Пасат 1,8т трудно пали студена

Техническа и сервизна информация за Passat
dondobri
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 01 апр 2009 9:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот dondobri » Нед 13 апр 2014 16:56


Здравейте от скоро съм собственик на пасат 1,8т с газов инжекцион,доста добро впечатление засега :)Значи имам един проблем който ме притеснява,след 3 часа престои,върти страшно много докато запали ,като запали 20 секунди работи като на 3 цилиндъра и след това всичко се оправя,всеки път си пали на безнин.Бензиновата помпа я мериха и всичко е наред с нея,дюзите са чистени свещи и кабели нови,насочил съм се към регулатора на бензиновата рейка ,кажете ми какви са симптомите при нея че не ми се сменят здрави части.




qq12
Мнения: 37
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 18:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот qq12 » Нед 13 апр 2014 18:14


Закачи я на накаква диагностика - би трябвало да има записани грешки.


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот yanio » Нед 13 апр 2014 18:15


Бобина?


dondobri
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 01 апр 2009 9:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот dondobri » Нед 13 апр 2014 18:21


на диагностика я закачам и ваг-а нищо не показва всички датчици са в норми,а за бобина гледам че в багажника има една уж изгоряла,а човек от който я взех каза че за 2 години е сменил и 4-те ,но 3 от тях са беру а една е бош :)как мога да ги премеря дали са здрави те


dondobri
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 01 апр 2009 9:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот dondobri » Пон 14 апр 2014 18:44


значи днес откачих маркуча на входящия бензин да му сложа манометър и да видя след време какво ще покаже,значи с подаването на контакт веднага вдига почти 4-бара,като я запаля пак си седи на толкова горе долу ,но като изгасих и погледнах след час беше паднало почти на 0 :(


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот sportul » Вто 15 апр 2014 19:33


Може да е нормално , ти като дадеш на контакт го вдига за 1сек до 4 бара . Аз мисля ,че ако не в горивото проблема , някой датчик дори и да показва вярно пак може да смущава компютъра.


popoleka
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 05 яну 2013 19:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот popoleka » Вто 15 апр 2014 19:41


Бензиновата помпа не ти подържа постоано налягане първото палене ти е трудно че недостига достатачно гориво и затова ти работи като на 3 цилиндара и ти гасне , после на второто третото палене колата почва да ти работи извади от реиката мъркуча за излишния бензин къде се връща в резервара сложи друго мъркуче и в шише провери дали ти връща излишния бензин и ще видиш че вобще нищо не ти връща понеже помпата ти е заминала това е моито мнение за тези симптоми .


Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот SpeeDLine » Вто 15 апр 2014 20:09


Провери да не е спукана мембраната на редуктора и да изпуска газ през вакума във всмукателния колектор. Имал съм такъв случай.
Проверката е лесна като загасиш автомобила извади маркуча за вакума от редуктора и провери за теч на газ :)


dondobri
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 01 апр 2009 9:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот dondobri » Сря 16 апр 2014 14:03


много благодаря след малко излизам при колата да почвам да я ровя пак ,че вече ме побърква тва палене,вчера уж ходих и на сервиз онея ми викат добре ти е колата кво повече искаш от нея :banghead ,апък аз искам да си пали :biggrin


dondobri
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 01 апр 2009 9:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот dondobri » Сря 16 апр 2014 15:54


popoleka написа:Бензиновата помпа не ти подържа постоано налягане първото палене ти е трудно че недостига достатачно гориво и затова ти работи като на 3 цилиндара и ти гасне , после на второто третото палене колата почва да ти работи извади от реиката мъркуча за излишния бензин къде се връща в резервара сложи друго мъркуче и в шише провери дали ти връща излишния бензин и ще видиш че вобще нищо не ти връща понеже помпата ти е заминала това е моито мнение за тези симптоми .

сега го опитах и си връща доста добре бензин :) пълни маркуч 8мм :( датчик температура на водата и на входящия въздух мерят коректно според ваг-кома ,но забелязах че докато не загрее около 90 градуса има колебаене в оборотите от 760до 800 а като загрее оборотите стават почти без колебане 790-800,други предположения :( .сега гледах клип от ауди форум ,къдо дюзи прекарани през ултразвукова вана,пак не бяха хубаво почистени,а ги чистят със спрей за карбуратоти,та утре ще ги почистя така и ще пиша


dondobri
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 01 апр 2009 9:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот dondobri » Чет 17 апр 2014 10:40


така днеска забелязах че преди да запаля испарителя на газта е замръзнал,предполагам има теч ще спря кранчето и ще видим довечера :(


dondobri
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 01 апр 2009 9:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот dondobri » Съб 19 апр 2014 19:40


проблема с паленето Решен,леко изпускане на газ и дави мотора след дълъг престой,но като запали 10-15 секунди работи стегнато и шумно след това всичко става добре,и докато загрее има леко глъхнене при подаване на газ,без значение дали е на газ или бензин,ваг-кома не казва да има нещо нередно :) моля помагайте че съм напът да се върна към простичките дизели :(


Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот SpeeDLine » Нед 20 апр 2014 14:34


Покарай я на бензин малко може би е натрупала грешни адаптации :)


dondobri
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 01 апр 2009 9:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Пасат 1,8т трудно пали студена

Мнениеот dondobri » Пон 21 апр 2014 15:04


почнах вече кво ли не да правя :) на газджия ще ходя утре,но като се заслушах много внимателно и има едно леко чукане звучи ми от към веригата,свалих капака на клапаните веригата си е натегната няма следи от износване,и при гасене на мотора има пак метален звън,може ли маховика да ми прави някви мизерий :) съединителя е доста приятен за натискане но има и леко колебаене на оборотите :(



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта