Passat B5 и B5.5 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
AuDi_RuLzz
Мнения: 197
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот AuDi_RuLzz » Вто 16 дек 2014 19:46


Пичове Откъде във VCDS се сменя езика на таблото?




didkymanqk
Мнения: 34
Регистриран на: Сря 12 окт 2011 17:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот didkymanqk » Вто 16 дек 2014 20:58


колеги от тука 1 месец насам на пасата ми нещо се разпука таблото,на всеки десен и ляв завой започна да пука и при неравност по пътя,много кофти се чува и ме дразни това пукане, някой срещал ли се е с такъв проблем и има ли разрешение :)


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот lz2aii » Вто 16 дек 2014 21:40


Дa не би дa идвa от стъклото?


didkymanqk
Мнения: 34
Регистриран на: Сря 12 окт 2011 17:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот didkymanqk » Вто 16 дек 2014 21:49


не мога да определя точно от къде идва , смисъл чува се и от двете краини страни на таблото а като го бутна с ръка и пак се чува това пукане но нз нали точно е от него тия дни ще сляза да си поиграя малко и да погледна, но реших тука първо да пиша да не би някой да се е сблъсквал с този проблем :)


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DaDiablo » Сря 17 дек 2014 8:37


didkymanqk написа:не мога да определя точно от къде идва , смисъл чува се и от двете краини страни на таблото а като го бутна с ръка и пак се чува това пукане но нз нали точно е от него тия дни ще сляза да си поиграя малко и да погледна, но реших тука първо да пиша да не би някой да се е сблъсквал с този проблем :)

Всичките такива пасати като покарат из нашите пътища започват да издават подобни звуци.


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот JuStan » Сря 17 дек 2014 9:02


DaDiablo написа:
didkymanqk написа:не мога да определя точно от къде идва , смисъл чува се и от двете краини страни на таблото а като го бутна с ръка и пак се чува това пукане но нз нали точно е от него тия дни ще сляза да си поиграя малко и да погледна, но реших тука първо да пиша да не би някой да се е сблъсквал с този проблем :)

Всичките такива пасати като покарат из нашите пътища започват да издават подобни звуци.


и аз имам същия проблем - пукане от таблото най-вече с/у мястото на пасажера.
При натиск с ръка близо до прозореца се локализира с точност.
Пробвах различни варианти - да натъпча дунапрен, или гумен маркуч, накрая парче кабел по цялата дължина - общо взето без ефект ....
Мислих си дори да свалям челния прозорец и да пълня с монтажна пяна - ама това вече ще е прекалено, и после яко се наложи нещо да се сваля - само с козия крак :)

някакво решение има ли - щото е много жалко, иначе хубавото табло и интериор по този начин да звучат :)


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DaDiablo » Сря 17 дек 2014 9:08


При мен се наблюдава следния феномен - щом премина границата всички шумове спират. :mrgreen


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот lz2aii » Сря 17 дек 2014 10:48


Още преди да си купя колата ми направи това неприятно впечатление - пукане при по-агресивно разлашкване по завои. И при мен пукането е между таблото и прозореца пред пасажера. Други кусури нямаше, но това пукане веднага ми грабна вниманието. Погледнах и видях, че предното стъкло е сменяно - на него пише, че е 2008 г., а колата ми е 2002г. Предполагам, че нещо при напасването не са направили както трябва. Иначе течове няма, но си мисля, че стъклото контактува някъде в таблото и при този контакт и при моменти на усукване се получава. И това се получава най-вече през зимните месеци. Лятото и в топло време го нямам - вероятно материалите се разширяват под въздействието на температурата и тогава се уплътняват по-хубаво.

TiL написа:Колеги рейката ми просълзи. Та днес сменях тампони и носач и си полафихме с маистора. Та човека ми каза, че от техния сервиз вече спрели да пращат рейки за рециклиране понеже самата процедура не била много сполучлива. Та от всяко б5.5 ли мога да ползвам рейка и какво да гледам при евентуална покупка на хидравлична рейка втора ръка?


Да не те подведа, но не става ли рейка дори и от Б5? Мисля, че са взаимозаменяеми. Иначе най-лесния начин е отиваш в магазин за такива части. Там работят по каталог и ги молиш да ти сравнят рейката на Б5 с тази от Б 5.5.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот dancing_niki » Сря 17 дек 2014 11:26


За рейката в кой регион? Ако е в София я свалете и я носете в Техническия.

За езика:
17 - Instruments
Adaptation - 10
Channel 04

1 = German
2 = English
3 = French
4 = Italian
5 = Spanish
6 = Portugese
7 = n/a
8 = Czech

-[Test] & [Save]


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот dancing_niki » Сря 17 дек 2014 11:59


Тогава по-добре куриер отколкото друга с незнайни километри и проблеми. Така твоята става почти нова. Аз лично съм ремонтирал на Меган и съм ходил в Техническия само да я закачат на стенда за проверка на течове и хлабини и вече 2 години работи без проблеми. Не е кой знае каква философия ремонта на хидравлична рейка.


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот dimovip » Чет 18 дек 2014 15:22


Има ли разлика в бравите на б5 и б5.5. Някой има ли впечатление от тези в О Ел Екс дето са по 65лв? Или дайте акъл от къде да си купя 2 задни че ми наби грешки днес като активирах заключването при 15 км/ч


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот 110afn » Чет 18 дек 2014 16:46


Трябваше да покажеш какво си гледал, но аз ти препоръчвам това http://olx.bg/brava-za-pasat-4i5-golf4-i59197806
На опаковката пише, че са немски, пасна перфектно и си работи супер.Бравите са еднакви
А някой знае ли как да ми отключва колата с едно натискане на бутона, щото сега ми отключва само шофьорската, а при повторно натискане останалите врати и багажника


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DaDiablo » Чет 18 дек 2014 16:47


Това е настройка, която трябва да изключиш от vag com.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6065
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 18 дек 2014 16:58


110afn написа:Трябваше да покажеш какво си гледал, но аз ти препоръчвам това http://olx.bg/brava-za-pasat-4i5-golf4-i59197806
На опаковката пише, че са немски, пасна перфектно и си работи супер.Бравите са еднакви
А някой знае ли как да ми отключва колата с едно натискане на бутона, щото сега ми отключва само шофьорската, а при повторно натискане останалите врати и багажника

ако имаш път към София ще ударя едно рамо и ще ти го направя. :beer


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти

Мнениеот dimovip » Чет 18 дек 2014 20:29


http://olx.bg/nova-brava-vtreshna-pasat-b5-golf-bora-seat-shkoda-i51154515

Това гледах.Има едни в ем комплект за пасат б5.5 за 35лв!!?!?!Но е само задна лява, аз искам двете да сменя.АКо някой има по добри предложения за брави приемам оферти и акъл.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта