Б5 Грешни показания на външна температура - решено

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Б5 Грешни показания на външна температура - решено

Мнениеот yarek » Сря 19 фев 2014 23:54


От известно време збелязвам че колата дава грешни градуси на външна температура. Примерно на вън е + 10, пък показва + 3 или при минусови температури показва прекалено студено. Изписва грешно както на таблото така и на климатроника. Предполагам замина някой термо дачик, къде да го търся незнам. Къде се крие проблема според вас?

Последна промяна от yarek на Пет 07 мар 2014 19:28, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот drago_tr » Чет 20 фев 2014 0:06


Датчика за външна температура, се намира пред водния радиатор отпред. През средната долна решетка в дясната и страна, като залегнеш може да го видиш. До казанчето с хидравличната течност има един черен капак...като се махне там има букси. Една от тях е за този датчик...но коя не помня. Проследи я от датчика до там кой кабел е. Разкачи и напръскай буксата с контактен спрей...може и да се оправи. :th_up


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот yarek » Сря 26 фев 2014 19:50


Напръсках въпросните букси, напръсках и датчика. Обаче ефекта нулев :banghead


toto_PZ
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 01 фев 2012 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот toto_PZ » Сря 26 фев 2014 20:17


Провери да не се е протрил кабела някъде. При мен беше станало така и даваше разлика в температурата.


Volkswangel
Мнения: 610
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот Volkswangel » Пон 03 мар 2014 15:25


На моя Пасат дава нереални температури, само ако карам в града на къси разстояния. На дълго каране няма проблем, отчита си температурата такава, каквато е.Не знам дали е нормално или не, колегите с В5 ще споделят вероятно.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот zfa159 » Пон 03 мар 2014 15:30


При Б5 таблото чете датчика на бронята и климатроника се съобразява основно с него (иначе той си има още 2 :) ). В случая явно самия датчик не работи коректно.Датчика е заедно с кабела му и отива на въпросната букса при казанчето за хидравликата. Щом не е контактен проблем, най-добре вземи един нов датчик и си реши проблема, защото лятото ако този датчик се излигави и ти покаже -3 примерно, при +40 -> климатика спира и вътре се сваряваш :mhihi
:beer


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот yarek » Вто 04 мар 2014 18:49


Днес в сервиза ми казаха че не е от датчика, губи се някъде по пътя от датчика до климатроника и таблото. Правиха следното. Закачат колата на компа, пръскат датчик със замразяващ спрей и на компа показва че датчика отчита падаща температува, обаче на таблото все дава някви не реални стойности. При +7 градуса показва 0 :banghead
Въпроса е следния дали има някакъв модул по пътя от датчика до климатроника и таблото? Ако има какъв му е номера. Или някви други препоръки?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот zfa159 » Вто 04 мар 2014 20:10


Според схемата датчика е вързан и към двете директно т.е. няма нищо друго по пътя на кабела :)
:beer


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот yarek » Сря 05 мар 2014 16:26


Днес пробвах 3 датчика, от същите пасати, няма промяна. Дори като извадя датчика не се променя грешната температура. Днес при 12 градуса показваше 4 :screwy
Освен ако при слагане всяко слагане на датчик трябва да активирам нещо във ваг ком ?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот zfa159 » Сря 05 мар 2014 16:50


Не,няма какво да активираш. Може да гледаш реалното показание през ваг-а в климатроника. Иначе имаш проблем с окабеляването от датчика до вътре или по някоя букса (все някъде трябва да има букса за него по инсталацията. Ако е като на А4, тези неща са вързани към един кабален сноп,който минава от вътрешната страна на левия калник и вече влиза в купето и има една торба с буски вътре.


Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот Rosenirs » Сря 05 мар 2014 16:53


Температурата не се ли изчислява от два датчика? Единия е този на бронята другия е под въздушния филтър.Аз съм следил стойностите и на двата понеже при мен отчита температурата, но с доста голямо закъснение.Трябва да запаля понякога и да карам 10-15 мин. докато се покаже реалната температура,но според колегата zfa159 може да се дължи на управлението и аз се примерих за сега. Проверете датчика който е под въздушния филтър и който се сменя доста трудно.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот zfa159 » Сря 05 мар 2014 16:58


Таблото с уредите чете само този на бронята. Климатроника чете и двата - този на бронята и този под филтъра и по тях си смята температурата. Ако този под филтъра е скапан, ще има сериозна разлика в показането между таблото и контролера на климатроника и таблото ще мери вярно, а климатроника - грешно. Ако лъже този на бронята - и двете ще показват грешно (както е в този случай, понеже основния за климатроника е този на бронята).


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот yarek » Сря 05 мар 2014 20:20


Закахме днес колата на ваг ком. Показва грешна температура и там, всичко сочи на прецакан сензор. Утре ще поръчам нов, дано да се оправи.


Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот Rosenirs » Сря 05 мар 2014 21:24


Значи при мен има вероятност този на бронята да ми прави проблем след като показанията са ми еднакви на таблото и климатроника.Не съм забелязал само дали при мен температурата тръгва от там където е била загасена колата, но много често се случва да е по ниска от външната и след 10-15 мин горе долу започва бързо да се покачва до реалната. Извинявам се, че ползвам темата на колегата, но мислех, че датчика под филтъра също играе роля на показанията. :smile


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Б5 Грешни показания на външна температура

Мнениеот zfa159 » Сря 05 мар 2014 21:45


Той играе роля ама на климатроника :) Таблото чете само този пред бронята.Ако проблема е общ и на таблото и на климатроника - външен датчик или кабелите до него.Ако таблото мери ок,а климатроника не - или проблем с контролера на климатроника (при Б5 се случва) или проблем с датчика при филтъра :)
Ето я ел. схемата на Б5 за този датчик и връзката към климатроника и таблото :
Изображение



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bigold, bobi_robi и 69 госта