Passat B4 Variant 1,8 mi двигател ADZ свети лампата за ръчна

Техническа и сервизна информация за Passat
georgi_m7
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 28 ное 2012 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: warna

Passat B4 Variant 1,8 mi двигател ADZ свети лампата за ръчна

Мнениеот georgi_m7 » Чет 25 юли 2013 21:08


Здравейте! Общо взето проблемът е като този http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=389803 , но при мен лампичката свети слабо, вижда се само вечер. На кабела на датчика за течността замервам 8 волта, а не 12. При затваряне на веригата тока е 10 ма. Същото е и при кабела към контакта на ръчната спирачка. Спирачките работят нормално, само в последно време много често взех да чувам ABS - лесно се задейства. Имам вакуумен усилвател / серво/ на спирачките. От време на време светва лампата на ABS. Грешките са в предно дясно и задно дясно, но датчиците при замерване се оказват здрави. Не знам кога е сменяна спирачна течност, имам колата от 2 месеца. Произведена е 96 та година. Да сменям ли течност?




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 Variant 1,8 mi двигател ADZ свети лампата за р

Мнениеот Pet_rov » Пет 26 юли 2013 7:59


Горе-долу си си отговорил почти сам. Щом се задейства лесно АБС-а, значи имаш проблем. Особено,както казваш, ти светва лампата му. Като изтриете грешката за датчиците, появява ли се пак? Това, че сте ги мерили и изглеждат здрави, може да е подвеждащо. Ако имаш възможност, вземи от някъде здрав датчик - за нашия модел не са скъпи - около 22- 25 лв бройката, говоря за нови. Имаше подобна тема, потърси с търсачката.


georgi_m7
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 28 ное 2012 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Passat B4 Variant 1,8 mi двигател ADZ свети лампата за р

Мнениеот georgi_m7 » Пет 26 юли 2013 8:40


Ще отида да изтрия грешките.Може и други да има, не само от датчиците.Още не мога да си обясня слабото светлина от какво е...ако имах индикация за повреда, не трябва ли да е силно светене? Когато дръпна ръчната, лампичката си свети ярко, вижда се и през деня.Между другото смених предни накладки и дискове, единият беше напукан, явно някога е блокирал спирачния апарат. Имам и едно виене отпред което се чува най силно между 30 и 50 км/час сигурно е лагер на колелото.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B4 Variant 1,8 mi двигател ADZ свети лампата за р

Мнениеот Pet_rov » Пет 26 юли 2013 9:18


Това слабо светене може и да е някаква утечка от нарушена изолация на някой проводник. Най-добре я закачете за диагностика и ще си каже всичко :smile
Това е темата за спирачна течност
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=49454&hilit=%D1%81%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0+%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BD%D0%B0+%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82
А това за ABS
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=379576&hilit=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC+ABS+B4


georgi_m7
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 28 ное 2012 22:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Passat B4 Variant 1,8 mi двигател ADZ свети лампата за р

Мнениеот georgi_m7 » Пет 19 сеп 2014 20:36


Да затворя темата...виенето излезе от преден лагер, разбрах кой е чак когато се счупи и почна да трака при спиране. Слабото светене се дължеше на ментета бушони, 4-ри броя, които имаха пукнатини по жичката. Вижда се ако вечер гледате бушоните и подадете контакт..почват да искрят.


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Passat B4 Variant 1,8 mi двигател ADZ свети лампата за р

Мнениеот milen_1975 » Чет 02 окт 2014 1:10


Колега, имам и аз това слабо светене на лампата за ръчната на моя B4 от около половин година. Но при мен проблема се получава, когато мина с по-голяма скорост през някоя по-дълбока локва. Най-добре се вижда нощем, когато се прибирам от работа и вали, или е валяло! На скоро минах с бая висока непреценена скорост през една доста дълбока локва, та чак колата поднесе. Водата плисна на 4-5 м през тротоара чак на майната си. :mhihi Лампата веднага започна да мъждука в тъмницата. Когато се движа с малка скорост независимо, колко са дълбоки локвите, проблем няма. А проблем с ABS-а по принцип си го имам още от как съм взел колата преди 7 год. Работи, когато си иска, и се влияе особено от времето. На диагностика излиза познатия проблем със скъсани спойки в хидро-блока. Датчиците, май на преден десен, и на заден ляв даваше проблем. Накладките отзад и отпред барбар със дисковтете са сменявани скоро. Терчноста е на две години. Със спирането нямам проблеми. Въпреки всичко това, никога водата не бе оказвала влияние за да светва лампата до този момент!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vlado1 и 212 госта