Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Техническа и сервизна информация за Passat
zumbi
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 18 сеп 2014 11:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот zumbi » Пон 20 окт 2014 16:39


Здравейте,
Искам да споделя, че при моя пасат Б6(2.0TDI, ръчни скорости)смяната на маслото на скоростната кутия имаше положителен резултат и виещият звук изчезна.
Мерси за споделения опит:)




viking.
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 19 яну 2010 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот viking. » Нед 09 ное 2014 21:19


Виждам,че е стара темата,но не видях дали е разрешен проблема на kostadin.georgiev..
Аз съм с Бора 1.9 АJM,ръчни скорости и при завой със скорост до около 15-20км/ч се чува подобно стържене,виене.Прави го по равно и при изкачване се чува по-силно.Допускам,че е лагер на главината,каре,хидравлична помпа,или диференциал както някои колеги казаха тук в темата.Да,но много неща допускам и не ми се сменя всичко по ред.При някой шума изчезва при смяна на масло в скоростната кутия.
Може ли някой да отговори компетентно от къде идва този шум?


emci111
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 05 дек 2014 23:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот emci111 » Пет 05 дек 2014 23:42


Здравейте , от 2 година карам пасат Б7 закупен чисто нов. още от изкарването му имаше кухо биена отзад. при смяната на косумативите (около 15000 км ) казаха че нямало нищо и не ме отразиха но при последващото ми посещение казах че колата няма да излезе докато не се оправят проблемите по нея ... това беше на 36 000 км .. а именно гаранциооно смениха носачите на тампоните ( на 36 000км).... кухото биене отзад е било - супорти които ми казаха че е проблем при пасат Б7. както забравих и да спомена на 25 000 км колата беше закарана с хенк в сервиза защото влезна в авариен режим - светна датчика за катализатора последван от чека и лампата за подгрева на свещите премигващ и спря да работи старт-стоп системата .... указало се според тяхните думи някакв датчик ... нищо сериозно.... но от 4-5 месеца започва да се увелива виенето при завой с ниска скорост .... и ще направя като минали път оставям и колата им казвам че няма да излезе оттук докато не се отстранят проблеми ( това виене, както и това при работещо положение на място се чува виене като броч през секунда ... всеено някоя помпа). Колата е на 45 000 км а многократно е посещавала сервиза относно тези неща както и ( 3 задни прониии ... преди това пребоядисване няколко пъти ... тъй като тук шофиори много) и за мен тази кола не е направена и качесвено неможе при минава през вода (локва) с малко по-висока скорост да счупиш подкалник ( добре че застрахователие го зачетоха за щета). забелязал съм че и двигателя започна да работи по шумно от преди .... онзи ден отворих капака ( кораната на двигателя си чука .... както и самия двигател си работи шумно де) ... при по неравен път вътре и пласмасите почнаха да скърцат и по-конкртетно някаква под водана но не мога да установя точно коя ( не че няма и други скърцания на пластмаси вътре отвреме на време). Мой познат кара джип от не толкова извесна марка като VW и на него му скърцаха корите на вратите и хората му смениха корите гаранционно и проблема беше отсранен. Незнам VW дали приемат такава рекламация на кори и пластмаси в купето ?!?!?!


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот kossis » Пон 19 дек 2016 11:09


Все повече се убеждавам че по новите коли са тотална щета. :bowdown :screwy Търсех от какво се получава шума в крайно положение от хидравликата ми на В 5,5 и попаднах на таз тема. Та се убедих че след 5,5 нагоре Пасатите са още по зле направени. Един приятел кара В6 и каза че му протекъл антифриз в краката. Тия го излъгали че помпата на охладителната система била заминала и му го оправили............. Вътре таблото е доста пласмасово..........

Колегата над мене като го чета и ми прилоша направо ......... Има ли нещо здраво в тия Кошници изобщо.......колкото и грубо да звучи. :bowdown :eek
Аз ако взема чисто нов Пасат и ми създаде такива проблеми направо им го връщам и си вземам парите ако е в гаранция. Те да си го карат !

Аз се ядосвам че съм сменил това онова по моят Пасат........


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот ulipet » Пон 26 дек 2016 8:55


и аз го имах лекото виене при маневра с въртене на волана, и знаете ли след като сложих зимните 205/55/16 сега се замислям май вече не се чува
летните гуми са 215/50/17 явно проблема е от по тежките гуми но не е "болка за умирачка" :beer
весело посрещане на празниците


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот beboyan » Чет 30 мар 2017 19:49


Това виене го имах още от 6000 км на следващия пасат б7. Най-силно се чува при изкачване на рампата на Сердика мол в София, с летни или по-тесните зимни гуми при мен е еднакво. За съжаление на 66 000 км сега виенето е засилено, но и лагерите на предните главини бучат - имам чувството че са на кола на 300 000км. Чудя се какво се случва на таксиджийските кадита. Дали случайно частите от Кади и Пасат са съвместими особено по ходовата част?


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот kossis » Пет 31 мар 2017 9:33


При мене причината за виенето се оказа доста прозаична. Амортесьор Роклата беше Фленор- боклук. Изкара 30 хиляди и беше със замазани канали понеже е от ПВЦ, а лагера и също разбит. Ремъка -Дайко с изядени писти. Смених и двете и сега няма виене. А преди това смених виското и реле регулатора на алтернатора.

Сложих Ина за оптегач, но и тя е....... доста мека сплав на 19 катата с която се сваля амортесьорчето. Нарани се от Звездо-Звездото лостовият ключ- шестостена и. Ремък Континентал с полиамид. Мисля че е добър поне той.

Поне се научих как да свалям виското сам чак до този оптегач. За ремъците отидох до сервиза, защото става отдолу и се сваля и ремъка на климатика.
Та само ангренажният ремък не може да се смени без сваляне на цялата предница. Всичко друго може ! Това за Пасат 5,5.

Най смешното беше че моят майстор които е добър искаше да отвиеме пак виското за да го дръпнеме напред, понеже процепа който се образува между виското и оптегач ролката е много малък и го беше страх да не скъсаме ремъка при поставянето му. Така и не можа да го отвие с моят правен ключ и с неговият който не влизаше-Пергел. Слага и гаечен но 46 мм, но той изпускаше както си и мислех.
Казах му че махам турбо пътя за да го отвия и слагам пергела по начин че да не излиза от отворите. Накрая сложихме ремъка без да развиваме нищо- мина през процепа просто.


Потребителски аватар
Vezuvi
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 18 май 2018 11:37
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател:

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот Vezuvi » Съб 02 юни 2018 2:14


Здравейте, на скоро си купих пасат б7 ( доволен съм от колата) и аз имам същият проблем именно при завой се чува странен шум особено когато колата потегля в ляво или дясно няма значение . Та малко ме притеснява тъй като ще се прибирам с него до България скоро с него и искам така да се каже да е готов за път. Моля ако някой има идея или му се е случвало да сподели едно мнение. Благодаря


Потребителски аватар
roly
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот roly » Съб 02 юни 2018 8:12


vladko33 написа:Имаш за смяна лагер на предната главина

При колегата шума се чува и наляво и на дясно.
Едва ли и двата лагера за заминали едновременно на 50 хил. км.

При пълен завой, външното колело изминава повече път от вътрешното,
която разлика във оборотите се компенсира от диференциала и там точно е проблема.


Потребителски аватар
Vezuvi
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 18 май 2018 11:37
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател:

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот Vezuvi » Съб 02 юни 2018 13:04


Значи проблем с диференциала . Как може да се оправи това ? И колко сериозно може да бъде?Имам и година и половина гаранция.Ходих на сервиз механика провери по следният начин качи се кара колата и каза нищо и няма. Английска му работа.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот alpinab » Вто 12 юни 2018 9:18


Много вероятно е да нямаш проблеми.

Мойта също е така, карам си и си свиркам. В официален сервиз ме посъветваха да не пипам нищо по колата. Това било стандартен шум за тази скоростна кутия на 2.0 / 140 комън рейл. На мой познат по същия начин шуми, и той си кара колата и не се филмира.

Някой ден ще и сменя маслото на скоростите. Принципно не се сменя а инспектира (по данни на официалния сервиз). Тук колегите пишат, че след смяна шума или намалява или изчезва. Догаждам, че е временно докато маслото е прясно.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 12 юни 2018 19:31


alpinab написа:Принципно не се сменя а инспектира (по данни на официалния сервиз).

Официалния сервиз го е написал сигурно някъде със ситни букви, че се инспектира първите 100 хил км примерно, после се сменява. А може и да не са го написали, та тия с вечните масла в кутиите да ходят да сменяват скоростни кутии.
Примери мога да давам много, но не са тука


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот alpinab » Вто 12 юни 2018 20:42


Има колеги с коли на малко километри и чуват този шум. Съмнително да е от износено или несменено масло. Пак ще цитирам т.к.н. официален сервиз, “хлабините в дифа са специфични за тази скоростна кутия”
И все пак една превантивна смяна на масло няма да навреди. Поне ако е направена с подходящото масло и от съвестен и образован механик.


mitko_yanchev
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 01 яну 2014 21:05
Автомобил: VW JETTA TDI
Двигател: CFF 2011
Местоположение: London

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот mitko_yanchev » Чет 16 апр 2020 10:21


Здравейте колеги, за сега се преборих с този шум при потегляне с навит волан КАТО смених маслото на кутията.Да видим до кога :)


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat B7 - шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот beboyan » Чет 18 фев 2021 9:40


Ето за ръчни скорости, човекът в гаража си я отремонтира https://youtu.be/9-hwC95USHw



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта