Passat B5 и B5.5 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Вто 16 юни 2015 22:12


DaDiablo написа:Защо ще купуваш некви неща? Регистрирай си щетата и един бояджия ще ти ги направи за 150-200 лева

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk


Kъде да я регистрирам? Чудя се дали ще стане добре това пребоядисване, дали няма да е криво и да си личи, иначе ако ми вземат толко съм навит, утре ще питам на няколко места?




trv
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 171
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 21:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот trv » Вто 16 юни 2015 22:26


В регистара за щетите ! :Mr Green Fun

Ако трябва да съм по сериозен -най вероятно трябва първо да имаш Каско. После можеш да отидеш и да заведеш щетата. Регистрирането и вече сам си го направил. :th_up

Аз по същият начин дръннах на жената колата в на Брато Аудито- резултата е че Мачото изгуби едно стопче отзад. Аудито излезе куче. Ама и тоя брато -защо паркира зад мене ???
После така направихме- Аз слезнах и регистрирах щетата. После жената ми се накара, заведохме я по каското и я оправиха.

Броните се заваряват перфектно, боядисват се и стават идеални. При тебе колега е напълно излишно да сменяш целият детайл.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Вто 16 юни 2015 23:51


Е регистриране... Викат му завеждане на щета, все тая едно и също е. Бояджия ще ти го оправи, моята предна броня е начупена стабилно и пак майстора ми каза че ще стане като нова. Тая врата едно че не става за тебе(тя ще пасне ама механизма на отваряне е друг), второ че тъй като я гледам май има ударено под номера от дясно.

Колеги, тая вечер ми предложиха за да не отварям фара щото свалянето на лупата при моя фар било голям ташак, да изкарам крушките и да натопя страната която е лупата в дестилирана вода. Според вас ще има ли някакъв ефект? (въпреки че не виждам и как ще изкарам диодите на габарита)


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Сря 17 юни 2015 7:14


Колега, аз пробвах с вода и машинката за регулиране отказа после а и нищо не излезе, незнам дано стане ако проваш и има ефект пиши да знаем и ние, но се съмнявам.

Да аз видях че не става, намерих една броня и човека днес ще каже неговия номер на цвят, мисля че беше някакви цифри и букви и ако моя цвят е същия, мисля че ще мина по евтино от китване боядисване и така нататак, ако не отговаря тогава ще се боядисва.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Сря 17 юни 2015 19:25


Колеги, реших да си взема оригинални фарове. Няма да чистя лупите, не съм отварял до сега фар не искам да правя зулуми. И без това тия така и не ми харесаха особено, просто колата дойде с тях. :smile


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Сря 17 юни 2015 19:37


Ами това мисля да направя. Като бях с голф 3-ка експериментирах на длъж и на шир, с пасата като прецакаш нещо ти излиза солено и предпочитам да не го правя, особено при условие, че не ми харесват фаровете.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Сря 17 юни 2015 20:10


Да ти продам един отварян от мен и изчистен, не се базикам, фара е на 6 обаче е малко потъмнял, иначе за 50 кинта е твой, всичко си му работи и е оригинален! Ако искаш снимка драскай, щях да го продавам като много запазен за около 100 лв. какъвто си е, само дето е малкооо по тъмен и е отварян, да не се притесняваш от това, не е счупено нищо, само ти предлагам ако искаш. И ако търсиш в нета много внимавай, мене се пробваха да ме пре.бат вече за 150лв. уж не е отварях уж незнам си ко и най-накрая лешник.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Сря 17 юни 2015 20:43


Аз си взех само един и си го направих сам и ела и ги виж двато, ако ги различиш един от друг та на.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот penko_pulev » Чет 18 юни 2015 9:52


Пълната програма на колегата по реновирането на фаровете излиза около 300 лева. Не са много но да си знаете :)


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот betaserk » Чет 18 юни 2015 10:42


Моята програма беше по евтина, един фар за 150 две щкурки 2 лв. една 3000 и една 1000 и това е, но единия ми беше ок, само другия беше лоша бира :mrgreen
И при условие, че ми предложиха по хубав за 70 аз взех после скапания и си го направих сам и сега е лъскав, ето ги...
Единственната разлика е, че в левия има прах! Десния съм го правил аз, от към шофьора който е!
Изображение


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Чет 18 юни 2015 23:57


Не е кой знае какъв ъпгрейд, но когато 2 години си се мъчил с гадно огледало това ти се струва едно от най-страхотните работи които си правил за колата си :mhihi

Изображение

Изображение
Само се надявам пластмасата от моето да пасне на това, че да не ми се налага боядисване. И само след около 5 месеца ще си ползвам и възстановената екстра "подгрев" :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Traytor » Съб 20 юни 2015 18:50


Някой знае ли майстор който би се навил да постави шибедах на Passat B5.5 и по-важното, да го направи като хората? :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот Теодор » Съб 20 юни 2015 19:15


    Traytor написа:Някой знае ли майстор който би се навил да постави шибедах на Passat B5.5 и по-важното, да го направи като хората? :Mr Green Fun

    Това ще е най-голямото извращение което можеш да причиниш на колата си icon_idea


    Потребителски аватар
    betaserk
    Мнения: 1261
    Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
    Автомобил: Renault Zoe
    Двигател: electric 2014
    Контакти:

    Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

    Мнениеот betaserk » Съб 20 юни 2015 19:20


    Колеги някой знае ли дали задна броня от б5 комби става на б5.5 комби? Предлагат ми една за без пари и се чудих не е ли по добре да ми пребоядисат не счупена отколкото да я китосват и тем подобни, а и след изправянето и китосването се притеснявам да не е крива или нещо и после ще ме е яд.

    Вярно е колега, аз имах на старата кола и сега се родих без, с времето се разтича от всякъде, почва да ти капе вътре на главата и е някъв кошмар.


    Потребителски аватар
    Traytor
    Мнения: 1657
    Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
    Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
    Двигател: AKE 2004
    Местоположение: София

    Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

    Мнениеот Traytor » Съб 20 юни 2015 19:31


    Тече когато не си изчистил дренажните маркучи. Аз не съм се навил сериозно, просто видях в нета че в чужбина го правят.



    Върни се в “Passat”

    Кой е на линия

    Потребители, разглеждащи този форум: MMX и 197 госта