Passat B5 и B5.5 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Нед 11 окт 2015 21:47


Ето как седят моите... Колата ми е малкооо мръсна, но нямам време да я измия покрай тези дъждове. Незнам правилно ли съм ги сложил, тези вдлъбнатите на задните трябва да са напред нали? Както и надписите Heko да са едно към друго, поне аз така гледам по колите.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 11 окт 2015 21:56


задните са наобратно , иначе стоят добре, аз преди се бях замислил за такива но нещо не бях убеден че ги искам и се отказах


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Нед 11 окт 2015 22:31


Изглежда са някакви нови модели, не съм виждъл на други да има така скосено на задните, не вярвам да са наобратно колега, и в сайта им и навсякъде ги показват да са с надписа Heko едно до друго, сега ще се разровя да видя. Колега "12-14 /100" за бензинова 150 коня може, но на дизела колкото и да го оставям да трака на свободен ход и се тътря като охлюв само на 2-ра в града, 3-та докато да се засиля да включа и до там, ако я включа е за малко да се засиля и енерция тайм. То не че трае много тази енерция, точно я настъпиш и наковеш спирачки за да не смачкаш някой Опел :Mr Green Fun Та най много 10 на сто гори, колкото и да се влача! Ако дизела е 14/100, то бензина трябва да е 25-30 на 100 тогава. Много е според мен, дизела градско е 10 на 100 а бензина предполагам 15-20 на 100 го докарват тези нервни 150 магарета :Mr Green Fun

П.П. Прав се оказа, колега! Намерих на едно Ауди е така както казваш, пу да е@а къде съм гледал :beat_butt2 утре ще ги обърна, дано това липило да хване повторно.
Изображение
Eто на Голфа се вижда по добре...
Изображение


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Пон 12 окт 2015 7:37


Само исках да кажа, че 12-14/100 както е писал колегата е много за дизел и плюс това писах за бензина "предполагам" не съм писал, 100% че съм сигурен. Моята бангия, както се изрязявате в Ивайл0вград, харчи 10 на 100 макс, иначе обикновенно ми дава среден разход 6.2, което ми е към 8/100 зимата, лятото с климатроник нон стоп ми гори 10/100. Не пишех за икономия или друго колега и да обиждам твоята прешъс бензинова кола. Благодаря ти за поредното смислено мнение в стил Ивайл0вград! Благодаря ти и за обидите, незнам кога и с какво те засегнах толко, но както и да е!


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DaDiablo » Пон 12 окт 2015 7:42


TiL написа:Батесерк пак изригна с мнения за бисерите. Моята бангия гарчи 18-20 в Ивайл0вград където улиците са много по-кофти и на по-къси отсечки. 2.5 куатро с автомат даваше 13-15, такава нафтова печка като твоята праска 10-11 а голфче 110к.с смуче към 8. Та с моите 20литра газ и 250те катъра дали не са ми по-добре от нафтовата ти бангия и тракащите 131 коня?

Айдее, пак почна да ни обясняваш какъв изтребител караш и как нищо не харчи, че и ти дава по някой лев като вдигнеш 340 ... :screwy


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот kossis » Пон 12 окт 2015 8:09


:Mr Green Fun

Темата с разхода- вечната тема.

Значи в началото ми даваше около 11 уж по борд. После стана около 13-14. Научих се да я карам. Реално с 20 лева и около-8 литра-Макс моушън минавам по 70 км макс винаги. Това е в идеалният център на София- Лъвов мост. Отиване 5 км и връщане 5 км. Карам бързо и я форсирам на моменти и до 4, но повечето до 3,5 об.
Незнам дали е коректно да се сравнява с твоят град изобщо.
На Брат ми - ако кара като мене до към 3,5 - 4 об разхода му варира до към 10-11. Ако я настъпва в целият диапазон- до 5-6 об. тогава ще достигне до тия 14/100. Но майче неговият бензин е и по евтин от моята нафта. Пак там кара и той-идеалният център- същите километри.
Майни тия тракалници с 2 атм налягане във въздуховода. Казвам ти го като човек каращ такова и ремотирал/ регулирал някой работи по тия турбини, клапани -Н75 и тнт. Яко мазотии, пушеци. А моята не кади изобщо, освен ако изплюе някой въздуховод по турбопътищата от скапан байонет. :mrgreen Рапидките решиха проблема.

При бензина има едни запалителни свещи повече и дросел клапа. Но сега вече мога да кажа че това не е голя проблем. А и многото клапани с които трябва да се съобразява човек при необходим ремонт свързан с мотора. Но пък не хвърля така гарнитурите като ТДИ-131 :mrgreen
1,8Т-тръгва от ниските още, форсира се като формула 1, не смърди, кутрото е супер за стабилността.
Икономия- само от изпарено и евтино гориво- газ. От течно гориво икономия няма- там има плътност, калории и мощност. Обаче с газта идват и .......... :Mr Green Fun

Последна промяна от kossis на Пон 12 окт 2015 8:37, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Lonely-Wolf
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Lonely-Wolf » Пон 12 окт 2015 8:13


Тримовте мисля че бяха на 8-ми канал или около тоя,на изуст не ги помня.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 12 окт 2015 9:43


Lonely-Wolf написа:Тримовте мисля че бяха на 8-ми канал или около тоя,на изуст не ги помня.

благодаря, ще со поровя , че ми стана интересно :beer

аз градско Софийско в час пик ежедневно 12/100 газ, извънградско 100км/ч - 8/100км газ, 130-140км/ч 9-9,5/100газ
От година карам Гешов-България-Околовръстен до Горубляне и ми дава около 10/100км газ.
Пасатката вече е на скромните 65хил само на газ и смело мага да твърдя, че освен че отдавна (още на около 8000км) си е избил газта, е спестил над 5 хил. лв откъм гориво. Голяма работа, че някой път пали от втори път. Караме коли по 3000лв на 15 години аз не виждам смисъл да давам пари на въздуха, вече който е баровец определено няма да кара нашите каляски. Иначе темата Бензин, дизел, газ, ток е една вечна тема и всеки си има глава на раменете и преценява за какво да си дава парите, от какво го е страх, какво може да си позволи и не на последно място... колеги дайте да си се придържаме малко от малко към темата. :beer


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот kossis » Пон 12 окт 2015 15:26


Кога сменяте зимнните гуми ? Гледам колегата с ветроборниците и ниският разход е с летните гуми още на снимката.
Като гледам и каращите около мене също чакат първият сняг за да се юрнат да сменят и после защо стана така в тунела Витиня. Еми от мокро към относително по сухо примесено с пясък и други частици е най хлъзгавото възможно, освен леда.

Аз, Брато и Жената щом стане Октомври и сме се оборудвали вече. И ми е много интересно като някой ми каже че много рано съм сменил гумите видиш ли. Трябва да е след първият сняг-в голямата лудница и да е мокро и кално. Зимните гуми явно са за красота повече.
Незнам сутрин при 5-7 градуса какво се очаква от летните гуми.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 12 окт 2015 15:33


моите са на джанти и чакат, обикновено ноември сменям гуми, отнема ми час, по гумаджийници не ходя , освен ако не пукна някоя.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот kossis » Пон 12 окт 2015 15:48


Абе и аз така правих на старият бензинов Пасат, но много тежат и за живущ в блок не е удачно. Сега на вилата купих компресор и верт и там ще мога да сменям и аз сам лесно.

За сега сменям само гумите на гумаджия и ми е по леко. Ако отида на Вилата за по дълъг период да живея, тогава може пак да правя така като теб.
Поне гумаджията прави и баланс.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Xaxy » Пон 12 окт 2015 15:53


Докога е срока, да сложим зимните гуми? Аз още не съм ги купил,ама да знам да се забързам малко :mhihi


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот kossis » Пон 12 окт 2015 15:55


На пролет най рано.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот kossis » Пон 12 окт 2015 15:56


На пролет най рано. Или след последният тунел на м. Хемус в посока Варна. :th_up


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Пон 12 окт 2015 16:14


Oффф наистина сте много гадни в спора за харчене, казах най-малкото което е възможно да харчи, до 2000 оборота давам само, не повече! Засякох само градско с климатроник, средно даде 9.49! Измерването е горе долу точно, защото напълних за 50 лв и е от лампа до лампа, така че малко отклонение да има 10 средно, незнам как се смята ако 10 е средното колко е другото. Има разни сайтове за смятане, но пише колко часа е карано и така нататак. Ето гледайте колко ми гори...https://www.spritmonitor.de/en/detail/705715.html това е за харченето, че и без това не е тук темата за разхода.

Моя гумаджия каза, че тук климата бил по мек от Германия да кажем и този месец до края трябва да се сменят, зимната гума я дават като стане 7 градуса тогава, аз поне така знам. А това да сложиш зимните много рано е като да сложиш кондом и да няма къде да го вкараш! На сухо дори и студено, летните са по добри! На сняг най добри са зимните! На сухо и 10 градуса и нагоре, май тоя в тунела е бил с зимни още от сега и затова е станала белята, гледай тестове да видиш!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 167 госта