Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот passat123 » Сря 09 апр 2014 7:26


dobrin написа:С Ваг Ком може да се светнат или дълги, или къси, има си го в настройките. Само трябва да се знае къде да се пипа. На моя предния Пасат Б6, и сега на Голфа МК5 ми ги направи Ваското1. Он е Бог на Ваг Кома ...


Точно търсих това но ми казаха ,че можело само на късите и да се регулира процента !
на дългите не е позволявало ! Ако наистина може споделете готов съм да махна модула !




Потребителски аватар
petrov.yordan
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 14 авг 2013 13:28
Автомобил: Passat b6 variant [3c5]
Двигател: BVY 2006

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот petrov.yordan » Сря 09 апр 2014 21:53


http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf/Jetta/Bora_%281K/5M%29_Tweaks
Тук е описано как да се димират дневните светлини, и как да се пускат фаровете за мъгла за DRL. Но както е записано е само за халогени. Ксенон - нестава да се димира.


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот passat123 » Сря 09 апр 2014 21:59


На мене ми казаха ,че имало опция с "вак" да се пусне на процент на късите !
Но не и на дългите ходих къде ли не . Само едно момче ми каза ,че можело да има опция
и щяло да провери но така и не успях да се видя със него да попитам имали тая възможност
да се пуснат дългите на процент като при аудита та .


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот dobrin » Пет 11 апр 2014 22:34


До колкото съм запознат, има два стандарта - щатски и норвежки или нещо подобно. Прави се адаптация на кодирането и се получава. Не знам при кой от двата варианта даваше да е на дългите. Затова казах Ваското1 - той знае ...


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот maimo » Съб 12 апр 2014 7:40


колеги защо не си направите да светят само халогените, аз така съм направил на моя б6 и няма проблеми има го като опция чрез ваг-ком :smile светят само те без габарити или каквото и друго да е.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот dobrin » Нед 13 апр 2014 23:04


Защото не си попаднал на заядливи господа полицаи. Реално в закона пише дневни или къси светлини, а халогените не са такива, макар при Пасат Б7 да са така заложени заводски.


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот maimo » Пон 14 апр 2014 12:52


искарал съм снимка от ваг-ком и превод :smile щом го има написано като функция колата,защо да не я ползвам,Ако ли не по съдебен ред предполагам ще падне в съда :confused


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот dobrin » Пон 14 апр 2014 15:48


Дори да е така, струва ли си разправията?


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот plamikcho » Пон 14 апр 2014 17:16


От подобна позиция - ДРЛ на дългите на 30 % мога да кажа: по-добре разправия, отколкото да си рискувам безопасността. От спазването на закона олекнах с над 500 лв за фарове и трябваше да карам няколко пъти все едно нямам фарове и да рискувам да скоча в някоя дупка.
За нас, които нямаме отделни фабрични ДРЛ, единствения избор, който пази от заяждане, е на къси светлини. Това за мен не е опция, защото при 90 % каране през деня не искам като ми се наложи да карам вечер, да нямам хубави светлини, защото са се прецакали от каране през деня. Каквото и да монтирам, винаги може да се заядат, защото не е фабрично. Дори и сертификат да има (който е просто един лист и при проверка на пътя се съмнявам да има кой знае каква стойност), пак може да се заядат и да трябва да се обжалва и т.н. Най-близкото до закона е къси с намалена светлина (да кажем, че няма как да я премерят). Но, ако редуцирам късите така, че да има смисъл от това, да кажем на 50-60% - все едно нямам дневни, защото светят слабо и си е едно нищо. В момента със Смарт ДРЛ и тази настройка на 30 % резултата е повече от добър - светлините се виждат много хубаво отдалече, без да заслепяват. Крушките работят на много ниска мощност, пускат се плавно и стават вечни на практика. :beer Освен това има нови коли, на които дневните са подобни на редуцирани дълги.


Потребителски аватар
petrov.yordan
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 14 авг 2013 13:28
Автомобил: Passat b6 variant [3c5]
Двигател: BVY 2006

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот petrov.yordan » Пон 14 апр 2014 19:50


plamikcho, ти си с халогенни фарове! Какъв е смисълът от DRL модул, след като можеш да си ги димираш с VAG? Не си ли видял линка, който пуснах малко по-горе? Според написаното там, може да се димират и фаровете за мъгла, когато се използват за DRL.
Daytime Running Lights Dimming If DRLs are Halogen bulbs (not Xenon) the dimming resolution may be adjusted.
Select the Byte with "Daytime Running Lights Dimming" "Decimal Value (Resolution: 1%)" and alter the value.
Additional Light Dimming bits are available for other lighting circuits.

Front and /or Rear Fog Light dimming behavior with High Beams or Trailer
Depending on equipment level, additional coding bits may be available.
Front Fog Lights deactivated with High Beam
Rear Fog Light Deactivation with Trailer active


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот plamikcho » Пон 14 апр 2014 20:39


Пробвах със софтуера, преди да сложа СмартДРЛ-а. На моята кола не става, или поне не става по нормалния начин. Повечето от тези настройки не работят или липсват. Иначе ставаше: късите като ДРЛ на 100 %, но тръгваха преди да е запален мотора, ако не е пусната ръчната; фарове за мъгла като ДРЛ, пак на 100 %. Дългите не ставаха, както и димиране с 1% не успях да направя. Модификацията на колата ми е Trendline - липсват доста опции, включително и софтуерни такива. Дори и да може с някакви трикове да се направи димиране на дълги или за мъгла - трябва да ходя при майстор, което за мен означава време и най-вероятно същите пари, които дадох за ДРЛ модула. А модула си го монтирах сам, има повече функции и са лесно достъпни без софтуери и т.н. :beer


Потребителски аватар
petar.venelinov
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 21 яну 2016 19:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот petar.venelinov » Сря 29 мар 2017 15:58


maimo написа:искарал съм снимка от ваг-ком и превод :smile щом го има написано като функция колата,защо да не я ползвам,Ако ли не по съдебен ред предполагам ще падне в съда :confused

Здравй, колега виждам, че темата е стара :) При така настроени дневни светлини (а при мен светят и габарити) правили лиса ти проблем полицаии?


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Passat B6 къде се продават дрл + мигач уникално за Б6

Мнениеот maimo » Пон 10 апр 2017 14:23


при мен светят само халогените за сега не са ми правили проблеми



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта