Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Сря 07 май 2014 15:28


Сменил съм амортисьорите комплект - Билщайн с прахоуловители. Всичко си е стегнато, както трябва. Тампоните нямат и 6к километра, сменени са в комплект с лагерчетата. Предницата също е регулирана и не дърпа наникъде. По-скоро ми намирисва на тампон на двигателя.




Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот viksanlg » Сря 07 май 2014 15:52


Значи ти каза пукане не хлопане и за това изключвам тампони,второ каза ,че е на завой и ми каза, че е само в движение като по скоро това мирише на каре.При завой двигателя и скоростната няма как да пукат защото са статични единствено се мъчи да ти се посуче рейката,амортисьорите с цялото окачване и шарнири с накрайници.Пукането по скоро е звук който е наместване на някакъв луфт на метал в метал,а ако е по-мек и като тупкане е друга бира вече...


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Сря 07 май 2014 16:04


Не знам и аз. Като метал в метал е. Сменил съм вътрешно и външно каре отдясно - ефект никакъв. Ако е външно каре, ще чатка при завой многократно. Полуосите съм ги лашкал здраво, никакъв луфт никъде.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Iezekil » Пет 09 май 2014 19:08


Биалети?


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот viksanlg » Пет 09 май 2014 21:36


Само при завой и то ляв и при движение на дали ...биалетите чукат при неравен път(дупки).


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Съб 10 май 2014 7:37


Биалетите са здрави, нали ги вадих, като сменяхме тампоните. Ако е рейка, ще я усещам във волана, ако заяжда. Воланът няма никакъв луфт.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Iezekil » Съб 11 окт 2014 21:38


Това стана заразно май.ОТ известно време ми лопа предницата,всичко което е за смяна се смени и след седмица се почна.Смених супортите,търся сега други,че ефект никакъв,а моите си тропаха наистина.Говоря за хлопане по неравности,при тръгване ,понякога и при спиране.
Отделно на скорост при тръгване и спиране ми лопа и диференциала.Така имам 2 различни звука,но тоя с неравностите е с предимство.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот Pet_rov » Нед 12 окт 2014 12:29


Освен хлопането и щракането ми се появи и едно скърцане при смяна на предавките. При подаване на газ и при отпускане на педала понякога също се чува. Не знам дали не е тампон на кутията, защото и претриса при потегляне с мо-малко газ. Егати и мистериите на немските гласове....


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат В4 комби, 1.8 моно ADZ чукане в предно окачване

Мнениеот stoyan0304 » Чет 13 ное 2014 1:24


Искам и аз да споделя един проблем покрай останалите. Като си карам колата по прав път, равен със скорост 100-120 км в час че и повече да е и по -малко, отпреде отдясно при колелото се чува едно тракане или чукане не знам и аз как да го нарека през равни интервали от време. Не се влияе от вибрации, подаване или отнемане на газта. Чува се все едно хлопа(трака) нещо като забравиш метално в страничния "джоб" на вратата. Но не е във вратата, а отпреде под калника към гумата. Не съм оглеждал само там отдолу на канал но това нещо прави монотонно така: Трак - трак - трак - трак на 2-3 сек. интервал от време. Това нещо го чувам от както съм купил пасата. Кората съм я свалял на предна дясна врата и на лявата но няма забравени боклуци там, гарантирам. Чува се отпреде при колелото не във вратата. Но звука е подобен на забравен предмет във вратата.
П.П. Колега извинявай, че ти ползвам темата, може да не е същия проблем, но заглавието е подходящо.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab, milench0 и 47 госта