свети лампата за предопреждение Б4

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот Pet_rov » Сря 24 юли 2013 13:18


Към колегата Здравков. Датчикът на АБС е датчик на Хол - ако бях написал вместо "чете" "генерира импулси" от гривната на спирачния диск, пак ли щеше да ме питаш? :smile




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 24 юли 2013 21:59


Pet_rov написа:Към колегата Здравков. Датчикът на АБС е датчик на Хол - ако бях написал вместо "чете" "генерира импулси" от гривната на спирачния диск, пак ли щеше да ме питаш? :smile


Още един философ.
Петров,тука говорим за датчик на АБС.На какъв принцип работи нас не ни брига.
Факта е,че на диагностика му дава грешка в датчика на предно дясно колело.
Какъв датчик на Хол те гони?
Имай предвид,че този форум излиза почти винаги на първо място в Гугъл.Много хора ще заблудиш с това мнение.

Поздрави!


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот Pet_rov » Сря 24 юли 2013 22:22


Колега Занков,първо се извинявам за обърканото Ви име. Второ, не съм поредният философ. Да бяхте ми прочел мненията внимателно. Отначало писах, че заради подобна грешка, но светна контролната ми лампа на АБС, а не на ръчната, както на колегата, са сменяни и двата ми предни датчика. После той написа, че е мерил неговия датчик. Попитах как го мери, защото датчика е датчик на Хол и ми е интересно как става. Ако Вие не знаете,че е от този тип, аз вина нямам. Хората, ползващи този форум, могат да отсяват зърното от плявата. Мнението си е мое и не задължавам никой с него. Спазвам добрия тон и нямам нужда да чета квалификации от хора,които не ме познават. Пожелавам Ви много полезни мнения, но нямам намерение да си ги меря с Вас.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот radotom » Чет 25 юли 2013 7:11


Pet_rov написа: Попитах как го мери, защото датчика е датчик на Хол и ми е интересно как става. Ако Вие не знаете,че е от този тип, аз вина нямам.

И правилно - за това нямаш вина, колега! :icon_lol
Вината ти е, че твърдиш, че този най-обикновен индуктивен датчик има нещо общо с Хол-ефекта ;)
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=50868&hilit=%D0%A0%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%89+%D0%90%D0%91%D0%A1


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот Pet_rov » Чет 25 юли 2013 7:37


Приемам забележката. Никой не знае всичко. Четох за датчика на Хол и разбрах, че се използва точно за подобни цели - обороти на въртене и т.н. Затова реших, че е датчик на Хол. Пък и темата беше за светнала лампа на спирачки. Колегата Знайнайнай е дал компетентно според мен мнение. Регистрирал съм се тук, за да се уча. Но не мога да се съглася да получавам някакви квалификации. Аз не си позволявам подобни неща и искам да получавам коректно отношение. Още веднъж благодаря за информацията.


Потребителски аватар
dzverum
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот dzverum » Чет 25 юли 2013 8:39


Така, както сте се разбрали нагоре за АБС датчика, той е проста бобина. Има как да се измери с прост мултицет и даваше нещо като 1.06-08/може и да бъркам/. Карал съм с неработещ датчик на АБС с години, никога не ми е светела друга лампа освен неговата си!
Тук обаче идват други въпроси - датчика за ръчната ок ли е? Или си свети за кеф когато той си реши? И по-гадният въпрос, как е помпата за спирачките, не тази за АБС а нормалната, в казанчето има ли парцали, остатъци от гума? Колата ходила ли е на преглед скоро и какво показат валовете, ако имаш разминаване по диагонал в спирачното усилие означава, че единият кръг на помпата е капут. Кога си сменял и спирачна течност?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот radotom » Чет 25 юли 2013 9:12


dzverum написа: Кога си сменял и спирачна течност?

Това и аз исках да попитам.
При Teves MK II (тези, без вакуумно серво) серво-ефекта се предизвиква от електрическата нагнетателна помпа на АБС-а.
И съответно има 2 датчика - за работно и за аварийно налягане.
Когато остарее спирачната течност и поеме достатъчно влага, тя започва да се свива. Помпата не успява да нагнети достатъчно налягане (над 140 бара) и 'светва' датчика за аварийно налягане. Това, което всъщност светвва са индикациите, де! Точно индикацията за неработещ АБС (която, както разбрахме, си е светела отдавна) И индикацията за дръпната ръчна.
Тъй като автора на темата отново и както винаги не е дал никаква информация за болежката си (освен, че нещо там не работи) - няма как да се отговори нищо по-конкретно.


Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот nebeto » Чет 25 юли 2013 13:12


колата я карам от 4-5 месаца,спирачна течност не съм сменял,с датчика на ръчната спирачка всичко е наред,вчера цял ден я карах колата и много очудващо нищо не светна.
Може ли малко по-подробно за тази спирачна течност защо се сменя,на колко време се сменя,как е правилно да се смени?
Благодаря ви.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот Pet_rov » Чет 25 юли 2013 13:26




Потребителски аватар
dzverum
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот dzverum » Чет 25 юли 2013 21:22


Брат ти ни уби. Петров ти е пратил линка да почетеш, но спирачната течност за мен е по важен компонент от маслото. За маслото има лампа, за течноста има само като падне, но ти може да си се пребил 100 пъти преди да светне. Може да се тестваш при засилка с 80-100 да набиеш чиста спирачка на широк път и да видиш дали влачи на някъде, това само ако ти стиска и имаш здрави дискове. Иначе валци на преглед и ще разбереш дали помпата е капут.


Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот nebeto » Чет 01 авг 2013 16:20


спирачната течност ще се смени скоро като имам време,спирачките си ковът,на прегледа на валяците всичко е в норми (само ръчната е малко слабичка,но то не се коментира в момента)

От както карам колата все ми даваше грешка на преден ляв датчик на АБСа.Като имах свободно време прегледах инсталацията,открих скъсан кабел до самия датчик,донадих го.След като съединих кабела вече не ми дава грешка на преден ляв датчик,а грешка за преден десен датчик.Двата датчика си работят мерейки ги с мултиметър.Къде може да е проблема.


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: свети лампата за предопреждение Б4

Мнениеот Dpop » Чет 01 авг 2013 22:18


Огледай добре кабела до датчика. Ако всичко с него е наред остава да смениш самият датчик. Аз така се главоболих около 3-4 седмици преди известно време. Датчика ту си работеше ту отказваше и светваше лампата и после съответно изгасваше. Качвах го два пъти на диагностика, ту има грешка, ту няма. като в тази тема http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=390124 :cool Така докато не го смених с нов, цената е около 20 лв.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта