Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Iezekil » Вто 27 авг 2013 6:59


Пак те връщам към втулките на носачите.Този път включвам и предните...




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Вто 27 авг 2013 7:22


Ходих при Вальо на регулиране на предница. Човекът си свърши съвестно работата, както винаги. Повери всичко, има тръгнал ляв накрайник, но още не е за смяна. Ако колегата Христов сподели, какво означава, че е "хванал"кормилната рейка, т.е. какво точно е хванал, ще съм благодарен. Моята не тече, няма луфтове, всичко е здраво. Голям филм с тази предница.


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Петър Христов » Вто 27 авг 2013 12:18


Хванах я че и е износен пиньона и по чакъл,паваж и дребни неравности трака,въпреки че не се усещаше луфт.Като пренатегна опорния винт тракането спира,но пък волана много натежава.
За сходимост и аз ходя при Вальо ,доволен съм от работата му,а и не е скъпчия.Намери ли нещо за смяна,връща и не взема пари за предв. оглед(освен ако искш неговите хора да го сменят).


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Вто 27 авг 2013 12:41


Благодаря за отговора. И двамата с колегата Йезекил сте ми градски. Давайте да направим една среща, да видите моята кола що за чудо е. Черпя :beer


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Iezekil » Вто 27 авг 2013 20:09


Е па аз не ходя при Вальо,а при Стаха.Пробвай пак смажи водачите на супортите и прегледай носачите.


Потребителски аватар
plamen000000
Мнения: 985
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 19:22
Автомобил: Passat B3 Arriva-Variant-Vw T4
Двигател: ABS 1993-AAB 1996
Местоположение: Сливница/Благоевград/София

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот plamen000000 » Вто 27 авг 2013 21:29


Хвърлете едно око и на тампоните на двигателя и скоростите чукане, пукане и притрисане при потегляне назад или напред може и от тях да е, пак повтарям проверете за да не се вкарвате в излишни филми!Сменили сте почти цялата предница и пукането си продължава.


Потребителски аватар
Kovach
Мнения: 196
Регистриран на: Вто 13 юли 2010 9:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Kovach » Вто 17 сеп 2013 11:14


Имах подобен проблем с Audi-то... всичко смених по предницата и при влизане в дупка се чуваше подобно хлопане. Гледах, гледах... всичко здраво. Така си я карах, докато не стана по сериозно. Вече се чуваше както хлопане, така и скърцане - при потегляне, спиране и завой наляво (хлопането идваше от предно дясно колело). Оказа се че тампоните които държат магарето са износени и цялото магаре се местеше 2-3 см. :scare3 Смених ги и се оправи. Това е при Audi, ама знам ли, те нашите коли и Audi са почти едно към едно :smile


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Вто 17 сеп 2013 12:55


Благодаря за съвета, ще проверя и тези тампони. На мотора и кутията също. СТанах и чирак на тая кола :mhihi


Потребителски аватар
ej0
Мнения: 143
Регистриран на: Съб 02 фев 2013 22:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR
Местоположение: Шумен,Шумния град

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот ej0 » Сря 23 апр 2014 7:33


axeon написа:
Pet_rov написа:Здравейте отново. Лагерът е сменен преди около 2 хил км с качествен. Не обичам да купувам боклуци :smile ..

А майстора който го е монтирал дали е качествен/не целя да се заяждам/Доста пъти ми се случва в сервиза да идват коли с сменени нови лагери но премърдващи в шенкела/вижда се като се избие лагера/.Сменям комплкект шенкел с главина /втора ръка /и проблема се решава.Чува се пукане особенно при тръгване,пукането не го прави всеки път.Доста блъскане на главата имаше докато разбера от къде идва това пукане при перфекно, при диагностика окачване

