Passat B6 - Монтаж на дневни светлини

Техническа и сервизна информация за Passat
Zhivko Zhelev
Мнения: 49
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 13:28
Автомобил: VW GOLF
Двигател: TSI 2017 DSG
Местоположение: Burgas

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Zhivko Zhelev » Вто 06 май 2014 19:58


Относно халогенната крушка,която се намира в ляво от ксенона. Поне при моя модел / 2006 г/ тя не може да се програмира да свети като дневни. Така казват от VW Бургас, също и Делян от VAG. Предназначението и било за допълнителна светлина в завой и както казва pavel_andreev при първоначално запалване на ксенона.




Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Bro0z3r » Сря 07 май 2014 7:42


Не става въпрос за крушката, която е под ъгъл спрямо лупата, не се бъркайте! Става въпрос за тази, която изглежда като "дълга" светлина.


dqvola_91
Мнения: 562
Регистриран на: Нед 18 юли 2010 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот dqvola_91 » Сря 29 окт 2014 16:50


оправих се! трябва да е запален двигателя,за да ги пробвам,на загасен двигател не става-явно е слаб тока!

Последна промяна от dqvola_91 на Сря 29 окт 2014 17:27, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Milanov » Сря 29 окт 2014 17:03


Здравейте преди време пуснах подобна тема, но се разводни!
Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=401496

Моля дайте снимки как е станало, какви DRL ползвате.

Относно схемата с реле, предполагам че става на въпрос за реле с постоянно затворен контакт и управление с плюс от фаровете, тоест при включен фар гаси DRL-те. Колегата нека сподели схемата.

Благодаря


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Milanov » Сря 29 окт 2014 17:31


dqvola_91 написа:оправих се! трябва да е запален двигателя,за да ги пробвам,на загасен двигател не става-явно е слаб тока!


Ако имаш предвид, лед светлини е абсурдно да искат повече ток!
Най вероятно става на въпрос за контрол по напрежение, тоест при запален двигател се увеличава и ги пали.


Zhivko Zhelev
Мнения: 49
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 13:28
Автомобил: VW GOLF
Двигател: TSI 2017 DSG
Местоположение: Burgas

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Zhivko Zhelev » Пет 31 окт 2014 20:48


Здрасти! Както бях писал по-горе, DRL-ите ми са от "ALIEXPRESS". Пристигат вградени в решетката на бронята. Светят прилично и стоят добре. Според мен. Цената също е много хубава. При включване на габарит или фарове светят по-слабо. Но светят. Което според закона не е правилно. Свързах се с китаичето и си поръчах дистанционно с което мога да ги включвам и изключвам когато искам. Не е скъпо, отнесено към цената на ксеноните. Как стоят, може да видите в сайта.
Направи ми впечатление, че леко са вдигнали цените. Ако някой има интерес, мога да кажа магазина от който ги взех аз .И за всеки случай съм си разпечатал сертификат че отговарят на TUV. Поздрави на всички!


Потребителски аватар
Tonchos
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 01 мар 2014 11:32
Автомобил: Passat 3c2
Двигател: BMP

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Tonchos » Пет 28 ное 2014 14:29


Колеги дайте поне линкове или снимки на това какви са ви светлините.
Защото на скоро попаднах на светлини за 15 лева (http://chinapt.en.alibaba.com/product/613254642-213804596/Universal_LED_DRL_Light_LED_DRL_Headlight.html) ама не ми се вярва да са много добре.
Също искам да попитам някой наясно ли е как може да си използвам автоматичните светлни ?
Обяснявам
Когато е на 0 да не свети нищо, когато е на АУТО автоматично да си сменя между дневни светлини и фарове.
Защото ако не това си е +1 датчик в тежест :c020
п.с.
В нито една тема не видях да има 1 снимка на това как се вързват въпросните DRL,а би било от полза


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Piqndurnik » Съб 29 ное 2014 19:16


Tonchos написа:Колеги дайте поне линкове или снимки на това какви са ви светлините.
Защото на скоро попаднах на светлини за 15 лева (http://chinapt.en.alibaba.com/product/613254642-213804596/Universal_LED_DRL_Light_LED_DRL_Headlight.html) ама не ми се вярва да са много добре.

Няма какво да се съмняваш, то си пише:

Код: Избери всички

Brightness(LM)   48~56LM

Свети колкото габарити. За DRL трябва няколко пъти повече.

Tonchos написа:Също искам да попитам някой наясно ли е как може да си използвам автоматичните светлни ?
Обяснявам
Когато е на 0 да не свети нищо, когато е на АУТО автоматично да си сменя между дневни светлини и фарове.
Защото ако не това си е +1 датчик в тежест :c020

Слагаш на "Auto" и почти не пипаш. Само някога в мъгла ми се случва да е прекалено светло и да включвам къси на ръка.
При включване на фаровете дневните гаснат.
Tonchos написа:п.с.
В нито една тема не видях да има 1 снимка на това как се вързват въпросните DRL,а би било от полза

Най-общо релето има три кабела: + след запалване, маса и габарити. Аз сложих Dectane MODV02FS Modulite специални за модела. Те си имат директно преходник за фаровете.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот Asko VW » Нед 10 апр 2016 12:54


Здравейте колеги,
ще си позволя да вдигна тази тема от пепелта за да не отварям нова.
От 10-тина дни съм собственик на Б6 2006 г., автомобила е с биксенонов фар, няма фарове за мъгла (тези долу на решетката), в основния фар има външна лупа, в която е ксенона за дълги и къси, вътрешна лупа в която е габарита и зад нея допълнителна крушка, която се активира при завиване (последната няма да я коментираме повече, споменах я само за информация). Към настоящият момент фаровете са програмирани да включват автоматично (при запалване на двигателя) ксенона и габарита, като ксенона свети постоянно независимо дали ключа е на 0, авто или вкл. фарове, единственият вариант ксенона да не свети е да поставя ключа в положение габарит. Предвид цените на ксенона, а и проблема с бързото замъгляване на лупата (до колкото прочетох), това положение не ме устройва. Прочетох тази тема, а и други, които изрових с търсачката (пуканките почват да свършват :mhihi ), но не успях да разбера дали има възможност, посредством VAG - Com или др. начин, да се пренастроят фаровете така, че при запалване на двигателя автоматично да се включва само вътрешната лупа (тази на габарита) и тя да служи за дневни светлини, а ксенона да се активира само по тъмно. Към настоящият момент вътрешната лупа е оборудвана с осем диодна крушка, която свети прилично силно и предвид местоположението й спокойно може да имитира дневна светлина.
Ще съм благодарен ако някой може да ми отговори на този въпрос.
Предварително благодаря.
П.п. Ксеноните как се справят в мъгла, липсата на фарове за мъгла дали ще е недостатък ?


Потребителски аватар
petar.venelinov
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 21 яну 2016 19:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b6 монтаж дневни светлини

Мнениеот petar.venelinov » Сря 29 мар 2017 16:17


Здравей, колега :biggrin Успя ли да намериш решение на този проблем (имам същия) Знам ,че с ВАГ-кома могат да се настроят за дневни халогените тези в бронята обаче +габарит в положение ''0'', което май пак е проблем?

Последна промяна от IvanMan на Сря 29 мар 2017 18:18, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".


miro_bg
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 26 фев 2017 22:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - Монтаж на дневни светлини

Мнениеот miro_bg » Съб 01 апр 2017 17:44


Здравейте. Някой може ли да обясни как през диагностика може да се направи дългите светлини или халогените да се ползват като дневни?
моята В6-ца е с обикновенни фарове.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 - Монтаж на дневни светлини

Мнениеот Asko VW » Нед 02 апр 2017 10:24


Към petar.venelinov, аз лично не съм намерил начин да ползвам габаритите като автоматични дневни. С няколко познат майстори, разглеждахме с диагностики (делфи и Ваг) възможните настройки на фаровете и имаше три възможности : изк. автоматично включване на фаровете; вкл. автоматични фарове - северно американска схема и вкл. автоматични фарове - скандинавска схема, аз лично не забелязвам разлика м/у вторите 2, и си оставих колата на северно американската като си беше.
По едно време практикувах ръчно да обръщам на габарити и така да карам, но е досадно, преди да запалиш обръщаш на габарити, като угасиш връщаш на ауто, при влизане-излизане от тунел също трябва всеки път да въртиш копчето, открих и друг недостатък, когато съм на габарити мултимедията минава в нощен режим и значително намалява яркостта на екрана, като при слънчево време видимостта на екрана е силно затруднена, което е доста неприятно, особено в режим навигация.
Предвид всичко това просто си оставих копчето на ауто и си карам на фарове.
Някъде гледах, че за да се направи това което искам - габарити за автом. дневни, трябва да се влезе с ваг.ком. доста "дълбоко" в настройките на фаровете и да се прекодират, но за това си трябва някой, които наистина знае какво прави за да не останеш накрая без фарове, а аз не познавам такъв човек.
За използването на фаровете за мъгла като дневни, нищо не знам тъй като нямам такива.


LiGaViA
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 07 апр 2014 8:22
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2.0TDI BKP 2007
Местоположение: София

Re: Passat B6 - Монтаж на дневни светлини

Мнениеот LiGaViA » Пон 03 апр 2017 9:26


Родната милиция признава ли габаритите на Б6 за "дневни светлини"? При мен ако са сложени на режим "AUTO" светят само габаритите и когато се смрачи светват и фаровете но честно казано не карам така защото си мисля че тези габарити не светят въобще. Обмислям варианта да купя лед крушки за габаритите и тогава да карам на режим "AUTO".


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 - Монтаж на дневни светлини

Мнениеот Asko VW » Вто 04 апр 2017 18:25


Ами аз съм боднал силни ледове на габаритите и доста успешно имитират дневни (прилагам снимки с включени фарове и габарити и само с габарити - до колко добре си личи на снимките е друг въпрос, но на живо си светят досущ като дневни).
Я кажи, как си направил така, че при копче на ауто да светят само габаритите (през деня) аз искам точно така да направя моята.
P_20170404_184038_vHDR_Auto.jpg

P_20170404_184000_vHDR_Auto.jpg


LiGaViA
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 07 апр 2014 8:22
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2.0TDI BKP 2007
Местоположение: София

Re: Passat B6 - Монтаж на дневни светлини

Мнениеот LiGaViA » Сря 05 апр 2017 8:05


Ти си с DRL при теб нормално да стане супер :) Аз говоря за габарита във външната част на фара. Иначе не знам как е постигнат този ефект, така я купих. Копчето има 4 позиции.
1 - 0
2 - само габарити (тези малките в края за които споменах)
3 - AUTO (светят габаритите докато се смрачи
4 - Фарове + габарити (колата я оставям само в тази позиция. Отключвам те светват, влизам карам. Излизам, заключвам и вече зависи от бордкомп. колко време съм им задал да светят след като заключа те се гасят.)

Но не искам да използвам фаровете през деня. С времето си става нагар по лупите, отделно горят сравнително не евтини крушки :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Hari1986 и 31 госта