Passat B5 и B5.5 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот lz2aii » Съб 17 яну 2015 20:12


pEsHkyY написа: Накрая се заключи и нямаше отваряне. Разглобихме я отвътре с кански мъки и механичната част на бравата се беше скапала, ...

Въпросът при мен е, че сама се отвори (след половин година почивка) и тайно се надявам проблема да не е бил в бравата. 70 кинта не са чак толкова много пари, но първо ще се уверя, че проблема не е в захранването до бравата. Засега съм откачил буксата, дето е в маншона на задната лява врата. Вярно, че не ми показва на таблото дали е отворена, вярно, че не се заключва сега заедно с другите врати, но поне разчитам, че като ми потрябва, винаги ще мога да си я отворя механично. Задните ми врати не са с ел. стъкла, така, че загубите са минимални.




Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4189
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот bbboiko2004 » Нед 18 яну 2015 19:11


Може от студ или нещо мръсотия да ти е блокирала, на моята беше така, смазах я с вд без да свалям кората и започна да се отключва и заключва по лесно.
Един въпрос от мен, колата е пасат б.5.5 1.8т AWT. Сутрин като запали на студено и докато е вдигнала оборотите до 1200, в задната част на главата, над датчика за температурата има някаква друга букса с нещо свързано за главата, та това нещо започва да цъка и колата притриса. Като паднат на 900 оборота това спира да цъка и колата работи перфектно без прекъсване в целия диапазон. Та какво е това чудо ?


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот pas1.8mi » Нед 18 яну 2015 20:29


Електро-хидравличният обтегач на веригата между валовете! :th_up


Потребителски аватар
I4o_naskov
Мнения: 665
Регистриран на: Пон 01 дек 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот I4o_naskov » Чет 22 яну 2015 22:32


Пичове имам проблеми с спирачките на Пасата който е 1.9 tdi 131 2001,проблема се появи изведнъж педала на спирачките ми остана долу като в същото време спирачките блокираха колелата и дори на запалена кола педала не отпускаше,дърпахме го на ръка без резултат,освободи се едва когато изкарахме и вкарахме маркуча за вакуума към сервото и отпусна,но след това спирачките ми задържаха по малко и педала ми няма свободен ход както преди твърд е ,спирачките коват направо.Интересното е че по моргите няма точно такива модели серво а и цената им варира от около 150лв и няма гаранция че е здраво :no :gruebel ,питах за ново оригинално 1100лв единствената алтернатива е на ТРВ за 310лв и мисля да слагам такова и да ни рискувам с старо.Понеделник чакам да го доставят и да го монтират ще пиша като има положителен резултат. :th_up :beer


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот lz2aii » Пет 23 яну 2015 8:27


TiL написа:Колеги как ви се затварят вратите?

Понеже никога не ми беше правило впечатление, бях неподготвен вчера за въпроса ти, но днес първата ми работа беше да проверя :mhihi . Затварят се леко и плътно. Дори и силно да я затворя, не се чува дразнещ шум. Огледах си уплътненията на всички врати - като нови са. Нямат наранявания или скъсвания, а гумата е средно твърда. Предполагам, че проблема идва от уплътненията. Мисля, че няма как да се регулират. Май от пантите можеше да се направят корекции само по вертикала.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DaDiablo » Пет 23 яну 2015 8:37


И при мен се чува силно тряскане при затваряне. Особено задните врати. Интересното е, че се чува само когато си вътре. Когато я затваряш отвън не се чува такова нещо.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот lz2aii » Пет 23 яну 2015 9:07


Сега се замислям, че и при мен се получава праскане, но само когато прозореца на съответната врата не е затворен. Явно този звук идва от самия прозорец, понеже не е легнал напълно в каналите си и не е затворен догоре. Да не би прозорците ти да имат макар и незначителен луфт в каналите?


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот gancho » Пет 23 яну 2015 9:42


педала не отпускаше,дърпахме го на ръка без резултат

Купи си нова спирачна помпа,най-вероятно на сервото нищо му няма.
А пък и помпата трябва да е по-евтина от сервото-печелиш. :mhihi

А относно затварянето на вратите-и при мен е така,затварят се леко и стабилно.Точно това ме кефи.
Мисля,че има някяква пластина в механизма,която спомага затварянето.


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 358
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот borislav_mladenov » Пет 23 яну 2015 16:25


lz2aii написа:Сега се замислям, че и при мен се получава праскане, но само когато прозореца на съответната врата не е затворен. Явно този звук идва от самия прозорец, понеже не е легнал напълно в каналите си и не е затворен догоре. Да не би прозорците ти да имат макар и незначителен луфт в каналите?


И при мен се получава праскане, но само при отворен или открехнат прозорец. И си го обяснявам защото когато всичко е платно вътре в колата се образува затворено пространство и става всичко плътно. А когато е отворен прозорец, въздуха има накъде да бяга :) :th_up


Потребителски аватар
EasEr
Мнения: 119
Регистриран на: Пет 02 дек 2011 20:42
Автомобил: 1990 VW GOLF 2
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот EasEr » Пет 23 яну 2015 18:27


колеги имам проблем с дясната задна врата, неще да се отваря, чопчето се вдига но все стои заключена :( :neutral :neutral :neutral :neutral някой имал ли е такъв проблем колата е пасат 1.9 ТДИ 131кс


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот pEsHkyY » Пет 23 яну 2015 22:59


pEsHkyY написа:Ял съм го това. Задна лява врата правеше този номер, ту се отключваше - ту не. Накрая се заключи и нямаше отваряне. Разглобихме я отвътре с кански мъки и механичната част на бравата се беше скапала, та я смених със друга. Моя съвет е докато вратата не се заключи пак, свали я и я ревизирай да не стане прекалено късно както беше при мен :th_up



Ми да се цитирам освен.. ама за какво е нужно да четем предни мнения, дай да си спамим със едно и също в тази тема :banghead Проблема ти е забила механична част на бравата. Разглабяй отвътре и се мъчи да отвориш. Мойто го раздадахме с брава в ръка и ръчкахме докато разберем как може да е запекла. Успех.


Потребителски аватар
passatpower
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 24 яну 2015 20:24
Автомобил: Volkswagen Passat b5.5
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот passatpower » Съб 24 яну 2015 20:31


Колеги искам да попитам някой слагал ли е странични огледала с мигачи и дали има някаква разлика в буксите ?


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот dimovip » Нед 25 яну 2015 20:26


При по обстоен преглед ще намериш нужната информация.Аз да питам...ще спре ли да ми изръмжава веригата между валовете ако сменя маслото от 10/40 някакъв наливен арал от спекта ауто Бургас(който го хапна за 80000км) на 5/40 Мотул или кастрол.Двигателя е прословутия АДР. Отбелязвам, че изръмжаването започна след смяната на маслото.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот lz2aii » Вто 27 яну 2015 15:41


Да споделя за един непредвиден ремонт. Миналата седмица, докато чаках до колата (при запален мотор), чух едно неестествено почукване от към мотора. Вдигнах капака (нещо, което много мразя да правя на пътя и да ме гледат хората :mhihi ). Ослушах се и установих, че почукването идва от към алтернатора. Едно такова, наподобяващо пукане, неравноделно. Отидох при един авер, дето работи в сервиз и се занимава само с това (ремонт на генератори и стартери). И той чу тракането и предположи, че е шайбата на генератора. Трябвало обаче да се свали за да е сигурен. Без да го слушам много много(че трябва да се сваля), купих нова шайба на "Ина". Понеже бяха почивни дни, сервиза, в който ходя не работеше и карах така със старата. Вчера сутринта паля и някакви адски звуци от към алтернатора. Веднага в сервиза и там я смениха. Оказа се точно тя (слава богу). Така, че колеги, чуете ли нехарактерни звуци, макар и слаби, идващи от към мотора, не подценявайте ситуацията. Добре е при мен, че се „отели“ не на дълъг път, че тогава лошо.


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот yanio » Сря 28 яну 2015 21:20


често срещано :D
За това смяна заедно с ремъците.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tsankovski, volodya iliev и 163 госта