пасат б3 проблем с паленето блокирва двигателя

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: пасат б3 проблем с паленето блокирава двигателя

Мнениеот radotom » Съб 08 фев 2014 0:22


djfunnyman написа:
и на мен ми се струва че центровката не е добре като смених датчика на хол (делкото) забелязах че от време на време зор пали с това блокирване сякаш подава искрата по рано и блокирва двигателя след месец някъде като стана по студено всяка сутрин го правеше повече блокажи после реших да потърся на друг майстор да направи центровката а преди това въртях делкото и пробвах дали има подобрения стигнах до едно положение когато колата палише от четвърт оборот но нямаше никаква мощност след това пак въртях напред назад докато направих колата да върви и то доста добре вървеше но зор палише все повече се получаваше това блокирване

Иии, па ако сложиш и някой препинателен знак - щеше да си идеален! :icon_lol
Там е работата, че правилно си се ориентирал, ама си го връткал това делко като вентилатор, баси! :no
Много малко ъглово завъртане оказва огромно влияние.
Да го кажем така: 1мм завъртане отговаря на около 6* промяна на центровката.
Сега вземи един тънкописец и прецизно маркирай точното положение на делкото спрямо блока.
Ама наистина точно!
След това завърти делкото на около 0.5мм обратно на часовниковата стрелка.
Ще усетиш, че много по-лесно ще пали.
Но!
Пак ще е голямо предварението. При рязко натоварване на мотора, особено при не-много читав бензин ще продължиш да чустваш 'тракането на аванса' т.е. детонации.
Едно, че е опасно, друго, че разхода се вдига, а и ти забива муцуна на старт, нали?
Бягай в някой сервиз със стробоскоп, със загряла кола и накара майстора да нагласи аванса на около 9-10* но с разкачен температурен датчик!!!
От опит това е най-подходящата настройка на запалването.
За детонационния датчик потърси - писано е. Ако не - утре ще пиша,




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: пасат б3 проблем с паленето блокирава двигателя

Мнениеот radotom » Съб 08 фев 2014 18:47




Потребителски аватар
djfunnyman
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 16 мар 2010 23:30
Автомобил: passat 1.8i 79kw
Двигател: PF 1988
Местоположение: Варна

Re: пасат б3 проблем с паленето блокирва двигателя

Мнениеот djfunnyman » Пет 21 фев 2014 23:23


Завъртях малко делкото по часовниковата стрелка и сега пали по лесно,но и температурата сутрин е по-висока.По някои път се случва пак да блокира двигателя при първо запалване,на второ завъртане пали някои път и от първия път пали даже от четвърт оборот когато си поиска тогава не пали дали сутрин или след обяд,но за сега е по-добре от преди като,че ли сега по-добре върви колата.Просто сега нямам време да закарам колата да направят една центровка.

Закарах колата на майстор и му казах да я направим центровката както е написано по книгата,със откачен температурен датчик (син) на 2200-2300 оборота на 6-7*. Но първо му казах да провери на колко градуса съм врътнал делкото, оказа се че съм го сложил на 17*. Сега е центрована по книгата на 6-7* и пали от първия път за сега,малко да захлади времето да видя дали ще пали от раз или ще се получи пак блокаж на двигателя.Струва ми се че с една идея малко по бавно набира скорост но ако я направя максимално да върви едва ли ще пали от първия път. Благодаря ви колеги че писахте и помогнахте :beer


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: пасат б3 проблем с паленето блокирва двигателя

Мнениеот radotom » Съб 22 фев 2014 0:22


Хммм... мислех, че съм го написал, но явно само съм си мислел... :icon_lol
На нашите кочинки специално най-добре им се отразяват предварения от порядъка на 9-11* преди ГМТ.
Ако си на газ - може и още мънчко.
Е те сега вече маркирай много прецизно текущата настройка и врътни делкото 0.5мм по часовниковата стрелка.
Не се притеснявай, пак ще пали леко, но ще върви значително по-добре. Поне в ниските и средни обороти.


Потребителски аватар
djfunnyman
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 16 мар 2010 23:30
Автомобил: passat 1.8i 79kw
Двигател: PF 1988
Местоположение: Варна

Re: пасат б3 проблем с паленето блокирва двигателя

Мнениеот djfunnyman » Чет 21 авг 2014 18:02


делко bosch 0237520010(037905205) и делко bosch 0237520036(050905205AH)каква е разликата между двете


Потребителски аватар
djfunnyman
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 16 мар 2010 23:30
Автомобил: passat 1.8i 79kw
Двигател: PF 1988
Местоположение: Варна

Re: пасат б3 проблем с паленето блокирва двигателя

Мнениеот djfunnyman » Пет 29 авг 2014 21:25


Най накрая се оправи колата сложих оригиналното делко с сменен датчик на хол и вече го няма това блокирване.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: matence и 37 госта