Passat 6 -Ръчна спирачка

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот plamikcho » Нед 04 яну 2015 18:37


Дали е нормално не знам, но и при мен е така - след няколко часа престой педала е твърд и докато не запали колата, спирачки никакви няма :twisted




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот zfa159 » Нед 04 яну 2015 23:31


Колко е мек педала, зависи от сервоусилвателя на спирачното усилие, който пък работи с вакуум. Когато има вакуум, педала е ок. Когато няма вакуум, педала е твърд. Принципно сервото никога не е 100% херметично и с времето изпуска вакуума. Новия вакуум се генерира от двигателя и съответно, когато той не работи, вакуум няма. При престой на колата, вакуума постепенно намалява и педала става твърд. Колко точно бързо намалява, зависи от състоянието на сервото, клапана му и т.н. Общо взето ако изгасиш колата и натиснеш педала 3-4 пъти веднага след това, педала отново ще е точно толкова твърд, колкото и след 4 часа престой на колата :) .
:beer


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот marianchev » Пон 05 яну 2015 8:11


Така де, вакуума заминава ама що не остават никакви спирачки е странно. Макар и със сила би трябвало да може да застопориш автомобила под наклон.
И още нещо - при загасен двигател и когато не е на контакт, при натискане на спирачките не светват стоповете отзад. Дали е само при мен :rolleyes


skromnia1970
Мнения: 297
Регистриран на: Пон 16 май 2011 18:55
Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот skromnia1970 » Пон 05 яну 2015 11:36


Темата беше за ръчната спирачка.Сякаш леко се отклонихме от нея и я разводнихме със спирачките като цяло.
От както писах дали да я активирам/ръчната/ при - температури,не ми дава мира,дали и в Германия не я включват като е студено.Примерно северна Германия.Там климатът е подобен на нашия.
:gruebel


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот zfa159 » Пон 05 яну 2015 11:41


Това за стоповете не знам, не съм гледал :) Ще идва един Б6 в сервиза утре, мога да проверя при него как е това положение :)
По въпроса със сервото - новите коли са с много големи серво-та, за да е лек педала и да спират добре и съответно сервото усилва много спирачното усилие. Когато няма вакуум, педала е по-твърд от на по-старите коли и съответно трябва да натискаш наистина здраво, за да не тръгне по наклона. Пробвай здраво с двата крака и ще видиш, че си спира и така (поне VW не е Fiat Punto и педала на спирачката не е пластмасов :screwy ) :mhihi
По въпроса с ръчната - в Германия нямат толкова сняг, лед, киша и вода навсякъде по улиците, защото улиците са добре направени и се чистят добре. При нас проблема е в огромните локви от дясно по платното, защото всичката тази вода наводнява всичко , където плисне и съответно след това може да замръзне. Ако не удавиш апаратите във вода, няма причина да замръзват, защото ако има малко влага, а не много вода, тя си се изпарява от топлината по време на движение, все пак са спирачки, те греят :) . Основната причина да се разпадат колите тук и да се появяват всякакви странни проблеми с тях, са ни горивата и пътищата.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот zfa159 » Вто 06 яну 2015 23:14


Проверих за стоповете - не светят, ако не е запален двигателя.


Потребителски аватар
pepperj
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот pepperj » Чет 08 яну 2015 12:50


По отношение на стоповете - дори и на жигулите когато натиснеш спирачка светват стоповете на загасен двигател без ключ и каквото и да било ..... съвсем нормално е . Така би трябвало да е на всяка кола


Hustle
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 27 фев 2013 0:16
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот Hustle » Чет 08 яну 2015 14:20


plamikcho написа:Дали е нормално не знам, но и при мен е така - след няколко часа престой педала е твърд и докато не запали колата, спирачки никакви няма :twisted

Колеги, за много години !

И при мен тази зима го наблюдавам това. Като че ли миналата година зимата не беше така. Колата е в гараж и след като престои вечерта, въпреки ниските температури навън, в гаража е +6 градуса от колкото навън, при палене педалът на спирачката е много твърд - имам чувството, че ако съм под наклон ще тръгне.

Като я запаля педалът на спирачката веднага "потъва и омеква".

Ходих на сервиз, казаха ми за някакъв клапан на сервото(за обратно налягане ако не ме лъже паметта) около 80-100 лв струвал. Можело да е от това, от някаква мембрана на сервтото или от самото серво, което вече е 4-цифрена сума.

