пасат б4 странен проблем в километража

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот Pet_rov » Чет 28 ное 2013 9:10


_SUN_ написа:Като се замисля, по-скоро таблото е загубило постоянен плюс кл.30 в момент на загасяне на мотора/прищракване на уредите и нулиране на дневния се получава като извадим захранващата букса отзад/, тоест не би следвало да е от контактния ключ........Хлабава връзка на куплунга, студени спойки на същия вътре в таблото + вибрациите при загасяне на двигателя......Доста по-запознати има тука, нека дадат мнение,като изключим клемите на акомулатора на Ладите, едното няма нищо общо с другото :neutral

Колега _SUN_, при мен това се получава при стартиране на двигателя, 1, 2 пъти на ден, ама само когато то си реши. От поста ти разбирам, че би следвало да се извади таблото и да се огледа? А тази кл. 30 къде се намира?




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот Pet_rov » Чет 28 ное 2013 13:31


Така. Ходих да сменя клемореда. Какъв е резултатът - със стария клеморед не работеше положението на ключа преди контакт - за чистачки, парно и не знам още какво. След смяната тази функция се появи - това ме навежда на мисълта, че за изчезването на токовете на таблото при стартиране на двигателя, виновникът е клемореда. Утре сутринта на студено или довечера, като си тръгвам от работа, ще видя дали ще се случи същата случка. И ще докладвам чинно. :beer
Клеморедът, който сложих, е марка BRD и ми струва 12.00 лв.


_SUN_
Мнения: 306
Регистриран на: Съб 26 юли 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свиленград

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот _SUN_ » Чет 28 ное 2013 20:16


Pet_rov написа:
_SUN_ написа:Като се замисля, по-скоро таблото е загубило постоянен плюс кл.30 в момент на загасяне на мотора/прищракване на уредите и нулиране на дневния се получава като извадим захранващата букса отзад/, тоест не би следвало да е от контактния ключ........Хлабава връзка на куплунга, студени спойки на същия вътре в таблото + вибрациите при загасяне на двигателя......Доста по-запознати има тука, нека дадат мнение,като изключим клемите на акомулатора на Ладите, едното няма нищо общо с другото :neutral

Колега _SUN_, при мен това се получава при стартиране на двигателя, 1, 2 пъти на ден, ама само когато то си реши. От поста ти разбирам, че би следвало да се извади таблото и да се огледа? А тази кл. 30 къде се намира?

Такааа значи и при стартиране го прави,.....таблото имаше няква защита от пад на напрежението - при палене ако напрежението на акомулатора падне 9-8v и надолу/не помня точната стойност/ се получава нещо като рестарт, занулява се дневния брояч, МФА и се чува прещракването на стъпковите мотори на уредите.Въпросната клема 30 се намира на Т28/11 демек 11 пин на бялата букса на таблото.Постоянен плюс.Дано се е оправило след смяна на "Клемореда" :gruebel


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот Pet_rov » Чет 28 ное 2013 20:33


За съжаление, не се оправи. Тръгвайки си от работа, таблото пак се нулира. Ще трябва да се разглобява значи.


_SUN_
Мнения: 306
Регистриран на: Съб 26 юли 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свиленград

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот _SUN_ » Чет 28 ное 2013 20:46


Измери първо пада на напрежение при старт на мотора :exclaim


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот Pet_rov » Чет 28 ное 2013 20:51


:th_up


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот Pet_rov » Съб 30 ное 2013 20:24


Днес сутринта, при даване на контакт, направо се нулира таблото. Дори преди да запаля. Индикацията се появи чак след 5 минути движение. Някакви предложения?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот Pet_rov » Пет 06 дек 2013 9:41


Така. Вчера замерих волтажа при старт на двигателя - 8 V. Таблото си работеше и не угасна. Стартерът си върти като за световно.
Днес сутринта, като влязох в колата, таблото не работеше. Смених акумулатора с този на сина ми, за проба - никаква разлика. Моторът си запали нормално и с двата акумулатора. Не работят: индикатори бензин и температура; оборотомер и скоростомер; дневен километраж и часовник, диодите за маслото и температурата.
Работят - лампите за мигачите, диода за дълги и диода за спирачките/ръчна.
Някакви идеи, колеги?
В неделя вадих таблото - в буксата влизат цял сноп бели кабелчета и един цветен - нещо лилаво беше. Този сноп къде е подвързан на таблото с бушоните?
Преди малко извадих таблото. да видя евентуално за студени спойки. за съжаление, не можах да извадя платката, заради две болтчета, които минават през нея и държат шините за осветлението на таблото в 2 глуихи отвора. Някой знае ли как се разглобява пущината?


_SUN_
Мнения: 306
Регистриран на: Съб 26 юли 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свиленград

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот _SUN_ » Съб 07 дек 2013 17:35


След като си свалил таблото, сваляш стъклото, сваляш стрелките с леко издърпване и завъртане, сваляш циферблатите....Ако ще ти е сефте не ти го препоръчвам, добре е да се прегледа от някой с познания по електроника.Кабелите с бял цвят отиват в таблото с бушоните, две сини букси, там 99% няма да има проблем, лилавото кабелче е за моментния разход.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот Pet_rov » Съб 07 дек 2013 20:44


Моето табло е с обща ламарина за скоростомера и бензин и температура. Вече го свалях 2 пъти, а моментен разход не ми показва. Нямам бордови компютър. Издърпване и завъртане накъде? Ляво или дясно?
Буксата е една, обща - 28 пинова.


_SUN_
Мнения: 306
Регистриран на: Съб 26 юли 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свиленград

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот _SUN_ » Нед 08 дек 2013 9:59


Може да нямаш борд комп но кабела си е положен в харнеса, както и да е.Да 28 пинова е буксата.Стрелките със завъртане в посока противоположна на движението им и леко издърпване.Слагането им е в обратна последователност.Т.е. оборотомера, километража и температурата със завъртане наляво до упор и издърпване.Горивомера - завъртане надясно до упор и издърпване.Бялата пластмаса под циферблатите излиза след като разпоиш диодите от платката плюс LCD дисплеите.Абе хамалогия :11 .Дано съм помогнал.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот Pet_rov » Нед 08 дек 2013 12:42


Благодаря, колега! Идеята ми е само да извадя платката, без да разпоявам каквото и да е от циферблатите и по нея. Искам да проверя дали няма лоша спойка по платката, която да ми прави мизерии. Приемам и всякакви други идеи. :beer
Това "нещо" има ли стабилизатор на напрежението и може ли от него да се проявява този ефект? Прави го само когато е студено, сутрин примерно. После цял ден може да си е ОК, което ме навежда на мисълта за лоша спойка някъде.


_SUN_
Мнения: 306
Регистриран на: Съб 26 юли 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свиленград

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот _SUN_ » Нед 08 дек 2013 14:27


Трудно ще огледаш за спойки без да си свалил белите пластмаси, платката е двуслойна и доста от елементите са СМД.Виж първо стабилизатора, най-горе в дясно, после пиновете на които се вкл бялата букса, дано е по-малкия дявол - спойка на стабилизатора.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот Pet_rov » Нед 08 дек 2013 15:17


Много добре, благодаря отново. Утре на работа ще се заема - имам и колега, занимаващ се с ремонти на електроника. Ще се опитам да направя и кача снимки, ако е успешен ремонтът де. :beer


_SUN_
Мнения: 306
Регистриран на: Съб 26 юли 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свиленград

Re: Странен проблем в километража на пасат б4

Мнениеот _SUN_ » Нед 08 дек 2013 19:02


А дано



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Shamata и 176 госта