Passat B5 и B5.5 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 08 сеп 2015 14:06


п.с. днес смених заден ляв говорител, че почна да гъгне, търсих втора употреба, навсякъде ми даваха цени 20-30лв и ми вадеха заляти с вода и по-драскащи от моя. накрая реших да си поръчам нов от порше изток, на цена 36лв, за пореден път се убеждавам в това, че части втора употреба в доста случаи не си струва да се търсят.




brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот brum » Вто 08 сеп 2015 14:32


Новият върви ли с пластмасовият обръч дето го държи за металната кора или той е отделно?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 08 сеп 2015 14:48


brum написа:Новият върви ли с пластмасовият обръч дето го държи за металната кора или той е отделно?


те са неразглобяеми идват комплект, направо занитваш 4-те нит-а и щракваш буксата
Изображение


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот kossis » Вто 08 сеп 2015 15:25


Много оригинално става така. Не е скъпо. Само един кусур има - лабави са предполагам. Незнам как вадят баса.

В моят Пасатор някой Италианец отпред беше сменил и басовете и високите с по качествени. Отзад нямаше никой. Аз приспособих рингове и намерих едни доста мощни говорители с подходящ диаметър. Изолирах с микропореста гума. Тия говорители бяха в Ладата която незнам дали съществува. Но са с голем магнит. И звукът стана завидно чист и с добър бас. Пайнера ги клати добре. И то с тия 4х50 от Мосфета.

Даже не знаех че има оригинални с поръчка. Никога не би ми дошло на акъла да поръчам такива неща. Мислех си че са доста по скъпи, при ниските параметри които имат. Но за 36 е добре. :th_up


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 08 сеп 2015 15:29


всъщност свирят доста впечатляващо пък и за тези пари предпочетох да не преправям :beer
Тук съм чел доста за говорителите, има един човек, на когото доста вярвам за такива неща http://www.vwclub.bg/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=119131 някъде беше казал че в диапазона до 150лв на чифт (не знам дали цитирам абсолятно вярно) вероятността да сложиш нещо, което да свири по-зле от фабричната музика на B5.5 е почти 100%


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот kossis » Вто 08 сеп 2015 15:37


Поне от моите впечатления относно фабрични говорители съм останал с впечатление, че вадят повече среди и високи. Мелодичен звук, но до там.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот brum » Вто 08 сеп 2015 15:43


Замервал съм им АЧХ-то и съм сравнявал с разни неща - заводските са доста напред с материала. По магазините трудно ще намериш нещо масово или под 100лв дето да може да докара такъв звук. И нискочестотните, и високочестотните са много добре подбрани.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Вто 08 сеп 2015 15:46


Точно на време писахте за тези говорители, защото в неделя докато миех колата и си бях пуснал музика и зядния десен прекъсва :banghead Като си сменях корите на дясната предна врата беше малко отлепен по края, с малко каноколит закърпих положението, за сега свири! Трябва да махна и задната кора да видя какво му има, ако не става за нищо ще се поръчва, но и мен ме притеснява, че не е оригинален тоя. Прекъсването от какво може да е? Като му шибна един :n080 и тръгва :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Vasko Veselinov
Мнения: 95
Регистриран на: Вто 26 окт 2010 15:53
Автомобил: VW Passat B7 - 2011 год
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Vasko Veselinov » Вто 08 сеп 2015 15:51


DoH_KuXoT написа:п.с. днес смених заден ляв говорител, че почна да гъгне, търсих втора употреба, навсякъде ми даваха цени 20-30лв и ми вадеха заляти с вода и по-драскащи от моя. накрая реших да си поръчам нов от порше изток, на цена 36лв, за пореден път се убеждавам в това, че части втора употреба в доста случаи не си струва да се търсят.


