B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на газта

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
didZ
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 22:59
Автомобил: VW Passat Variant B5 1.8 20v
Двигател: ADR 1997
Местоположение: Разград

B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на газта

Мнениеот didZ » Сря 16 апр 2014 9:45


Здравейте.. Преди време бях пуснал подобна тема но до някакъв извод не се стигна. Колата е от подписа ми, и този проблем вече се извиси много над останалите защото да си го кажем направо удоволствието от шофирането ми е точно нулево.

Работата е такава.. Караш си с 30-40 на трета, виждаш легнал полицай, пускаш педала на газта и се започва едно лашкане, ама БРУТАЛНО!!! Кафетата се разливат чак! Няма значение втора ли е трета ли с колко си как си .. Дори на пета извън града но разбира се по-малко осезаемо. Свикнах вече при каквато и да работа на автомобила различна от това да подавам газа да съм на свободна но това е меко казано отвратително. Оставих над 2600лв. за ремонт на този болен мотор. Сменени са повдигачи, обтяжни вериги между валовете, маслени помпи ангренажи и каквото още там се сетите. Съединителя е ОК.. Тампоните на мотора също. По принцип свикнах с това да карам по "специална" кола, но сега се налага и жената да я кара.. И то е някакъв ужас. Дросел, дебитомери какво ли не смених!! Прави го и на газ и на бензин! Като е студена почти не се усеща, и върви повече автомобила като цяло. Казаха ми да местя и шайбата на жилото на газта но и там дърво!

Бих се радвал на някаква идея.. КАКВАТО И ДА Е!




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот kris11 » Сря 16 апр 2014 18:45


Погледни си макс. въртящ момента на какви обороти е и ще ти стане ясно положението. АДР иска обороти ...
@Караш си с 30-40 на трета :screwy :screwy и искаш да дръпне - забрави.


Потребителски аватар
Lonely-Wolf
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот Lonely-Wolf » Сря 16 апр 2014 18:51


Колега kris11 не говори глупости на момчето и без това брадяса с тоя пасат. Моя върви из града на 5-та с 50-60км/ч и няма никаво клатене.
Колега didz освен да е някой тампон(скоростна кутия) друго не ми идва на ум :icon_sad

п.с. А щом студена не го прави,може би е дросела,някой маркуч спукан около него,огледайте пак :th_up


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот dimovip » Сря 16 апр 2014 20:04


На една италянска щайга имах същия проблем, но меше бус и беше дизел, смених горивния филтър и заспа.Ското на един авер на голфа (3-ка 1.8 абс) ми направи впечатление, че го прави същото лашкане, при него му казали някакви демпферни пружини на някой от дисковете на съединителя или на маховика.Не искам за заблуждавам с мнението си, но точно немога да се сетя на маховика или на някой диск беше.


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот bachest » Сря 16 апр 2014 23:13


didZ написа:Бих се радвал на някаква идея.. КАКВАТО И ДА Е!

Здравей didZ,
споделям ти моя случай, ако може да ти послужи за някаква насока, въпреки че при теб проблемът най-вероятно е друг. Газовия ми клапан преди да влезе в изпарителя, има една ситна цедка - там се улавя графита, за да не влиза в изпарителя. Той графита е на прах, като пясък е. С времето се събира доста и се получава нещо като тапа и газта не може да преминава за да влезе в изпарителя. Ефекта който се получава е точно както при теб. При шофиране на скорост след като се отпусне газта, ако колата е все още на скорост почваше това лашкане за което пишеш. Но то при мен не беше лашкане, а направо на талази. :smile След като почистих газовия клапан и продухах тръбите се оправиха нещата. Успех и не и се впрягай толкова на колата - важното е да ти върши работа.


Потребителски аватар
didZ
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 22:59
Автомобил: VW Passat Variant B5 1.8 20v
Двигател: ADR 1997
Местоположение: Разград

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот didZ » Чет 17 апр 2014 8:15


Прави го и на газ и на бензин :) А колегата дето казва че обороти трябвали.. Явно не е карал кола.


danaildel4ev
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 23 окт 2008 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот danaildel4ev » Чет 17 апр 2014 8:30


Колега проверете свещите и бубината


Потребителски аватар
didZ
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 22:59
Автомобил: VW Passat Variant B5 1.8 20v
Двигател: ADR 1997
Местоположение: Разград

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот didZ » Чет 17 апр 2014 9:02


Свещите са нови, само не знам как да проверя бобината дали е в ред? И по принцип как се диагностицира подобно нещо.. Защото ВАГ-а си трае по въпроса..


Потребителски аватар
draior
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 19 мар 2007 12:01
Автомобил: Toyota Corolla Verso 2.2 D4D
Двигател:
Местоположение: Перник-София-Перник
Контакти:

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот draior » Чет 17 апр 2014 9:17


Аз моята я проверих по следния начин:
с колата пред моргата сложих бубината направих едно кръгче имаше разлика в сравнение с моята платих я на човека и довиждане. Преди това бях взимал пак от морга с договорката да я върна ако не ми свърши работа и така и направих. (Проблема при мен беше друг)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот kris11 » Чет 17 апр 2014 10:38


didZ написа:Прави го и на газ и на бензин :) А колегата дето казва че обороти трябвали.. Явно не е карал кола.


Случайно да си забелязал ,че макс.въртящ момент ти е на 3950 об/мин и ,че си с 16 клапанов двигателя??
Мъртавци са в ниските обороти. Караш с 30 -40 и отпускаш педала на газта -там е грешката.
Към другия колега /Lonely-Wolf едно е да поддържаш както тебе 50 км/ч , съвсем друго е да отпуснеш педала на газта.
Въобще не съм очарован от ADR а в ниските обороти - карал съм на сина ми Паста.

Ако е бобина ще имаш прекъсване, както в ниските обороти , така и при средни и високи - върви и изведнъж прекъсне.
Огледай си внимателно свещите и кабелите да не са омаслени от пропуск на гарнитурата. Предния месец сменях гарнитура на сина ми, че мацаше кабелите и прекъсваше/.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот myrshavija » Чет 17 апр 2014 10:47


kris11 написа:
didZ написа:Прави го и на газ и на бензин :) А колегата дето казва че обороти трябвали.. Явно не е карал кола.


Случайно да си забелязал ,че макс.въртящ момент ти е на 3950 об/мин и ,че си с 16 клапанов двигателя??
Мъртавци са в ниските обороти. Караш с 30 -40 и отпускаш педала на газта -там е грешката.
Към другия колега /Lonely-Wolf едно е да поддържаш както тебе 50 км/ч , съвсем друго е да отпуснеш педала на газта.
...
Наистина е време да спреш с глупостите в тази тема, както и с постоянното натякване за макс. въртящ момент.


Потребителски аватар
didZ
Мнения: 144
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 22:59
Автомобил: VW Passat Variant B5 1.8 20v
Двигател: ADR 1997
Местоположение: Разград

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот didZ » Чет 17 апр 2014 11:21


kris11 написа:
didZ написа:Прави го и на газ и на бензин :) А колегата дето казва че обороти трябвали.. Явно не е карал кола.


Случайно да си забелязал ,че макс.въртящ момент ти е на 3950 об/мин и ,че си с 16 клапанов двигателя??
Мъртавци са в ниските обороти. Караш с 30 -40 и отпускаш педала на газта -там е грешката.
Към другия колега /Lonely-Wolf едно е да поддържаш както тебе 50 км/ч , съвсем друго е да отпуснеш педала на газта.
Въобще не съм очарован от ADR а в ниските обороти - карал съм на сина ми Паста.

Ако е бобина ще имаш прекъсване, както в ниските обороти , така и при средни и високи - върви и изведнъж прекъсне.
Огледай си внимателно свещите и кабелите да не са омаслени от пропуск на гарнитурата. Предния месец сменях гарнитура на сина ми, че мацаше кабелите и прекъсваше/.

Колега мотора е 20 клапана не 16. Точно щото има толкова клапани трябва да си е ок на какви да е обороти! Не говорим за това дали върви или не на ниски обороти! Говорим за това че и на 5-та и на 2-ра и на 22-ра при пускане на газта лашка. Сега не ми обяснявай, гледам доста мнения имаш, ама аз съм имал ЛИЧНО МОИ 18 автомобила. Карал съм го същия този пасат ама а4 и то с мотор 1.6 и лашкане нямаше. И москвич и лада и трабант и форд и опел и рено и доста други. Само този може би е конструиран специално да се кара само над 6000об./мин. Колегата ми има а4 със същия АДР мотор и този проблем го няма. За да не размиваме темата.. Сега .. Карали сме и ние коли.


max-2
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 05 юли 2006 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот max-2 » Чет 17 апр 2014 16:23


Колега, не съм запознат точно с този двигател, но ако има делко с комутатор е хубаво да се прегледа дали има някакви луфтове или комутатора да е хлабав и да се движи макар и минимално. Идеята ми е, че това лашкане може да се получава от неравномерно подадена искра, примерно всеки цилиндър да получава различен аванс с 2-3 градуса разлика и това да става хаотично без някаква поредност. Друг е въпросът, че при отнемане на газта трябва да си в принудителен празен ход, при който не се подава гориво в цилиндрите докато оборотите не паднат до 1400-1200.


Потребителски аватар
Vlado1111
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 01 авг 2011 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот Vlado1111 » Чет 17 апр 2014 16:54


Здравейте !
Със същия двигател съм и имам същия проблем. При спускане по наклон до достигане на оборотите за ППХ има лашкане , при режим на ППХ изчезва. Двигателя работи абсолютно равномерно на ПХ / на газ или бензин /.Ако проблема е в бобината или свещите това едва ли ще е така. Сменявал съм бобина / изгоряла / и проблема си остана. Дали причината не трябва да се търси извън запалителната уредба ?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: B5 1.8 ADR брутално лашкане при отпускане на педала на г

Мнениеот kris11 » Чет 17 апр 2014 18:28


didZ Нчмам нищо протиш теб , нон това е положението с този двигател .Освен на сина ми Пасата с този двигател съм карал и А4 пак с този д-л. Същата история. Не се наема без обороти има дупка.
Мършавия не ми се говори с теб - карай си великия ABF :Mr Green Fun Чудно велик двигател. Изкарва мощност колкото 8 клапанов двигател с верига :Mr Green Fun



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Shamata, vladtod® и 227 госта