Passat B5 99 г. Проблем с осветление в купето! РЕШЕНО!

Техническа и сервизна информация за Passat
kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с осветление в купето на Пасат Б5 1999г

Мнениеот kossis » Пон 21 юли 2014 10:55


Колеги и на мен ми изчезнаха всички подцветки в колата - Пасат 5.5 - километраж, копчета, климатроник -нищо не свети ?
Бушоните изглеждаха здрави.
Има ли отделен бушон за подцветката ? В таблицата с бушони от Руските документации не откривам такъв изобщо.

Дали проблема е в Ключа за фаровете ? Комфорт модула има ли нещо общо ?




edrian
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 14 юли 2014 9:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот edrian » Чет 02 окт 2014 11:03


Свалих средните духалки на моя пасат б5.5 и се оказа че няма осветление. Проверих за кабели но нямаше. Явно така си е фабрично.Крайните не ги и свалях. Но ги свалих с два ножа :smile благодарение на клипа за което благодаря на колегата. Не бих казал че беше трудно.


Потребителски аватар
Bojan
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 17:15
Автомобил: VW Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот Bojan » Сря 29 апр 2015 4:58


Нов проблем колеги :D изгаснаха ми всички плафони подсветки по вратите копчетата за вдигане и сваляне на прозорците всичко , единствено ми свети километраж , парното , врътката за фаровете и тези за регулиране на светлината и регулиране на фаровете , абсолютно всичко друго изгасна , пробвах сменях крушки не става , пробвах с друг комфорт модул не става, проверих бушоните няма изгорели - някакви мнения ?


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот kossis » Сря 29 апр 2015 8:59


При теб все пак свети нещо. А при мене не светеше нищо освен контактният ключ и то в позиция - 0.

Като те гледам си свалял всичко и то напълно неоправдано, защото няма и логика да бъде там проблема където си го търсил.
Явно не си намерил моето писание по въпроса.

Та нищо не ти пречи да пробваш и това, пък може и да помогне. - Вадиш контактният ключ. Има си техника с натискане и завъртане - и излиза.После го разглобяваш не е сложно. Вътре е като контактор за котлон на печка.
После отзад виждаш една кръгла платка с светодиоди, резистори и писти. Гледаш и спойките. Не виждаш нищо.
Тука е сложното- трябва да ти звънне досадната съседка и да иска да нещо :Mr Green Fun . Отпращаш я и пак гледаш спойките с лупа- спукани. От там на сетне е ясно. Поне при мене проблема се реши така. :th_up


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот kris11 » Сря 29 апр 2015 9:11


може и да е от скъсани проводници в гофрата на вратата на водача


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот kossis » Сря 29 апр 2015 9:14


То всъщност и при мене светеха само споменатите неща от колегата. Та Аз залагам на ККО -спойки !


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 358
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот borislav_mladenov » Сря 29 апр 2015 9:59


При мен отначало светеха всички подсветки на духалките на парното. Но с течение на времето някой изгаснаха. И сега свети само духалката от шофьорската страна. Другите са си изгаснали. Иначе на климатроник, километраж и копчетата за ел. прозорците си ми светят- не са правели проблем. Но нещо не ми се рискува да повредя таблото, че да вадя духалките и да сменям крушците. Не бих отрекъл, че като свети е една идея по красиво :)


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот kossis » Сря 29 апр 2015 10:07


Тук в случая конструкторите не са търсели естетика, ами функционалност.

При теб колега проблема е ясен и е дискутиран на широко в тази и други теми. Не са изгаснали- ами са си изгорели направо крушките.
В другите прибор и бутони са светодиоди и няма да изгорят. Само в запалката е пак крушка.

Та незнам какво има да рискуваш- не си на борсата. :Mr Green Fun Иначе само си четеш и констатираш че може да се оправи, но не го правиш от страх. Друг е въпроса дали притежаваш уменията да се справиш с запояването и смяната на крушките с диоди. Друго няма-две отверки и таблото е като пластелин еластично.

Поне тук единственият риск е да ги оправиш и да светнат.

