Смяна спирачни маркучи Б4

Техническа и сервизна информация за Passat
Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Смяна спирачни маркучи Б4

Мнениеот Гергин » Чет 10 апр 2014 16:27


Здравейте,
Решил съм да сменя маркучите и спирачната течност. Предните са доста напукани, а задните са на 7 г. Търсих, но не намирам информация за номера на ключа, който ми трябва за да ги сваля. Май е 14, но Вие кажете. Както и кое е по добре, да е шестостен или звезда захвата. Продават и двата вида и се чудех. Трябва да си намеря и прозрачна тръбичка за обезвъздушаването. Какъв диаметър маркуче да търся?

Последна промяна от Гергин на Пон 14 апр 2014 10:25, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Номер ключ за спирачен маркуч Б4 ?

Мнениеот push » Чет 10 апр 2014 16:53


14 е към апарата иначе към тръбичката е 11 и си приготви и горелката, щото тия седем годишни маркучи едва ли ще се развият без да прецакаш гайките на тръбичките.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Номер ключ за спирачен маркуч Б4 ?

Мнениеот phantom_ » Чет 10 апр 2014 17:16


Щестограм изрязан ключ най добре,но имам големи съмнения както и колегата,дали ще успееш само с такъв ,затова си приготви и едни клещи "чираци" :mhihi :th_up


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Номер ключ за спирачен маркуч Б4 ?

Мнениеот Гергин » Чет 10 апр 2014 20:42


Благодаря.
14 и 11, имам и чираци, и френски ключ.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Номер ключ за спирачен маркуч Б4 ?

Мнениеот Danny boy » Чет 10 апр 2014 21:13


11 и 15 са ключовете ,14откъде ви дойде не знам.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Номер ключ за спирачен маркуч Б4 ?

Мнениеот Pet_rov » Пет 11 апр 2014 8:07


Колега, купи си от аптеката от дебелите венозни системи. Навремето продаваха такива, сега не знам, но можеш да провериш.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Номер ключ за спирачен маркуч Б4 ?

Мнениеот Гергин » Пет 11 апр 2014 9:00


Тъкмо се чудех за маркуча. Имам аптека наблизо, ще проверя.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Номер ключ за спирачен маркуч Б4 ?

Мнениеот silent » Пет 11 апр 2014 13:54


ключа е 11, но си набави сигурен такъв...аз ползвам един руски кован от преди 70 та година специално за тях го пазя ...и зазакучили се гайки и болтове 11....ако със здрав ключ не можеш да ги отвиеш с чираци ептен...миналото лято се мъчих наложи се да сменя тръбичката няма изваждане...тръбичката ми излезе 6 лв...ако закъсаш свиркай да ти кажа къде да ти я направят-стоманена с покритие каквато трявба да е ...не медна...


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Б4 номер ключ за спирачен маркуч ?

Мнениеот vladtod® » Пет 11 апр 2014 17:28


Със чираците ще си хванеш ламаринка да прикапеш ,но едни "гарги " ще свършат чудесна работа и тоя френския не го ползвай ако не искаш да закръглиш гайката в начален стадий.


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Б4 номер ключ за спирачен маркуч ?

Мнениеот Namesata » Съб 12 апр 2014 6:24


Купи си нови тръбички около 12 лв са.Аз като ремонтирах задния мост купих ключ за спирачни маркучи които беше 19 лв и нищо не стана резнах маркучите отвих накрайниците с гаргите и ги смених тръбичките.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Б4 номер ключ за спирачен маркуч ?

Мнениеот Гергин » Нед 13 апр 2014 18:30


Всички излязохте прави))
Смених предните маркучи. Още на първият, почти си е.а майката. (НИкси го е стягал) С хубав водопроводен обаче го свалих. Следващият с малко страх подходих, но той пък се отви като по учебник. Обезвъзуших и тръгнах да я вкарвам на канал за задните.
Обаче като видях на какво място са, мнооого се замислих. Смених бензиновия филтър, отново с голям зор. Не искаше да се отвие скобата, която го държи, баси. Свалих го с цялата планка и срязах болта. ПОвъртях се около маркучите, вече отворил повече място, но 102 % щяха да заминат тръбите. Маркучите здрави, само ръжда по връзките и не влиза никакъв размер ключ. Отказах се и смених и всички останали филтри. Та така.
Ключето е номер 11 за металната тръба. Силно препоръчвам да се вземе рязан ключ, около 5-7 лв. За маркуча е най добре френски ключ, обира много точно и финно лута при захват. Там е по особено, не е шестостенна главата( за предните). Хубавото е, че нямаше нужда да се държи много контра, защото главата на маркуча има два шлица, който го държат да не се върти в леглото на свръзката. Не знам дали стана ясно? Водопроводния също е за спешни случай, гаргите и те си свършиха работа. Абе проста работа, ама ако се закучи, мале мале.
Няма нужда и от гиганско затягане. Тъпото е, че за обезвъздушаване на задните апарати (барабани) трябва ключе 7, а обикновеното, гаечно е слабо и се криви. Пак френският спаси. Най добре е да се купят и сменят и щуцерите. Не вярвам да са скъпи. Нямаше в аптеките от тези маркучи за които каза колегата. Изнамерих в къщи някакви.
Интересно ми е, някой как си е сменил задните маркучи, няма почти никакво място да се бръкне? Чудя се дали да не купя и тръбите и да се пробвам да прецакам нещо.Подемникът би бил безценен при тази операция.
Дайте ми цени за смяна на задните маркучи и тръби. Трябва си инструмент, за пореден път стигам до този извод.
Благодаря.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 123 госта