Passat B5 и B5.5 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
trv
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 171
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 21:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот trv » Пон 06 юли 2015 13:09


Турбото свири. Незнам как разбра че има разлика в свирнята му. Ако ти изпуска връзка по въздуховодите ще съска и пърди. Пробвал съм го. :Mr Green Fun

Ако е спукана меката връзка ще имаш приятна миризма в купето на Кубински пури и още нещо.

Съскане от там няма как да се реализира на практика. Просто там така или иначе газовете излизат навън и няма високо налягане както е в студената част на турбото.
Налягането на турбото- реално, канал 10 от ВАГ-

1251 мбара при 1500 об. и
2300 мбара при 3400 об. и 100% на газта.

Атмосферно 948,6 мбара измерено от сензор Ф96 в компера константа за София.
На базата на което компера следи налягането от турбото и решава дали то е достатъчно и кога да разтовари в зависимост от надморската височина и тнт.
На ТДИ не вдигне ли над 2 бара турбото в обороти си е проблем по мое мнение.

И да измиеш всички кулерни връзки, след една седмица пак ще са целите в масло.

И накрая след изписаните хиляди неща- за да разбереш дали ти изпуска от някъде налягане- някой ти дава газ, а ти седиш при мотора и слушаш дали съска от някъде и отдолу под колата също.




Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот lz2aii » Вто 07 юли 2015 12:04


Вчера подготвих Пасатко за морето. Смених маслото. Профилактирах климатика. Долях 300 гр. фреон и сега в купето не се стои. Окачването също е подменено изцяло. Какво повече му трябва на човек :biggrin .


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Вто 07 юли 2015 12:20


Еми сега ти трябва само едно нещо, да тръгнеш към морето и да се насладиш на комфортното пътуване :th_up И аз миналата седмица допълних фреона, тая ще сменям масло, и другия месец ме чака ангренаж. Големи благодарности към DoH_KuXoT който ме уреди за капачки на фаровете! :love.vwclub


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот lz2aii » Вто 07 юли 2015 12:38


Преди пътуването идва нелеката задача да напълня резервоара :mhihi . Но то без това не може. Иначе от мен пък специални благодарности на IRRITATING за окачването. А ти какво направи с присвирването? Разбра ли от къде идва или си е просто от турбинката?


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Вто 07 юли 2015 13:12


Не съм направил нищо, защото просто нямам идея как да проверя от къде е. Утре сигурно ще го закача на ваг ком и ако прави нужното налягане няма да го пипам за сега.


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот JuStan » Сря 08 юли 2015 7:52


Колеги, има ли начин да се свали предната хром-лайсна от бронята на В5.5 без да се разкача цялата броня и без да се повреди при свалянето, Че има нужда от боядисване..


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 08 юли 2015 8:28


зависи, някой път става друг път някоя щипка се заинатява и трябва да й се помогне от вътре. Аз моите лайстни и предни и задни, всичките ги свалих без да свалям броните.


Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Netasq » Сря 08 юли 2015 10:30


Колеги някой сменял ли е масло на ръчна скоростна кутия на 5.5 ? Сменя ли се и на колко км/време ?


trv
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 171
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 21:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот trv » Сря 08 юли 2015 10:42


Сменя се. Аз моето го смених като я купих още веднага. После караш и не пипаш повече.

Тъпото е, че това което източихме си беше кристално червено масло-специално някакво хидравлично. Нямаше стружки.
Или е било сменяно скоро от предишният собственик или наистина маслото на скоростите не се сменя от тези години Пасати.
Смених го, защото на предишната имах проблеми и превантивно-ново !

Нека другите да кажат какво са източвали от техните кутии.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот vanesto » Сря 08 юли 2015 10:48


Всеки ще ти каже различно. Според мен, ако нямаш проблем с кутията, не го пипай. Можеш да отвиеш пробката само да видиш дали ще текне, евентуално да долееш. Аз доколкото знам Ханс не е дал сервизен интервал за това масло, демек доживотно, само че има разлика колко е живота на автомобила според тях и според нас.


trv
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 171
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 21:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот trv » Сря 08 юли 2015 10:55


Да и Аз знам че било доживотно. Ама тия Швабите имат в предвид-200-300 хил. :Mr Green Fun вероятно.

На старата кола като го погледнах когато я купувах, беше бистро. Не го смених. После стана счупване на дифа. Според майстор не беше проблем от маслото. Излезе една ос и проби кутията. Маслото което изтече беше катран и в кутията останалото също. Дали защото се беше смесило със стружките от алуминиевият кожух незнам.

Ти можеш да източиш маслото в чист съд и ако ти харесва на вид да го върнеш. Ако е бистро и няма стружки. При необходимост да долееш. Може и само да провериш нивото и ако е нужно да долееш. Мисля че имаше пробка за ниво -през която се долива отстрани на кутията. Отдолу е оточната.

Аз понеже съм -парен каша духа, го смених.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот vanesto » Сря 08 юли 2015 11:04


То като развиеш пробката ще изтече малко и ще му видиш цвета, чак да го източваш цялото...


trv
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 171
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 21:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот trv » Сря 08 юли 2015 11:18


Отдолу ще разбере има ли утайка- стружки и по самата пробка дали няма залепени стружки.

Утайката отива долу и може да не се размеси с маслото изобщо и при работа.
Даже сега се сещам, че и Аз като гледах моето на старата кола го проверявах горе. Ама отдолу какво е имало не съм видял докато не се проби кутията. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Сря 08 юли 2015 11:29


По принцип знам че масло на кутия не се сменя, при нужда се долива. Обаче това за България не важи, ние караме автомобилите които немците са решили, че са си изживели живота. Смени маслото ако някои скорости влизат с повече зор отколкото трябва иначе не го пипай.
И днес излязох на разходка из моето родно село(все още се води град, ама кого ще залъгваме...) и си извадих 2 извода...
Първо: Лятото, интервала 9:00 - 19:00ч не излизай пеша, колкото и малък да е интервала... Направо фърлих водите...
Второ: Не продавай кола в населеното място където живееш (за големите градове може), защото ще бъдеш принуден да виждаш как някой е осрал колата която толкова си обичал и си пазил... Не мога да повярвам че моята B5-ца е най-грозната в града в момента...


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот mrpetrov » Сря 08 юли 2015 12:00


На моята миналия месец й смених маслото на скоростната кутия. Взех колата на 203 хиляди, а не знаех какво е правено по нея.
Според мен маслото в скоростната си е консуматив - това редовно загряване-изстиване, години наред... си взема своето.
Ето какво излезе от кутията:
maslo-skorosti.jpg



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: humanic, loopman, Shamata и 140 госта