Понеже имам същия проблем искам да попитам - дали може от Порше изток да се поръча онлайн такъв високоговорител? Вече "подарих" 10 лв. на една автоморга, не ми се правят повече експерименти :/.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 08 сеп 2015 20:10


betaserk написа:Точно на време писахте за тези говорители, защото в неделя докато миех колата и си бях пуснал музика и зядния десен прекъсва :banghead Като си сменях корите на дясната предна врата беше малко отлепен по края, с малко каноколит закърпих положението, за сега свири! Трябва да махна и задната кора да видя какво му има, ако не става за нищо ще се поръчва, но и мен ме притеснява, че не е оригинален тоя. Прекъсването от какво може да е? Като му шибна един :n080 и тръгва :Mr Green Fun

след като се е скъсал, вече не е съосен с шпулата, задира в намотките и закача, като го усилиш и се разтрепти повече се откача, като го шибнеш също :) Няма да ти се размине и на теб смяната.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 08 сеп 2015 20:14


Vasko Veselinov написа:
DoH_KuXoT написа:п.с. днес смених заден ляв говорител, че почна да гъгне, търсих втора употреба, навсякъде ми даваха цени 20-30лв и ми вадеха заляти с вода и по-драскащи от моя. накрая реших да си поръчам нов от порше изток, на цена 36лв, за пореден път се убеждавам в това, че части втора употреба в доста случаи не си струва да се търсят.


Понеже имам същия проблем искам да попитам - дали може от Порше изток да се поръча онлайн такъв високоговорител? Вече "подарих" 10 лв. на една автоморга, не ми се правят повече експерименти :/.

предполагам можеш да поискаш проформа, да платиш по банка, но пък не знам дали някой ще се занимава да ти го прати по куриер. Аз си го поръчах на място и го платих в брой, като след 2 дни беше доставен.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот ant1ni » Съб 12 сеп 2015 9:58


Колеги вчера смених масло и филтрите(маслен, горивен, възд. и купе)на ПАСАТ 5.5 AVF. интересното беше, че когато наляхме маслото и запалих не светна лампата за маслото. Какво мислите-развален датчик или.....Колата побра около 3.8 литра. Иначе МОТУЛ-а сравнен с Фукс е по-добър. Имам известно омасляване във връзката между възд. филтър и турбото. От прочетеното във форума не е притеснително и било нормално. Вашето мнение? А иначе майстора веднага : А тя тая кола вече не е за 5w40! Веднага се сетих колок изписано има за това във форума и съм спокоен че съм сложил хубаво и правилно масло. Ако не беше форума сега щях да съм с 10w40 и пълен с въпроси.
Благодаря колеги
:love.vwclub


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот kossis » Съб 12 сеп 2015 10:28


И Аз го смених сега, и при мене не светна лампата изобщо. Или има достатъчно масло при датчика или нещо откачат. Да не забравяме че има датчик и на картера- цял куплунг влиза отдолу и следи за ниво и тнт. А и магистралите до турбото са пълни с масло.

Майстора, дето ти е сменял маслото е добре да не пипа ПД двигатели че може да направи салата. Зимата на -20 с по гъсто масло турбината ще свири доста лошо. То с 5/40 вие на умрело при ниски температури.

Къде точно ти масли ? И при мене има маслене, но между смукателната страна на турбото и маркуча от филтъра има скоба и болтове и масло няма при мене. А иначе това масло е от картерните газове горе. Не е фатално. Но не би следвало да тече и да го виждаш точно там. Само при махане на смукателният маркуч.

Аз ги накарах да стегнат капачката на масленият филтър и на нафтовият с динамометричен. Понеже миналата зима ми протече от масленият филтър при студен мотор. Първо закрепих положението с нови опръстени щото бях на Вилата, а после купих чистонова капачка. Та като ще го сменям в сервиз да е като по книга. Иначе на Илиенци има комплект ключове за такива маслени капачки. Ще си купя и има и динамометричен и това е.
Смених и нафтовият филтър на 20хил. С Максмоушън -няма грам утайка.

Сега на Вилата за десерт ще си сменя въздушният и този на купето.
Сам е най добре заради вакумите и заради дебитомера- за да го продухам с контактен спрей-Мотип.

Забравих да спомена че Аз отливам 0,5 литра масло от тубата и така я давам да пълнят в мотора. Тоест точно 3,5 литра. Така е точно на горният ръб на защрихованото. Повече не ми трябва. Като падне се долива и така.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот ant1ni » Съб 12 сеп 2015 10:52


Да при отваряне на тази скоба вътре в самия колектор(тръба) и то не е кой знае колко имаше някакво количество омасляване, според мен не много. На същия ден изминах и 400 км, от които 250 на магистрала.....


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот kossis » Съб 12 сеп 2015 11:01


Я дай къде е писано да видя какво се обяснява.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], kamaza11, Shamata и 202 госта