Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

Техническа и сервизна информация за Passat
yasen22
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 04 дек 2011 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

Мнениеот yasen22 » Пет 25 апр 2014 20:44


Здравейте. Напоследък имам проблем с спирачния педал на новата ми стара кола . На два три пъти ми пропада рязко до долу :scare3 . Иначе няма теч никъде и нивото на течността си е постоянно не спада . По принцип си спира нормално даже наскоро мина на ГТП и проблеми нямаше. Последния път я карах 160 км през цялото време беше ОК и на прибиране за вкъщи ми пропадна педала. Оставих я 5-10 мин.да почине е после си действаше пак. Чудя се дали има общо със сервото или самата помпа е заминала. Има малко празен ход при натискане на педала имам чувството че при по-продължително каране като загрее повече празния ход се увеличава. До сега не съм се занимавал със сервото и не знам дали нещо по него може да е счупено. Имам един Голф 2 продавам го на части на него помпата му е малко ползвана в добро състояние може да я сложа на Пасата ако става защото в момента съм зле с парите. Поне външно е същата. Аз спирачна течност на кола не сменям и не знам дали се сменя през определен пробег. Ако я източа и сложа нова дали ще има промяна?
Не ми се кара колата преди да съм установил къде е белята защото може да ме изненада лошо някъде.Ръчната спирачка ми работи много добре но някой път просто няма време за реакция и белята става за секунда.




Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

Мнениеот i.e.i » Пет 25 апр 2014 21:04


самата помпа е заминала
:th_up


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

Мнениеот Теодор » Пет 25 апр 2014 21:12


    i.e.i написа:
    самата помпа е заминала
    :th_up

    :th_up


    Потребителски аватар
    stefarata
    Мнения: 1893
    Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
    Автомобил: Seat Alhambra 7M
    Двигател: AFN 1998
    Местоположение: Карнобат

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот stefarata » Пет 25 апр 2014 21:19


    Пробвай да замениш помпата с тази от другата кола, но един съвет от препатил- не си и помисляй да купуваш втора ръка помпа :th_up


    Потребителски аватар
    vasilb
    Мнения: 741
    Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: Пловдив

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот vasilb » Пет 25 апр 2014 21:20


    Сменяй помпата, дори и да нямаш хляб да ядеш, да не ядат после жито! Звучи гадно, ама със спирачките трябва да се внимава!


    yasen22
    Мнения: 11
    Регистриран на: Нед 04 дек 2011 20:28
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: Самоков

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот yasen22 » Съб 26 апр 2014 21:56


    Благодаря за съветите. Днес свалих от Голфа помпата оказа се абсолютно същата като на Пасата. Преди няколко години съм я купувал нова и знам че е годна . Обезвъздуших системата и сега си работи :th_up . Спестих 70-100лв.


    yasen22
    Мнения: 11
    Регистриран на: Нед 04 дек 2011 20:28
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: Самоков

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот yasen22 » Сря 11 юни 2014 23:16


    С новата (стара от Голфа) помпа започна да ми пропада пак педала . Не може да е от помпата преди това не ми е правила никога проблем и сега да започне да изпуска от веднъж не звучи логично.Обикновено помпите започват да изпускат постепенно не отведнъж до долу. Минал съм не повече от 1500 км. Точно когато най-малко очаквам да ми пропадне педала е много гадно. И в следващия момент си работи нормално има нещо гнило значи.
    Според мен има нещо нередно във вакумното серво май засмуква понякога без да е натиснат педала . До сега не съм отварял вакум серво и не му знам устройството.Ще се наложи да си блъскам главата в него че много трудно се сваля да не кажа невъзможно. Временно може да сложа здравото от гофа сервото. Диаметъра му е по-малък но би трябвало да стане след като помпата е същата като на Пасата.


    Потребителски аватар
    К.Одаджийски
    VW експерт
    VW експерт
    Мнения: 11902
    Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
    Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
    Двигател: B207L + PF 1989
    Местоположение: София / Берковица

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот К.Одаджийски » Чет 12 юни 2014 9:07


    Помпата за голф е с по малък диаметър на буталото от пасатова помпа. Сервото се сваля кофти, ако има помпа за съединителя, ако няма е лесно


    Потребителски аватар
    kaiser666
    Мнения: 4670
    Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
    Автомобил: Bmw E34
    Двигател: M20B20
    Местоположение: South Of Heaven

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот kaiser666 » Чет 12 юни 2014 13:18


    Може да ти задържа кантара icon_idea Абсолютно същия проблем оправях на един пасат, хващаше само единия кръг, смяна на помпата, обезвъздушаване, има спирачки, след два дена изчезнаха. Оказа се кантара. :exclaim


    Потребителски аватар
    К.Одаджийски
    VW експерт
    VW експерт
    Мнения: 11902
    Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
    Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
    Двигател: B207L + PF 1989
    Местоположение: София / Берковица

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот К.Одаджийски » Чет 12 юни 2014 16:13


    Това също е идея и то добра, симптомите са същите както и на тия абс-и с кантар, тевес май, там с натягане на кантара се оправят нещата


    yasen22
    Мнения: 11
    Регистриран на: Нед 04 дек 2011 20:28
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: Самоков

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот yasen22 » Чет 12 юни 2014 21:02


    Може ли да ми го обясните как да го оправя защото точно с кантара не съм се занимавал и не ми е ясно. От провинцията съм и няма свестен майстор наблизо ще трябва да се оправям сам. :bowdown


    Потребителски аватар
    К.Одаджийски
    VW експерт
    VW експерт
    Мнения: 11902
    Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
    Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
    Двигател: B207L + PF 1989
    Местоположение: София / Берковица

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот К.Одаджийски » Пет 13 юни 2014 9:11


    В най общия случай трябва при стандартно ненатоварено положение на колата на равно да е обран луфта на пружината между кантара и моста, за да може като се натовари пружината да действа
    Изображение


    Потребителски аватар
    georgebonev
    Мнения: 3096
    Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
    Автомобил: Golf 3 Variant
    Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
    Местоположение: Търговище
    Контакти:

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот georgebonev » Пет 13 юни 2014 11:27


    Функцията на кантара (от това, което прочетох във форумите и разбрах от настройките на моя) е да спира и пуска спирачна течност по тръбичките към предните и задните спирачки в зависимост от натоварването на задната ос.
    Работата се върши от задния носач, пружина между носача и подвижната планка на кантара и две пружинки, притискащи два "дозатора" вътре в кантара.

    Когато задната ос не е натоварена, пружината дърпа подвижната планка и отваря каналчетата към задните спирачки и затваря към предните, а когато се натовари задната ос, пружината бута планката и каналите се затварят към задните спирачки и отварят към предните.

    Моя кантар го регулирах (като този на снимката горе), като отбелязах положението на долния край на пружината когато е без натоварване задната ос. След което, натоварих задната ос с подръчни материали (или с помощта на двама човека седнали на задните седалки) отбелязах другото положение на пружината при натоварена задна ос и накрая избрах средното положение и така затегнах болта и гайката (две ключета 13), които държат планката и пружината. Дали болта и гайката са в горно, средно или долно положение в общия случай зависи от окачването на колата - ако е стандартно окачване - болта най-често е по средата, ако е "смъквана" колата, болта би трябвало да е в долно положение и ако е вдигната - болта да е в горно положение.

    Във всички случай се налага тестване на пътя или на някое спокойно място без други коли или на ролбари на канал в някой сервиз. В зависимост от това, как спира колата, премествате и натягате/отпускате подвижната планка.

    :exclaim Имайте в предвид, че някои колеги са имали лоши случки на пътя при неправилно регулиран кантар! Завъртане и/или поднасяне на задницата при рязко спиране.

    :arrow Кантара, и каква работа върши за задните спирачки
    :arrow Друг вариант на кантар за Пасат


    yasen22
    Мнения: 11
    Регистриран на: Нед 04 дек 2011 20:28
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: Самоков

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот yasen22 » Пон 08 сеп 2014 20:00


    Пружината на кантара ми беше много разхлабена. Преместих я на крайно положение и пак има малко луфт. Явно се е поразтегнала от прекомерна употреба. Но важното е че от както я пипах вече не ми пропада педалът до долу. От време на време пак малко омеква педал. Явно трябва още малко да се натегне но няма толкова ход. Като ми остане време ще измисля някакъв начин да я събера.


    Потребителски аватар
    ktamen
    Мнения: 6119
    Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София - Ямбол

    Re: Passat B3 1991г Спирачен педал пропада до долу.

    Мнениеот ktamen » Пон 08 сеп 2014 21:13


    Търси си друга помпа.
    Аз имам повече доверие на старите и оригинални чаркове отколкото на новите ментета. Но в крайна сметка и едните и другите са на късмет.
    Кантарът не виждам каква връзка може да има с пропадането на педала.



    Върни се в “Passat”

    Кой е на линия

    Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта