Passat B5 и B5.5 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Вто 16 юни 2015 13:25


Добре аз пак да си задам въпроса защото малко изостана и надали ще бъде видян. Подлежат ли на някакво регулиране машинките на огледалата? Дори с оригиналното огледало което си беше разделено на 2(външната страна вижда под по-голям ъгъл) пак си беше кофти и трябваше да навеждам глава напред за да видя на огледалото какво става зад мен(те заради това и сигурно са го счупили като я откраднаха, беше сцепено от натиск във външния край, предполагам не им е харесало че не виждат отзад като хората). Сега съм с такова от голф4 и почти натискам клаксона с глава за да видя мога ли да изпреварвам :Mr Green Fun




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 16 юни 2015 13:28


да не си с огледало от автомобил с дясна дирекция ?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 16 юни 2015 13:29


DaDiablo написа:Когато всичко е както трябва огледалата се местят заедно, когато се настройва лявото огледало. Дясното се мести самостоятелно.

и при мен е така


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Вто 16 юни 2015 13:36


Ако е такова няма ли да е малкото огледало?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 16 юни 2015 14:05


Traytor написа:Ако е такова няма ли да е малкото огледало?

не, англичанките са с две големи. Аз съм с дясно от англичанка и нищо не се виждаше, наложи се да ползвам капачката, стъклото и металната част от корпуса, на която се монтира моторчето, останалата част която се монтира на врата извадих от оста и сложих моята от малкото огледало.
Разликата е в ъгъла на огледалото спрямо автомобила, заради различните разстояние при автомобила с лява и дясна дирекция. Ако си с ляво огледало от автомобил с десен волан, то стои много по прибрано към автомобила (не говорим за стъклото, а за цялата коруба с капачката и външната част от корпуса). При мен беше обратното дясно огледало, от автомобил с десен волан, което пък стои много отворено.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Вто 16 юни 2015 14:07


Ами да ти кажа изглежда ми наистина доста прибрано, ама трябва да отида да сравня с някой друг пасат. Ех тоз моя комшия вече ще си помисли че му обикалям пасата за да си набелязвам части :mhihi


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот yanio » Вто 16 юни 2015 15:00


Това с местенето на двете огледала се води екстра , която може да се активира с кодинг. Често при сваляне на акумулатора се получава това , да се движат и двете. Голям дебат стана.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Вто 16 юни 2015 15:11


Много ми се искаше да не се налага смяна на огледалото за да изчезнат проблемите, но уви. Благодаря на DoH_KuXoT като направих сравнение с B5-цата на комшиите се потвърди че явно огледалото е от кола с дясна дирекция...

Сивото е на B5, синьото е моето има малка разлика в снимката, но долу горе това е положението.

Изображение

edit: Ха, тая морга във Варна сигурно ще е единственото нещо което ще ми липсва от града, огледалото с подгрев ще ми струва 50лв :11
те само за стъклото с подгрев ми казаха 25лв с отстъпката на майстора :Mr Green Fun


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот yanio » Вто 16 юни 2015 19:11


Даже по 30лв се намират :)


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот dimovip » Вто 16 юни 2015 19:29


Аз си купих от 1 сайт 2 стъкла за 45лв с подгрев, синкави и паснаха идеално. Ако искаш мога да ти кажа на лични кой е да не става реклама. Моя проблем с маслото явно не е проблем. Не е мръднало нивото, значе няма бензин там. Сега се чудя друго. Пасата е АДР. Да махна ли вихровите клапи от колектора. Имам едно придърпване между 1400 и 2800оборота. Тоците са наред. И се чува едно гадно тракане в колектора на 4ти цилиндър. Та да ги махна ли или да ги сменя. Ако сваля колектора ще изчистя и дросела профилактично и ще изчистя и дюзите пак профилактично. Искам да отбележа, че придърпването го ила само на газ. При посещение на газазжията де оказа, че в 3ти цилиндър влиза изключително много гас. Той не може да си го обясни и ме прати на диагностика.Извинявам се асо имам правописни грешки, но с тоя тъч скриин.....


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Вто 16 юни 2015 19:32


Аз говоря за тялото, не само стъклото. От две години след кражбата седя без подгрев на шоферското, а буксите само висят и клеясват. А това огледало сигурна ще си го вра отзад ама ко да се прави.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Svetlix » Вто 16 юни 2015 19:45


Аз се бях навил да си сменям дясното огледало с голямо от кола с десен волан. Вече взех да се разубеждавам. Но пък адски много ме дразни това малко огледалце ...


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Вто 16 юни 2015 19:51


Днес направих една беля :mrgreen изобщо не ми е до смях, трябваше тук да пиша темата, обаче я писах в основния фолрум. Задната ми броня :bishop Какво да я правя сега, кой е най-добрия вариант, да я сменям и ако не е цвета да я пребоядиса някой или да я китоса и боядиса някой?
Помагайте колеги, на пасатко не му беше ден днес :icon_sad
Ето темата...
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=443326


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Вто 16 юни 2015 20:40


Аз не паркирах, аз тръгнах на зад и си знам махлата и пътя, че няма никой обаче един мой комшия си спрял таралясника на 50 метра от тях и аз гледах пред колата като последния идиот щото изпуснах един болт на земята и давам назад и гледам пред колата да го видя и си знам пътя по енерция и дрън, както и да е, пак пари ще се дават :) намерих броня от б5 и задна врата от б5, обаче става ли за б5.5 задната врата, защото нали над номера това е по различно? и са червени, колко горе долу ще ми излезе пребоядисването на зядната врата и бронята, колата ми е тъмно син металик?
Дават ми ги двете за 150 лв.
ето капака, това над номера може ли да се нахне и да се сложи от моята задна врата??
Изображение
Ето и бронята...
Изображение
Сега видях, че не става, един друг колега ми обеща да види какъв цвят е неговата и да сравним и ако е един и същ ще я взема, само броня.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DaDiablo » Вто 16 юни 2015 22:07


Защо ще купуваш некви неща? Регистрирай си щетата и един бояджия ще ти ги направи за 150-200 лева

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 122 госта