И Аз не бях заварявал-само гледах Бащата как го прави с трафа. Понеже трафа е по тегав си купих инвертор, соларна маска и заварих асмата на Вилата като я събори снега.
Та трябва ти мерак и желание- другото става.


Потребителски аватар
Bojan
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 17:15
Автомобил: VW Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот Bojan » Чет 30 апр 2015 1:08


kossis написа:При теб все пак свети нещо. А при мене не светеше нищо освен контактният ключ и то в позиция - 0.

Като те гледам си свалял всичко и то напълно неоправдано, защото няма и логика да бъде там проблема където си го търсил.
Явно не си намерил моето писание по въпроса.

Та нищо не ти пречи да пробваш и това, пък може и да помогне. - Вадиш контактният ключ. Има си техника с натискане и завъртане - и излиза.После го разглобяваш не е сложно. Вътре е като контактор за котлон на печка.
После отзад виждаш една кръгла платка с светодиоди, резистори и писти. Гледаш и спойките. Не виждаш нищо.
Тука е сложното- трябва да ти звънне досадната съседка и да иска да нещо :Mr Green Fun . Отпращаш я и пак гледаш спойките с лупа- спукани. От там на сетне е ясно. Поне при мене проблема се реши така. :th_up


колега за контактния ключ ли говорим или за врътката за светлините ? защото ако е контактния ключ наистина не знам каква е методиката на свалянето му , ако говорим за врътката за светлините имаме още 1 пасат ако ги сменя и ако не светне тряя търсим нещо друго ;D


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот kossis » Чет 30 апр 2015 10:09


Колега, контактният ключ за осветлението е точно това което значи и нищо друго !

Вади се като- в 0-во положение натискаш навътре, после завърташ така до положение габарит и накрая изтегляш навън.
Изображение

Потърси в нета де има и снимки даже.

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=239957


Потребителски аватар
Bojan
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 17:15
Автомобил: VW Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот Bojan » Чет 30 апр 2015 23:21


изкарах го колега и направо ги размених с това от други 2 пасата но нищо не светна ... други идей ?


Потребителски аватар
Bojan
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 17:15
Автомобил: VW Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот Bojan » Сря 06 май 2015 2:42


Колеги вижте какво открих , от комфорт модула идва 1 жичка червено и черно и 1 синьо и сиво - а от към снопа идват 6 червено и черно и 3 синьо и сиво - клеясали са и ми е интересно как трябва да се вържат защото ме съмнява че проблема е от там ? ето малко снимки
http://prikachi.com/images.php?images/405/8096405H.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/406/8096406D.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/407/8096407j.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/408/8096408T.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/409/8096409N.jpg


Потребителски аватар
Bojan
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 17:15
Автомобил: VW Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот Bojan » Пет 08 май 2015 17:05


някой някакви мнения ?


Потребителски аватар
Bojan
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 17:15
Автомобил: VW Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето

Мнениеот Bojan » Съб 23 май 2015 0:52


Проблема е решен ! Свързах всички червени кабелчета + това от към комфорт модула на едно и всичко светна после , после вързах сиво-сините кабелчета по същия начин на едно и воаля всичко светна , плафони ,копчета , духалки , багажник ,всичко. Имам само 1 въпрос лампичката която е на шибидаха как се подменя че само единствено тя не светна ?


Потребителски аватар
krasimir.dimitrov
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 27 дек 2015 20:01
Автомобил: Туран
Двигател: 2000 TDI

Re: Passat B5 99г. Проблем с осветление в купето! РЕШЕНО !

Мнениеот krasimir.dimitrov » Нед 27 дек 2015 20:34


Здравейте, от скоро притежавам туран 2010 та. Осветлението в купето работи единствено ако аз го включа чрез бутончетата, когато са оставени на средно положение (светване при отваряне от съответната врата) и помен няма при отваряне на такава. Планфона в багажника си действа без проблем. Ако някой знае или е имал подобен проблем и съответно е отстранен ще се радвам да сподели, на идеи също съм благодарен. Мерси предварително и Весели празници



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта