Пасат Б4 - Проблем с шибедах

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
moniku
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 05 авг 2013 12:41
Автомобил:
Двигател:

Пасат Б4 - Проблем с шибедах

Мнениеот moniku » Нед 15 сеп 2013 20:28


Колеги, проблем с шибидах на Пасат Б4...
Как се отваря това чудо. До плафоните има някаква счупена ръчка явно. Колата ми е подарък отскоро, синчето се "отърва" от нея, нямам идея какво представляват като коли... 2000 кубика, 115 к.с., произведена 12. 1993 г. Имам "Рено клио", но тази ми пасна с габаритите, и на газ е, приличен разход... Лошото е че съм перфекционист и искам всичко да е ОК по нея...
Помагайте! :biggrin
:beer




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шибидах Пасат Б4 -проблем...

Мнениеот Dpop » Пон 16 сеп 2013 11:44


Tрябва да има копче (което явно липсва при теб) на плафона за вкл./изкл. на осветлението, като можеш и ръчно да го отвориш/затвориш. При мен копчето е с правоъгълна форма, но има и кръгло, зависи от коя година на производство е автомобила. За целта трябва да свалиш плафона и вътре ще намериш шестограмно ключе (ако някой преди това не го е погубил).
Една тема с аналогичен проблем, нищо че за Венто, няма разлика в шибедаха http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=47307&start=15&hilit=%D0%B5%D0%BB.+%D0%BB%D1%8E%D0%BA
Ако смяташ сам да ремонтираш шибедаха, ето тема http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=313164&hilit=%D0%B5%D0%BB.+%D1%88%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%85 в която има линк към хубава руска тема. Ако искаш повече инфо за ремонт, пусни в търсачката - ел. люк.


Потребителски аватар
moniku
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 05 авг 2013 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Шибидах Пасат Б4 -проблем...

Мнениеот moniku » Пет 20 сеп 2013 7:30


Благодаря, Dpop, квадратно е, но явно капачето го няма. Отворих го, буксата бе извадена. С ключето го отворих и до там... Няма затваряне. Свалих го и се оказа ,че вътре са счупени водача и рейката от лявата страна. Както и да е ,събрах го и затворих като със сизал изтеглих водача.
Елинсталацията и моторчето работят, но ми казаха ,че е абсурд да намеря резервни части, понеже и втора употреба ги няма... Обикновено се чупели зимата като замръзнат и едва ли и по морги има...
Следва нов въпрос:
Възможно ли е монтаж на този отвор на шибидах от "прозрачните?! И ако ,какъв?!
Благодаря предварително за консултациите.
И молба към колегите които имат пасати на части, ако някой предлага, нека ми пише на ЛС. Ще се разберем и за цена и за доставка. :th_up


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Пасат Б4 - Проблем с шибедах

Мнениеот milen_1975 » Чет 28 май 2015 0:30


Колега, виждам, че темата ти е от отдавна, и не си писал, какво се е случило след това, което си писал последно. Аз съм също в твоето положение! Счупен ми е ляв водач, и няма намиране нито на части, нито на здрав шибедах. Едно нашо добро майсторче от форума се мъчи, като грешен дявол да ми сглоби с части от два Б3-кови шибедаха един читав. Оказа се, че и двата бяха счупени идентично(ляв водач), а и от Б3 изобщо не става. Каквито и комбинаций да се правят, има достатъчно различия, които да не позволяват шибедаха да пасне на Б4. Има колеги, които твърдят, че шибедах от Голф 3 ставал перфектно, че бил същия. Ако се намери шибедах случайно при някой търговец, той задължително го продава окомплектован с моторчето, и всичко останало. А моторчето не ми трябва, защото мойто си е перфектно. Това е един от тегавите, и най-пипкавите овратителни ремонти, които могат да се правят по Б4. :mhihi


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Пасат Б4 - Проблем с шибедах

Мнениеот Traytor » Чет 28 май 2015 6:51


Нямаш избор :D Аз преди години втора употреба шибедах си взех за Г3 и пак ми го дадоха с моторчето (още си пазя моето на едно рафтче).


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Пасат Б4 - Проблем с шибедах

Мнениеот milen_1975 » Пон 08 юни 2015 1:13


Аз също си взех цял шибедах със се моторчето :rolleyes Единствения, който ми го предложиха, като по чудо от Б4 TDI. Разликата, е че е панорамен. Надявам се освен стъклената част на самия люк да няма други разичия! Вече ще ми дойде в повече разправията покрай шибания шибедах :mhihi


Потребителски аватар
moniku
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 05 авг 2013 12:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б4 - Проблем с шибедах

Мнениеот moniku » Чет 28 сеп 2017 18:34


Остаряла е темата доста, но въпроса го реших като си купих шибедах комплект... Само дето пасата остаря доста, та му е време да го сменя. На газ/бензин е, газовата е "Ловато", 9/100, с климатроник към 9.5 лт газ. Алуминиеви джанти с зимни гуми/поне за още 2 зими напред/, всичко по него работи, спрял съм на цена 1000лв, без пазарлъци.
Приятна вечер! :smile



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: RusH_DeMoN и 184 госта