Vw T4
Двигател: ABS 1993-AAB 1996
Местоположение: Сливница/Благоевград/София

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот plamen000000 » Нед 25 авг 2013 21:35


Всичко сменено и пак си пука ми намирисва на тампони на двг/скорости, провери ги щом изпуква при спиране/тръгване и сподели какво си направил.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Пон 26 авг 2013 8:59


Тупкането е много меко, все едно тупкаш топка. Чува се при движиние с ниска скорост при преминаване на неравности - все едно нещо гумено се блъска в твърда основа. Не знам как по-точно да го опиша. А изпукването се чува най-често при маневра на заден край с навит докрай наляво волан. При потегляне напред изпуква пак. Не го прави винаги, понякога и 4, 5 дни не се чува.


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Петър Христов » Пон 26 авг 2013 20:24


Да не излезе накрая рейка,моята ме сбърка докато я хвана :banghead ,не че я смених де,правя се че не чувам :mhihi Макар че обикновено тракат най много в средата...


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот viksanlg » Пон 26 авг 2013 23:54


И рейката може да е ,но все пак колегата твърди ,че пукането е меко,което единственото, което ми се струва разумно да има проблеми с някой тампон или нещо такова.На един колега имаше на Толедо-то му меко тупкане и той полудя и сума ти пъти ходи при майстори и му гледаха окачване и все му казваха ,че е бетон ,а като мина технически преглед(с 300-та зора)проверяващия го смъкна да погледне в канала и му показа изгнилото магаре, където пръстите на човечеца натъваха от ръждата и единия тампон се беше отделил от гнилоча направо....Та мисълта ми е проверявал ли си точно този вид тампони ,защото там не се натоварва никак малко заради инерцията и ускорението на автомобила и може там да се окаже кутията на Пандора.
Успех с намирането на загадката.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта