Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Техническа и сервизна информация за Passat
penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот penko_pulev » Сря 19 мар 2014 19:08


Верно стана мазало. На снимките са задни комплекти. За втулките са на предни но не видях такива комплекти в магазина. Утре пак ще ходя специално за това да проверим.




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот zfa159 » Сря 19 мар 2014 20:55


Не във всеки магазин продават водачите обаче...
:beer


Потребителски аватар
golfgt4
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 11:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: RUSE

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот golfgt4 » Чет 20 мар 2014 12:42


открих магазин в Русе където ги продават, хромникелови не са много ефтини, но са качествени 18 лв . за единия апарат.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот penko_pulev » Съб 22 мар 2014 9:09


Както си и мислех, маншоните на водачите не стават. Нито от Топран нито от Аутофрен коплектите. По-къси са и от едната страна са по-широки и не вършат никаква работа. Това за коплектите снимани по-горе в темата. И двата са за заден апарат. Друго което забелязах е износване на водачите, което е минимално. По-голямо износване има в металните втулки на супорта и то само в едната от двете. В Пловдив намерих сервиз и магазин САМО и единствено за спирачни системи. По късно ще снимам визитката. Там си говорех с човека и той какво каза. Греста за спирачни апарити е 3 вида и се ползват всички. Синя голяма туба е само и единствено за буталото когато го прибираш. В зависимост дали водачите котнактуват в метални или гумени втулки има още два вида грес. В магазина има абсолютно всичко за всички видове спирачни системи
Поздрави и снимка и адрес после.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот dancing_niki » Съб 22 мар 2014 12:52


Тези водачи за предните апарати, на които им казвате втулки мисля, че се предлагат от Манимпекс на фирма АТЕ. Влез в каталога на АТЕ и за твоя модел ще ти излезнат и те като резервна част после звъниш в Манимпекс за този номер и ти дават цена. Другия варянт мисля, че в Аутостар също можеше да се намерят части на АТЕ. Аз лично за предните апарати си взех ремонтен комплект от Еврото от който ползвах само гумените защитни втулки около водачите и тапичките им, за да не се цапат водачите. Маншона на буталото беше здрав, а и то самото не течеше, затова не съм и го отварял, но и на всеки 2 години сменям течността. Въпросните водачи намазах с високотемпературна грес за лагери, става и с медна смазка според мен. Ако въпросните 5 вида греси на АТЕ са на добра цена вземи някаква с висока температура и не го мисли. Аз лично за спирачки вече ползвам само АТЕ.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот penko_pulev » Съб 22 мар 2014 18:38


Медна грес НИКОГА на водачите. Греста трябва да е без съдържание да каквито и да било частици, било то медни, алуминиеви, графитни или каквито се сетиш. Който твърди за медна грес на водачи мога да споря с него надълго и широко. И последно пак повтарям че пиша за задни апарати. Предните другата седмица ако има време. Там знам какво да правя и къде да намеря части уж
Поздрави
ПП Това е сервиза и магазина за който говорех по-горе
http://www.iv-di.com/index.php
Прикачени файлове
DSC_9614 (Small).jpg
DSC_9613 (Small).jpg
DSC_9619 (Small).jpg


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот penko_pulev » Чет 10 апр 2014 16:01


Ето ги прословутите водачи за които обещах да пиша. За жалост в комплектите на Аутофрен няма металната втулка. С малко закъснение но сега ми остана време да се занимавам с таралясника. Та в горния пост са ремонтни комплекти за предни спирачни апарати за пасат б5. Взех и някакви дискове Брембо... Вижда се, че имат антикорозионно покритие. Накладките (RoadHouse) ми ги препоръча човека в магазина, който го познават много добре тук и по други форуми, а именно ACE_Castrol (Влади) Не знам що за марка са ....Дисковете са 288 мм.
Водачите с маншоните им са по 7 лева комплекта. Всичко е купено днес с любезното съдействие на Влади за което много му благодаря.
Живот и здраве ако през уикенда ги сменям и не съм много омазан ще опитам да направя тематични снимки.
Поздрави

ПП на накладките има една стрелка която не знам за какво е. На предните 2 смени нямаше стрелки по другите комплекти. Може би посоката на движение на колелото.... ако някой знае може да пише :)
Прикачени файлове
DSC_9620 (Small).jpg
DSC_9621 (Small).jpg
DSC_9628 (Small).jpg
DSC_9630 (Small).jpg


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот penko_pulev » Чет 10 апр 2014 22:29


На предната страница колегата zfa159 е показал две схеми с различните предни спирачни апарати. Аз понеже малко не мога да се ориентирам с тях качвам две схеми, които са цветни и по мое мнение по-разбираеми (поне за мен де). :mhihi В горния ляв ъгъл пише за какви апарати при Б5 са.
Прикачени файлове
Ate teves front (Medium).png
Lucas (Medium).png


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот dancing_niki » Пет 11 апр 2014 11:01


Стрелката ти показва посоката на въртене на гумата при движение на автомобила напред.


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот penko_pulev » Вто 15 апр 2014 16:50


Здравейте отново колеги. Ето темата в която се опитах да опиша направеното по рециклиране напредните апарати. http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=416464
Молбата ми е ако някой знае от къде мога да купя пружини за спирачните апарати да пише. Намираме само оригинални в Порше на безумната цена от 15 лева за бройка. АТЕ и Хела също правят но нямат внос и няма по магазините.
Поздрави и благодаря


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот dancing_niki » Сря 16 апр 2014 10:47


Ако ги нямат в Манимпекс на АТЕ по-добре си купи оригинални.


Vesata
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 27 ное 2012 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот Vesata » Сря 30 апр 2014 17:15


zfa159 написа:
Другия вариант са 282 или 288 дискове, там системата е ATE. При нея водача представлява метална втулка, която е навита в супорта и на апарата има гумена втулка, която се движи по металната и така се движи апарата напред-назад. Там се продава ремонтен к-т с гумена и метална втулка и всичко може да се направи като ново, без да сменяш апарат или супорт. Между другото наскоро установих, че много лесно се минава от 282 на 288 при тези спирачки - сменя се само супорта и нови дискове с накладки...всичко става 1:1 и апарата си е същия. Оказа се даже, че 282 диска е доста по-скъп от 288 :) .Преди да сменяш водачи и т.н.,пак трябва да си убеден,че гумата е здрава и се движи добре по водачите,защото иначе пак ще заклинва.Пружината с номер 4 на картинката също е от много голямо значение за правилната работа на апарата и за това накладката да ляга правилно по диска - ако я няма или е много мека - ефекта пак е кривене на апарата. Ето как изглежда :
ATE.JPG

:beer


Здравейте за смяна съм на предни дискове и накладки на пасат Б5 1.8турбо сложени са ми 282мм дискове искам да премина към 288 незнам на кое казвате "супорт" обаче като го казах в магазин за авточасти ми забодоха някаква сума около 300 заедно с водачите. Та въпроса е кое по точно е супорт-а (съпорт-а ) и каде мога да ги намеря на нормални цени. Ако е втора употреба как да позная или от коя кола да търся за да съм сигурен че ще станат на 288 мм дискове ако може и снимка или картинка на това което трябва да взема цена няма да имате. Бях решил да не се вкарвам в излишни филми за 7мм повече обаче немога да си намеря дисковете ( openparts надупчени)на този размер... Благодаря Ви предварително !!!


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот dancing_niki » Чет 01 май 2014 10:41


Супорт е това, което държи апарата
Изображение
Всичко по спирачките е скъпо оригинално, затова търси по моргите. В повечето случаи ги знаят кой супорт от какъв диск е.


Vesata
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 27 ное 2012 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот Vesata » Чет 01 май 2014 14:38


много ти благодаря ще по-обиколя моргите ;)


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Пасат В5 Ремонт на спирачни апарати

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 04 май 2014 15:28


Vesata написа:много ти благодаря ще по-обиколя моргите ;)

Много малко моргаджии ще ти продадат отделно супортите - вървят комплект с апаратите по принцип. Изпитвал съм го върху гърба си! :rolleyes

На Пенко Пулев искам да му кажа, че да ми хвали накладки Roadhouse и вентилирани дискове Brembo е меко казано несериозно, но това си е личен негов проблем. :no



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ivo764, toptodor и 183 госта