странно "свирене" от разпределителния вал

Техническа и сервизна информация за Passat
teo_777
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

странно "свирене" от разпределителния вал

Мнениеот teo_777 » Сря 21 мар 2007 17:37


Здравейте колеги! Бих искал съвет от вас за моя Пасатор.Проблема е в следното --- при студен двигател и подаване на газ / около 2000оборота / се чува едно гадно виене горе в капака на главата / при хидравличните повдичащи и разпределителниа вал/ след отпускане педала на газта "свиренето" изчезва, до следващото натискане на газта.Когато колата загрее това гадно свистене почти напълно изчезва --- не са повдигачите - сменяни са.Според мен звука идва от вала -- възможно ли е шийките му или леглата на главата да са вече надрани!От къде може да е това свистене МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ!!!Маслото е VALVOLINE 15w 40 и е на 5000км. Това свистене е от няколко месеца --- мислех че е от водна помпа, хидравлика, динамо -- но уви не. Колата е PASSAT 1.8 mi 90 коня. 92г.




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Сря 21 мар 2007 18:05


:welcome_to_group

Тези свиренета и виенета са малко трудни за локализиране но мисля че надали ще е от разпределителния вал. Да не е от ролката на андренажния ремък щом всичко друго си сигурен че си изключил. Кога е сменяна за последно.


teo_777
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот teo_777 » Чет 22 мар 2007 9:57


Колата я имам от около година.Купих я с това "свирене" но в началото беше по слабо, смених вс. консумативи масла, ремъци, филтри но .... без натягащата ролка на андренажния ремък / наистина -- грешка от моя страна sorry / , ролката ми се стори здрава нямаше луфтове или нещо такова. Как да проверя дали наистина проблема идва от тази ролка???


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dpop » Чет 22 мар 2007 10:17


teodor6769 написа::welcome_to_group

.... ролката на андренажния ремък . Кога е сменяна за последно :?: .

:да:
Можеш да я провериш, като махнеш пласт. капак и пръснеш спрей за лагери отстрани(плътно по ръба, за да може да проникне), или ако нямаш такъв я полееш с вода(няма страшно, ще изсъхне след като поработи, а и времето е топло). След това запали мотора и слушай.
Ако не си сигурен след тази проверка, се свържи с radotom от форума, той ще ти помогне за това музикално явление в автомобила ти.
teo_777, видях какво си писал, но все пак да те попитам, сменял ли си ремъка на хидравликата и на алтернатора? Когато са поостарели те се втвърдяват и започват да издават звуци, дори да изглеждат външно здрави.
Аз имам вече четвърта смяна със маслото, което си посочил и съм доволен.
Успех.


Потребителски аватар
Vargal
Мнения: 94
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Vargal » Пет 23 мар 2007 9:37


Според мен -ангренажната ролка.Сменя се с задължително с ангр.ремък,нищо че на вид е добре.Може и да е долна ролка, на алтернаторният ремък.Просвирва на студен двигател и на втвърдени/стари/ремъци.Хвърли и малко водица и ще разбереш веднага дали е тя..Успех.


ivo123
Мнения: 1008
Регистриран на: Вто 21 мар 2006 7:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот ivo123 » Пет 23 мар 2007 10:48


струва около 20-на лева.
Смени я - вероятно е от нея, поне при мене беше така.
Също може да вие и от повечко натегнат ремък.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пет 23 мар 2007 13:09


teo_777 написа:Колата я имам от около година.Купих я с това "свирене" но в началото беше по слабо, смених вс. консумативи масла, ремъци, филтри но .... без натягащата ролка на анГренажния ремък / наистина -- грешка от моя страна sorry / , ролката ми се стори здрава нямаше луфтове или нещо такова. Как да проверя дали наистина проблема идва от тази ролка???

Имаш ли на идея колко може да ти струва съмнението, дали да смениш ролката? :twisted:


Потребителски аватар
Vargal
Мнения: 94
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Vargal » Пет 23 мар 2007 15:10


К 22,...никои с точност не може та ти каже разбира се,освен ако се вижда с просто око.На Опел Астра разглобихме такава ролка която наистина свиреше.Нямаше грам грес вътре,така явно си карал предния и я продал.Почистихме я ,сложихме грес и така си кара аверът.Дори и спря да свири.На VW са капсаловани,и се сменят.Анулираш долната ролка като я полееш с вода,и ако продължи свиренето значи е ангренажната,то други няма.


teo_777
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот teo_777 » Пет 23 мар 2007 17:08


Още утре ще проверя ролките!Благодаря ви много! Ще пиша за резултата.


Потребителски аватар
intatto
Мнения: 115
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 21:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот intatto » Пет 23 мар 2007 19:45


почни да отстранчваш ремъците един по един и ще разбереш от кой ако стигнеш до ангренажния виж някоя шайба да не упира на предпазния капак.там вече ако не си наясно не пипай.за мен или ти е пренатегнат ремъка или ролката се е прецакала


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dpop » Съб 24 мар 2007 10:51


intatto написа:почни да отстранчваш ремъците един по един и ще разбереш от кой ако стигнеш до ангренажния виж някоя шайба да не упира на предпазния капак.там вече ако не си наясно не пипай.за мен или ти е пренатегнат ремъка или ролката се е прецакала


Няма нужда на този етап да се махат никакви ремъци. Брей голям мерак за ремонтна дейност. Сори за офф-а.
На алтернатора ремъка се саморегулира от пружина. Ангренажният ремък може да го провериш, като натиснеш(по средата м/у ролките) с палец и трябва да потъне ок 6-7 мм. Най-долу към земята е ремъка на хидравликата, ако е отпуснат тя ще те свири, основно в крайно навито положение на волана и когато се качваш на бордюр или друго препятствие.
:)


Потребителски аватар
slavcata
Мнения: 216
Регистриран на: Пон 23 окт 2006 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Мнениеот slavcata » Съб 24 мар 2007 22:44


колега виж да не ти е пренатегнат ремака


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пон 26 мар 2007 7:51


Vargal написа:К 22,...никои с точност не може та ти каже разбира се,освен ако се вижда с просто око.На Опел Астра разглобихме такава ролка която наистина свиреше.Нямаше грам грес вътре,така явно си карал предния и я продал.Почистихме я ,сложихме грес и така си кара аверът.Дори и спря да свири.На VW са капсаловани,и се сменят..

Никой не може да каже за това се сменя профилактично с ремъка.На Вектрата водната помпа играя ролята на обтегач, много майстори не знаят и много често оста и се къса!!!Но при нея клапаните са обезопасени, ама при ФВ- :evil: ....


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Пон 26 мар 2007 15:58


[quote="Vargal"Сменя се с задължително с ангр.ремък,нищо че на вид е добре.[/quote]
:!: Абсолютно задължително!
Сменя се комплект!


teo_777
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот teo_777 » Пон 26 мар 2007 16:18


Здравейте колеги!!! Та значи за мойто "проблемче" --- от ангренажната ролка е --- пръснах я странично със спрей и от свиренето няма и следа, до ден - два ще си купя нова ролка и --- веднага смяна!Благодаря на всички!!!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 54 госта