Съгласен съм с теб колега :th_up.При мен пак имаше почти същия проблем,закарах го на един "майстор" мога да ви кажа с чиста съвест,че не ми смени лагерите само 1 път ами цели 4 пъти :scare3 :screwy това са малко повече от 500 кинта.После пак потропа при тръгване спиране завиване все си чукаше(след 1000 км)и си казах този път си сменям майстора. :mhihi Отидах при Близнаците защото преди това бях работник при ВалЪо :mhihi и не ни бяха добри отношенията с него,но както да е смениха ми лагерите вече близо 5000 км още са здрави.
Някой ден да се съберем някъде да пием по 1 биричка (след като си оправя съединителя де) :mhihi


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот silent » Сря 23 апр 2014 12:31


Iezekil написа:Имам 2 жокера за проверка.
1.Супортите.Хващаш на ръка и пробваш дали имат луфт.Това съм го ял,лекува се с грес под маншончетата на водачите.Когато натиснеш спирачката диска ги увлича и изтропват.Когато са разтропани достатъчно лопат и по дупките.
2.Втулка на носач.Един "майстор" ми ги сменя и не сложил втулката,понеже"се слагала само на голф".Резултата беше единичен удар при спиране и потегляне,в резултат на което смених цялата предница та чак и пружините.800 лв.заради един неграмотник....
пп.снимката е примерна

тези втулки и аз не ги слагам...оригиналните бяха без тези втулки... и счетох че не съм по-умен от германеца...за 15години каране без тях не имало причина да мисля че са нужни...
По повод на това чукане...преди две години смених ляв шарнир на носача купен от автоплюс...мейле майле или нещо подобно в момнента е катастрофално разбит като тропането се увеличава прогресивно с всеки изминат километър... а започна преди седмица с еднократно чукане при тръгване и при спиране..... някой ще каже пътищата са ни такива ....ама аз пък да питам как така смених оригинален десен шарнир на 23 години и то не защото е разбит с видима хлабина а поради съмнения за такива...частите са пълен боклук...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Iezekil » Сря 23 апр 2014 20:38


Дам,като смених шарнир за сефте,после всяка година сменям,даже миналата седмица пак.Сега сефте сменям и каре,поради съмнения...и сигурно ще съм абонат и там...
А за маншони на рейка и карета ще кажа,че по-често то веднъж годишно ги сменям.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Сря 07 май 2014 12:52


Да съживим темата. Смених всички тампони на носачите - само на десния носач големия тампон беше леко закъсан от едната страна. Тампоните са испански - RTS - общо за 32 лева. Тупкането почти изчезна, но изпукването остана. :banghead
Малка подробност - прави го при ляв завой, без значение напред или назад с ниска скорост - например при маневра или потегляне. И то не винаги.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот viksanlg » Сря 07 май 2014 15:01


Tо при маневра изпукване добре,но не разбрах само на место без да се опитваш да потегляш прави ли го като завъртиш волана?Ако е само при потегляне по-вероятно да е каре ,но ако е на место според мен трябва да се гледа по вертикалата[амортисьори(ако са сменяни и чашките не са завити добре може да е от там),тампоните горе,легла на лагери,пружини и к'во ли не]Щом е пукане значи има някъде луфт,който не издържа на натоварването и на завой се донамества.Но не е лошо да си видиш да не се опитва да ти испадне райката :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Сря 07 май 2014 15:04


Само в движение пука. За рейката не ми остана време оня ден. Амортисьори и тампони са сменени миналата година, там проблеми нямам. Бе майната и, ще си я карам така. Ако изнамеря нещо, ще пиша.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот viksanlg » Сря 07 май 2014 15:13


Абе не е много хубаво да си я караш така, защото да не изпукаш в някоя канавка недай си боже от нещо твърде елементарно,но важно!Ти цял амортисьор ли смени или ампули,защото на едно аверче от форума djfunnyman му пукаше така и се оказа развита чашка горе на сменените маортисьори където се завиват "ампулите"и след завиване и здраво стягане проблема беше решен!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 136 госта