Доколкото разбирам проблемът не може да се провери на диагностика, а с метода проба грешка ..

Поздрави


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот zfa159 » Пет 09 яну 2015 22:29


pepperj написа:По отношение на стоповете - дори и на жигулите когато натиснеш спирачка светват стоповете на загасен двигател без ключ и каквото и да било ..... съвсем нормално е . Така би трябвало да е на всяка кола

Колега, ние имаме предвид, че при Пасат Б6 е точно обратното - когато двигателя не работи, стоповете не светят при натиснат педал на спирачките.


Потребителски аватар
Steels
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:59
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP
Местоположение: Бургас

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот Steels » Съб 10 яну 2015 11:27


Hustle написа:
plamikcho написа:Дали е нормално не знам, но и при мен е така - след няколко часа престой педала е твърд и докато не запали колата, спирачки никакви няма :twisted

Колеги, за много години !

И при мен тази зима го наблюдавам това. Като че ли миналата година зимата не беше така. Колата е в гараж и след като престои вечерта, въпреки ниските температури навън, в гаража е +6 градуса от колкото навън, при палене педалът на спирачката е много твърд - имам чувството, че ако съм под наклон ще тръгне.

Като я запаля педалът на спирачката веднага "потъва и омеква".

Ходих на сервиз, казаха ми за някакъв клапан на сервото(за обратно налягане ако не ме лъже паметта) около 80-100 лв струвал. Можело да е от това, от някаква мембрана на сервтото или от самото серво, което вече е 4-цифрена сума.

Доколкото разбирам проблемът не може да се провери на диагностика, а с метода проба грешка ..

Поздрави

И бората ми и пасата на загасен двигател педалите са твърди, а като се запали веднага омеква. Не се вкарвайте в излишни филми.


Венко
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 01 сеп 2014 18:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот Венко » Съб 04 апр 2015 11:38


Здравейте, започна да ми пищи компютъра за повреда в ръчната спирачка. Ходя в сервиза на Ситроен, но сега след като ми направиха тест ми казаха че трябва да се смени моторчето на спирачката и ме пращат в сервиза на Фолксваген. Казаха ми че цената му е 630 лева!!! Възможно ли е да е така, и има ли по-евтини варианти?
Венко


Потребителски аватар
b60_460
Мнения: 103
Регистриран на: Вто 16 сеп 2008 11:36
Автомобил: Passat B6 1.9 TDI
Двигател: BXE 2006
Местоположение: Бургас

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот b60_460 » Вто 07 апр 2015 22:51


Напълно възможно е да е на тази цена.По-евтин вариант са моргите - там мисля че беше стотина лева.Но преди всичко нека във Ваген да ти направят диагностика щото и на мен ми светеше лампата но се оказа управляващият модул дето е под подлакътника.Може и да е детската болест на тези ръчни - копчето.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот Pagemakerboy » Вто 07 апр 2015 23:33


Венко написа:Здравейте, започна да ми пищи компютъра за повреда в ръчната спирачка. Ходя в сервиза на Ситроен, но сега след като ми направиха тест ми казаха че трябва да се смени моторчето на спирачката и ме пращат в сервиза на Фолксваген. Казаха ми че цената му е 630 лева!!! Възможно ли е да е така, и има ли по-евтини варианти?
Венко


Как ще даваш 630 лв. за електромотор, който може да бъде пренавит срещу 40-50 лв....

Освен да ти пищи компютъра, други индикации за проблема имаш ли?


Svetlio Svetlio
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 02 дек 2014 22:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот Svetlio Svetlio » Пет 10 апр 2015 12:24


Колега и аз бях в същото положение :smile 630лв за мотор,и има само оригинален,но си намерих къдърен майстор който отремонтира моя и си работи като по старо му :smile ,предполагам че ако се поразтърсиш ще намериш кои да ти реши проблема.


garvanski
Мнения: 163
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 22:41
Автомобил: Vw Passat B6
Двигател: 1.9 TDI- BLS- 2008

Re: Passat 6 -Ръчна спирачка

Мнениеот garvanski » Пет 10 апр 2015 21:44


Колега "Svetlio Svetlio", би ли споделил някакви контакти на майстора, който ти е поправил моторчето или поне как точно го е поправил? Би било от полза на всички с Пасат б6.
Поздрави.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 55 госта